Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tartották meg a kereszté...

Miért tartották meg a keresztények az Ószövetséget?

Figyelt kérdés
Miért tartották meg a Tórát, miért nem írtak teljesen új könyvet, mint a muszlimok? Az ő könyvük is a Tórából indul ki, de magát a Tórát nem tisztelik szentírásként. Szerintem sokkal jobb lenne a keresztény vallás, ha csak az Újszövetséget tekintenénk abszolút szentnek. A Krisztus története egy kicsit szebb, mint az Isten által indított özönvíz, Egyiptom vegzálása, körbemetélés és hasonlók.

2023. nov. 9. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
78%

"Úgy van érvényben az Ószövetség, hogy már Jézus beteljesítette."


A betöltés alkalmazást jelent nem eltörlést. Jézus bemutatta a gyakorlatban a törvény alkalmazását.



"Eleinte még csak a zsidókhoz, de később már mindenkihez elküldte Jézus a tanítványait."


Nem, mivel Jézus azt monda ő csak a zsidókhoz jött a tanítványait is csak zsidókhoz küldte.



Márk16,15 amiben mindenkihez elküldte Jézus a tanítványait biztos hogy későbbi betoldás. Egy másik kérdésnél írták:


Márk 16:9.19-ig


Ezek a versek az i. sz. V. és VI. századból származó egyes bibliai kéziratokban és fordításokban fordulnak elő. A régebbi görög kéziratok, a Codex Sinaiticus és a IV. századi Codex Vaticanus 1209. számú kézirata nem tartalmazzák. Dr. B. F. Westcott, a bibliai kéziratok egyik szaktekintélye azt mondta, hogy „ezek a versek . . . nem részei az eredeti írásoknak, hanem betoldások” (An Introduction to the Study of the Gospels. London, 1881, 338. o.). Jeromos (Sophronius Eusebius Hieronymus), az ötödik században élt bibliafordító ezt mondta: „szinte egyetlen görög kézirat sem tartalmazza ezt a részletet” (The Last Twelve Verses of the Gospel According to S. Mark. London, 1871, J. W. Burgon, 53. o.). A New Catholic Encyclopedia (1967) ezt írja: „Szókincsben és stílusban oly élesen elütnek az evangélium többi részétől, hogy aligha képzelhető el, hogy Márk írta volna azokat [a 9–20. verseket]” (IX. köt., 240. o.). Egyetlen olyan feljegyzésről sincs tudomásunk, hogy a korai keresztények mérget ittak vagy kígyót vettek fel hívő voltuk bizonyítékaként.

2023. nov. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 Potyondi Gergely ***** válasza:
20%

31-es:

Nem értek egyet.

2023. nov. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim ***** válasza:
75%
És miért nem értesz egyet mikor a szövegértelmezés és a bizonyítékok is ezt mutatják? Ha nem tennéd az egodat az igazság elé, akkor te is egyet értenél.
2023. nov. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 Potyondi Gergely ***** válasza:
0%

Ezek nem valódi bizonyítékok, hanem hazugságok, amiket azért hoztak létre, hogy az emberek Istenbe és a Bibliába vetett hitét megtörje.

Emberek maguktól nem képesek kitalálni olyan bölcsességeket, melyek a Bibliában vannak. Csak Isten segíthetett nekik.


Pál apostolt megmarta egy kígyó, mégsem lett baja.


Apostolok cselekedetei 28,4-5

Mikor pedig látták a barbárok az ő kezéről függeni a mérges kígyót, mondják vala egymásnak: Nyilván gyilkos ez az ember, kit nem hagya élni a bosszúállás, noha a tengerből megszabadult.

De neki minekutána a kígyót lerázta a tűzbe, semmi baja nem lőn.

2023. nov. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 Potyondi Gergely ***** válasza:
51%

Vessző javítás*

De neki, minekutána

2023. nov. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:
28%

"Ezek nem valódi bizonyítékok, hanem hazugságok, amiket azért hoztak létre, hogy az emberek Istenbe és a Bibliába vetett hitét megtörje."


Nézd, ha szembemész az igazsággal akkor Istennel mész szembe. Ha nincs benne ez a rész legkorábbi kéziratokban csak többszáz évvel későbbieken akkor nem része az eredeti szövegnek hanem betoldás. Hazudhatsz megadnak, de ezzel csak neked lesz rossz.



"Emberek maguktól nem képesek kitalálni olyan bölcsességeket, melyek a Bibliában vannak. Csak Isten segíthetett nekik."


Vannak eredeti részek a Bibliában de attól még tény hogy össze vissza hamisították ahogy ez Márk16,15 is bizonyítja. Tehát nem fogod a teljes igazságot megtalálni a Bibliában.



"Pál apostolt megmarta egy kígyó, mégsem lett baja."


Honnan tudod hogy ez nem hamisítás? Pál sosem látta Jézust. Ráadásul Pál története nevetséges vicc kategória.

2023. nov. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 Potyondi Gergely ***** válasza:
0%

Nem megyek szembe sem az igazsággal, sem Istennel.

A mennybejutáshoz kötelező az ellenségeinknek is megbocsátani, és nem akarok hinni egy olyan embernek, aki azt mondja, hogy a mennybejutáshoz nem kötelező megbocsátani.

