Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták szerint mennyit...

Az ateisták szerint mennyit ér egy halandó (emberi) élet?

Figyelt kérdés
Illetve melyik embernek ér többet az élete?

nov. 18. 07:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Minden embernek ugyanannyit ér az élete.
nov. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Sokat, mivel nincs belőle másik, és mindenkié ugyanannyit ér.
nov. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Tehát akkor egy sorozatgyilkos aki még csecsemőket is ölt, ugyanannyi értékkel bír az élete, mint egy olyan emberé aki egész életében segítőkész, és kedves volt másokkal.

Hm, érdekes mérce.........

nov. 18. 07:37
 4/21 Mojjo ***** válasza:
100%

Mondok egy meglepőt. Az emberek különbözőek. Az ateisták is különbözőek, sokfélék, mindenféle értékrenddel és gondolkozásmóddal, és a hívők is. Két ateista gondolkozhat gyökeresen eltérően az emberi élet értékéről, illetve arról, hogy az minek a függvénye, és két hívő is.


Nem gondoltad volna, mi?

nov. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

Felhívom a figyelmedet, hogy a biblia meg isten szerint IS MINDEN EMBER ÉLETE ugyanannyit ér, senkit nem ölhetsz meg, mert szerinted nem értékes!

Ennek semmi köze a vallásos-ateista kérdéshez!

nov. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha valakit elítélsz, mert bűnt követett el, akkor a tettei alapján ítéled el, nem azért, mert az élete érne kevesebbet.
nov. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően mindenki élete egyenlő, és értékes, de az én szememben pl iskolai lövöldözők, kegyetlenkedők élete igen, kevesebbet ér. De nem alapból, mert neki ilyen sors jutott, hanem a saját döntései mentén veszejtette el az életének az értékét.
nov. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%

Erre vannak különböző számítások. Függetlenül attól hogy hívő vagy vagy sem, egy emberi élet $1M és $10M között mozog. Most ezt sokan viccnek gondolhatják, de utána lehet nézni. A FEMA szerint egy emberi élet nagyjából 7,5 millió dollárt ér. Ebben benne van az összes szerved értéke, az életed során termelt erőforrások értéke minusz az általad felélt erőforrások értéke meg sok más dolog is (pl. férfi vagy vagy nő, hány jövőbeli munkást tudsz a világra hozni stb). Tehát a válasz a kérdésedre:


minden élet ugyan annyit ér, 7,5 millió dollárt

nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Mojjo ***** válasza:
60%

@8: Egyrészt nyilván a kérdés nem erre vonatkozott - remélem, ezt te is tudod, csak játszod magad.

Másrészt meg szépen kifejted, mennyi mindentől függ az általad félreértelmezett érték, idézem:

"az életed során termelt erőforrások értéke minusz az általad felélt erőforrások értéke meg sok más dolog is (pl. férfi vagy vagy nő, hány jövőbeli munkást tudsz a világra hozni stb"

és utána meg simán leírod, hogy

"Tehát a válasz a kérdésedre:

minden élet ugyan annyit ér"


Legalább azt próbáld értelmezni helyesen, amit te magad írsz.

nov. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%
#9 Nem, a kérdés pontosan arra vonatkozott hogy az ateisták szerint mennyit ér az emberi élet. Én meg mocskos kőkemény kapitalistaként azt mondom hogy 7,5 millió dollárt. Ha kicsit jobban elolvasod amit írtam, láthatod hogy $1M és $10M dollár között írtam. A számítások szerint viszont egy átlagos emberi élet 7,5M dollárt ér. nyilván mondhatjuk hogy minden élet 7,5 millió dollár, kivéve ha bűnöző vagy, vagy kivéve ha értelmi sérült vagy, stb stb... Viszont ha egy átlagos embert veszünk, akkor a szám annyi amennyit leírtam. Sajnálom ha a statisztikailag elhanyagolható emberekkel nem számoltam.
nov. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!