Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tartották meg a kereszté...

Miért tartották meg a keresztények az Ószövetséget?

Figyelt kérdés
Miért tartották meg a Tórát, miért nem írtak teljesen új könyvet, mint a muszlimok? Az ő könyvük is a Tórából indul ki, de magát a Tórát nem tisztelik szentírásként. Szerintem sokkal jobb lenne a keresztény vallás, ha csak az Újszövetséget tekintenénk abszolút szentnek. A Krisztus története egy kicsit szebb, mint az Isten által indított özönvíz, Egyiptom vegzálása, körbemetélés és hasonlók.

2023. nov. 9. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
100%

47 Potyondi legyél szíves inkább a saját nevedben beszélni.


"Ha be lehetne bizonyítani megkérdőjelezhetetlenűl azt, hogy a világ az ősrobbanásban keletkezett, akkor szinte senki se lenne hívő."


Rengeteg hívő van akik nem tagadják sem az evolúciót sem pedig az ősrobbanást és nem hiszik, hogy a föld lapos vagy egyéb eszement dolgokat.

2023. nov. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 Potyondi Gergely ***** válasza:
0%

Nem értek egyet!

Akarjátok hogy olyan kérdést tegyek fel, amire nem tudtok válaszolni?

2023. nov. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Az kevés, hogy nem értesz egyet (sőt láthatóan kettőt, hármat, stb. sem).


Bizonyítsd, hogy az általam felhozott érvek hamisak!!!


"Ha be lehetne bizonyítani megkérdőjelezhetetlenűl azt, hogy a világ az ősrobbanásban keletkezett, akkor szinte senki se lenne hívő."


Az ősrobbanás több irányból is bizonyított.

(Táguló világegyetem, háttérsugárzás, ...)

[link]


Néhány videó a témában:

[link]


Te maradsz azért hívő (a tények ellenére is), vagy éppen most lettél ateista?


---


" Arra kérlek hogy ne támadd a Bibliát."


Sajnos ezt a kérésedet nem teljesíthetem. A Valláskritika fórumon nem "Istentől elrugaszkodott dolog" ha valaki nem ért egyet a Biblia=szent könyv azaz támadhatatlan elképzeléssel. Itt bizony KRITIKA tárgya lehet a Biblia, Jézus, vagy akár Isten is.

Ha valakinek ezt sérelmesnek találja, egyszerű megoldásként javasolható neki a VALLÁS rovat látogatása a VALLÁSKRITIKA rovat helyett.

ITT kevés a HIT, melegen ajánlott a tudás és a megalapozott érvelés.

2023. nov. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 Potyondi Gergely ***** válasza:
51%

Az 52-es válaszomban megkérdeztem, de újra megkérdezem:


Akarjátok hogy olyan kérdést tegyek fel, amire nem tudtok válaszolni?

2023. nov. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Egyéb iránt feltehetsz bármilyen kérdést, olyat is amire nem tudunk válaszolni... de az miképpen bizonyítja a hited tárgyát (Isten létezését, vagy akár a Biblia tévedhetetlenségét)?


Én készséggel beismerem, hogy RENGETEG dolgot nem tudok, sőőőőt, még azt is, hogy az emberiség által felhalmozott teljes tudás mennyiség birtokában sem válaszolható meg minden kérdés...


Éppen ez a szép a tudományban, hogy felismeri, vannak dolgok amikre nem ismeri a választ, ÉS(!) szorgos munkával megpróbálja MEGTALÁLNI azt!

2023. nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 Potyondi Gergely ***** válasza:
51%
Megvárom a nem keresztény vallású ember válaszát is.
2023. nov. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 Darkmoon80 ***** válasza:
100%
Addig is megírhatnád az ősrobbanásról alkotott legújabb nézetedet...
2023. nov. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 anonim ***** válasza:
100%

"Akarjátok hogy olyan kérdést tegyek fel, amire nem tudtok válaszolni?"

Annak mi értelme?

2023. nov. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 anonim ***** válasza:
100%

Potyondi írd le nyugodtan azt a kérdést és azt is, hogy min változtat. Nem egy nagy dolog az, hogy felteszel egy olyan kérdést csak úgy teljesen random módon amire nem tudd válaszolni senki.


Ez lényegében az a szint mintha azt kérdezném meg, hogy mi van a zsebemben. Egy válaszoló sem lesz itt aki tudná erre a választ. De pont ugyan ennyire nem változtat semmin sem az, hogy senki sem tudja és azt sem, hogy ha valaki mégis tudná.

2023. nov. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 Darkmoon80 ***** válasza:

Nekem is van ilyen kérdésem:

Mi az? A bádogtetőn ül, zöld és gyönyörűen fütyül?

2023. nov. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!