Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tartották meg a kereszté...

Miért tartották meg a keresztények az Ószövetséget?

Figyelt kérdés
Miért tartották meg a Tórát, miért nem írtak teljesen új könyvet, mint a muszlimok? Az ő könyvük is a Tórából indul ki, de magát a Tórát nem tisztelik szentírásként. Szerintem sokkal jobb lenne a keresztény vallás, ha csak az Újszövetséget tekintenénk abszolút szentnek. A Krisztus története egy kicsit szebb, mint az Isten által indított özönvíz, Egyiptom vegzálása, körbemetélés és hasonlók.

nov. 9. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
77%
Az Újszövetség megértéséhez szükség van az Ószövetségre, valamint nem minden Ószövetségbeli tanítás van felülírva az Újszövetségben. Vagy készüljön az Újszövetséghez egy kiegészítő könyv ami tartalmazza az Ószövetség egyes tanításait, akkor már nem egyszerűbb az egészet egyben hagyni és látni, hogy mely részek voltak " hibásak", de már ki vannak javítva?
nov. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 A kérdező kommentje:

#1


A Koránnak is van magyarázó része általában, szeintem az úgy praktikusabb lenne, mint sok marhaságot elolvasni a Tórában. Az Újszövetségnél jobb és szebb szent tanítás szerintem nincs a világon, de ha a Tórát elécsapjuk, az rengeteget ront az összképen.

nov. 9. 15:38
 3/84 anonim ***** válasza:
72%

"sok marhaságot elolvasni a Tórában. Az Újszövetségnél jobb és szebb szent tanítás szerintem nincs "


Nagyon objektivan ertekeled te is a dolgokat.


Gratualok a magas szintu kritikus gondolkodasodhoz.

nov. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 A kérdező kommentje:

#3


Most mi volt ez a személyeskedés? Ez az érved?

nov. 9. 16:19
 5/84 anonim ***** válasza:
84%
Eszem agaban sem volt " ervelni" mind ossze garatulalni akartam a magasroptu teologiai eszmefuttatasodhoz.
nov. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 A kérdező kommentje:

#5


Milyen teológia? Közöm sincs magasszintű teológiai ismeretekhez, és nem is teszek úgy. Azért teszek fel kérdést.

nov. 9. 17:07
 7/84 anonim ***** válasza:
10%
Keresztenyek alatt kit epértesz ? Egyházakat vatikant hivőket ? Romai katolikus egyhaz szent Peter tanúságát képviseli aki saul Pal , nem istent sem Krisztust . Mai napig zsoltart torat olvasnak . A keresztenyeket üldözés éri mert államvallasok és szektak uralják a hiteletet . Az evangelium számít nem a szervezetek mellédumai , ezért tévelyegbek a mohamedanok és judaizmus követők. .
nov. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:
0%
Diego123 cionista zsidó, így érzékenyen érinti ha a Tórát szidják. Ő meg van róla győződve hogy az a sok népirtásra, nők és csecsemők legyilkolásra felszólító parancs Istentől van. A többi borzalomról nem is beszélve. Persze normális hivő tudja hogy nem származhat Istentől. Az iszlám szerint ezek a primitív részek a Tórában emberi hamisítások. A keresztyének nem mondhatják hogy hamisítás ezért behazudják hogy rájuk nem vonatkozik és mellébeszélnek.
nov. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 Potyondi Gergely ***** válasza:
100%

Máté5,17

Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem.

nov. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 anonim ***** válasza:
79%

"Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére."


Akkor még érvényben van az Ószövetség ez alapján igaz?

nov. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!