Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova Tanúi a házalást...

A Jehova Tanúi a házalást pontosan miért művelik?

Figyelt kérdés
Azt hiszik,hogy ha egy városon végigmennek akkor megtérítenek mindenkit?
2010. okt. 18. 11:08
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Én azokra az egyszerűbb emberekre gondoltam, akiknek nincsen relevánsabb teológiai tudásuk, és sokszor naívan fogják fel a hitet.

Nincs ebben semmi meglepő: én se értem úgy a matematikát, mint egy matematikus.


Ez nem lekicsinylés, és nem pejoratív értelem, hanem a tények szavakba foglalása.


Ez az Őrtoronynál is így van, ráadásul ott még két kasztra bontják a tagokat, akiknek külön reménységük van, meg szent szellem inspirálja, a többinek meg a kiadványok vezetésére van szüksége, stb.

2010. okt. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Jehova Tanui világszerte 236 országban prédikálnak jelenleg!!



És tudjátok hogy miért fontos ??


Ezért :


(Máté 24:14) És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.


EZT FIGYELEMBE VÉVE MÁR NEM SOKÁIG FOGUNK KOPOGTATNI AZ EMBEREK AJTAJÁN



ÉS HOGY MIÉRT MEGYÜNK HÁZROL HÁZRA???


EZÉRT :


(Cselekedetek 5:42) És a templomban és HÁZROL HÁZRA mindennap szakadatlanul folytatták a tanítást és a jó hír hirdetését a Krisztusról, vagyis Jézusról.


(Máté 28:19) Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében


(Lukács 9:6) Ezután útra keltek, és bejárták a vidéket faluról falura, mindenütt hirdették a jó hírt, és gyógyítottak.



ÉS HOGY MIÉRT MEGYÜNK KETTESÉVEL ???


EZÉRT :


(Lukács 10:1) Ezek után az Úr kijelölt hetven másikat, és elküldte őket kettesével maga előtt minden városba és helyre, ahová ő maga is menni készült.



És mivel vannak olyan emberek akik kételkednek abban amit mi mondunk ezért akinek van Bibliája az nyugodtan keresse ki és olvassa el őket ugyan ez fog ott is állni!Mi nem valljuk magunkat tökéletesnek és nem is vagyunk azok de próbáljuk betartani azokat amik le lettek íratva a Bibliában,akkor is ha néha nagyon nehéz és nagyon de nagyon sok erőfeszítés kell hozzá!Szabad akaratunkból tesszük és önkéntesen!Sajnos az emberek bele sem gondolnak abba hogy nekünk is munkahelyünk van,megdolgozunk keményen a mindennapi ételünkért családunk van és gyerekink de mégis vesszük az erőt és elmegyünk házról házra és prédikálunk munka után munka előtt vagy hétvégén,sőt még akkor is ha az egész szabad időnk rá megy a prédikálásra!És még akkor sem hátrálunk meg ha esetleg fáradtan és problémákat magunk mögött hagyva elmegyünk a szolgálatba és bántanak minket ordítoznak és provokálnak! ! NEM PÉNZÉRT TESSZÜK HANEM AZ ISTEN IRÁNTI SZERETETTÜNKBÖL !!Olyan hittel végezzük ezt amikor csak tudjuk ami SOHA EL NEM MÚLÓ és örökké tart!!!Ez minden kincsnél többet ér és minden megaláztatást meg ér MERT VAN CÉLJA AZ ÉLETÜNKNEK !!!

2011. máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
És az eszedbe sem jut, hogy az emberek,akiket te a munka utáni pihenésben megzavarsz szintén fáradtak??? Sokan torkig vannak a házalással, én is ki nem állom ha ilyennel csengetnek be. Olyankor pedig aztán marhára nem érdekel,hogy pénzért vagy nem pénzért teszi. Az egyik barátomat munka közben is megzavarták.
2011. máj. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
hát volt már pár melléfogása a bandátoknak a világ vége kérdésében, úgyhogy ne legyél benne biztos, hogy már nem sokáig kell kopogtatnod házról-házra. Ne készülj a pihenésre.
2011. máj. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom hogy így látjátok,én nem beszéltem világ végéről (de látom egyedül is sikerült felismerni a Biblia vers mondani valóját) arról volt szó ha már mindenki hallott róla akkor nem kell majd róla beszélni hogy ez mikor fog megtörténi azt nem tudjuk de reménykedünk abban hogy minél hamarabban. Nem azért megyünk hogy idegesítsünk bárkit is hanem azért mint ahogy le írtam mert ez lett parancsba adva!Nem készülök a pihenésre ha tehetem életem végéig ezt fogom tenni!
2011. máj. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!