2023. nov. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
68%

Ha nincs benne ez a rész legkorábbi kéziratokban csak többszáz évvel későbbieken akkor nem része az eredeti szövegnek hanem betoldás. Ez nem vita tárgya, de te mégis ragaszkodsz hozzá. Ezt fanatizmusnak nevezik és vak hitnek. És persze ezzel szembemész Istennel.



"A mennybejutáshoz kötelező az ellenségeinknek is megbocsátani, és nem akarok hinni egy olyan embernek, aki azt mondja, hogy a mennybejutáshoz nem kötelező megbocsátani."


Te konkrétan abban hiszel hogy az áldozatot kell büntetni és a pokolra küldeni ha nem akar megbocsátani. Nem érzed kicsit sátáninak ezt?

2023. nov. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 Potyondi Gergely ***** válasza:
0%

Nem megyek szembe Istennel. A Bibliában nincsenek hamisítások.

Ha én kiásnék egy 2000 éves követ, amire az van vésve hogy Jézus feltámadt, akkor elfogadnád valódi bizonyítéknak? Ha nem, akkor ne várd el hogy elfogadjam azt, amit mondasz.


Ha az ellenséged halála előtt megbánja a bűneit és a mennybe jut, és te úgy halsz meg hogy gyűlölöd őt, akkor szerinted hogy fog téged Isten beengedni a mennybe? A mennyben nincs viszály.


A Biblia sokkal jobban meg tudja értetni az emberekkel a megbocsátás fontosságát, mint én:


Máté 18,21-35

Ekkor hozzá menvén Péter, monda: Uram, hányszor lehet az én atyámfiának ellenem vétkezni, és neki megbocsátanom? Még hétszer is?

Monda neki Jézus: Nem mondom neked, [hogy] hétszer is, hanem még hetvenhétszer is.

Annak okáért hasonlatos a mennyeknek országa a királyhoz, aki számot akar vala vetni az ő szolgáival.

Mikor pedig számot kezde vetni, hozának eléje egyet, aki tízezer talentummal vala adós.

Nem tudván pedig fizetni, parancsolá annak ura, hogy adják el azt, és a feleségét, és gyermekeit, és mindenét, amije vala és fizessenek.

Leborulván azért a szolga előtte, könyörög vala neki, mondván: Uram, légy türelemmel hozzám, és mindent megfizetek neked.

Az úr pedig megszánván azt a szolgát, elbocsátá őt, és az adósságot is elengedé neki.

Kimenvén pedig az a szolga, találkozék eggyel az ő szolgatársai közül, aki száz dénárral vala neki adós, és megragadván azt, fojtogatja vala, mondván: Fizesd meg nekem, amivel tartozol.

Leborulván azért az ő szolgatársa az ő lábai elé, könyörög vala neki, mondván: Légy türelemmel hozzám, és mindent megfizetek neked.

De ő nem akará, hanem elmenvén, börtönbe veté őt, mígnem megfizeti, amivel tartozik.

Látván pedig az ő szolgatársai, amik történtek vala, felettébb megszomorodának, és elmenvén, mindent megjelentének az ő uruknak, amik történtek vala.

Akkor előhívatván őt az ő ura, monda neki: Gonosz szolga, minden adósságodat elengedtem neked, mivelhogy könyörögtél nekem.

Nem kellett volna-e neked is könyörülnöd a te szolgatársadon, amiképpen én is könyörültem terajtad?

És megharagudván az ő ura, átadta őt a hóhérok kezébe, mígnem megfizeti mind, amivel tartozik.

Eképpen cselekszik az én mennyei Atyám is veletek, ha szívetekből meg nem bocsátjátok, ki-ki az ő atyjafiának, az ő vétkeiket.

2023. nov. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
51%

"Nem megyek szembe Istennel. A Bibliában nincsenek hamisítások."


Tengernyi bizonyíték van a Biblia hamisítottságára.



"Ha én kiásnék egy 2000 éves követ, amire az van vésve hogy Jézus feltámadt, akkor elfogadnád valódi bizonyítéknak? Ha nem, akkor ne várd el hogy elfogadjam azt, amit mondasz."


De hát a saját Bibliád alapján mondom hogy az későbbi betoldás mert a legkorábbi kéziratokban nem szerepel. Egyébként meg a legkorábbi újszövetségi töredék Jézus után 200 évvel későbbi és néhány szóból áll.



"Ha az ellenséged halála előtt megbánja a bűneit és a mennybe jut, és te úgy halsz meg hogy gyűlölöd őt, akkor szerinted hogy fog téged Isten beengedni a mennybe? A mennyben nincs viszály."


Először is az hogy nem bocsátasz meg az ellened vétkezőnek nem azt jelenti hogy gyűlölőd csak azt hogy úgy látod valamilyen büntetést érdemel a tettéért. És ez sem jelenti feltétlenül hogy pokolra jut mert lehet hogy Isten így is megbocsát neki és nem kap büntetést vagy kap de kikerül a pokolból ha lejárt a büntetése. Te pedig ezért az áldozatot küldenéd a pokolra?



"A Biblia sokkal jobban meg tudja értetni az emberekkel a megbocsátás fontosságát, mint én"


A Korán a megbocsátást javasolja de nem bünteti meg azt aki nem bocsát meg. A Biblia viszont az áldozatot bünteti.

2023. nov. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!