Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az gáz ha ateistaként nem...

Az gáz ha ateistaként nem vállalom a keresztapaságot?

Figyelt kérdés
Mindenki a családból rám akarja erőltetni de ők sem vallásosak max. hívők. Én viszont 10+ éve ateista vagyok és nem akarom.
dec. 9. 22:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
3%
Te hülye vagy kérdező. Hatalmas nagy megtiszteltetés ha valakit keresztapának tesznek meg. Itt nem az a lényeg, hogy vallásos vagy, vagy sem. Én sem vagyok az, nem érdekelnek szimplán, viszont ha valaki felkérne az már jelentene valamit és a legkevésbé se gondolkodnék azon, hogy ateista vagyok ami kizárna egy ilyet.
dec. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

Jézus szavai ezek Márk szerint:

"„Aki befogad egy ilyen gyereket az én nevemben, engem fogad be. Aki pedig engem befogad, nem engem fogad be, hanem azt, aki küldött engem.”"

(Márk 9:37)

dec. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem gáz, jól teszed, mivel a keresztszülő hitvallást is tesz, amikor megkeresztelik a gyermeket, sőt meg is fogadja, hogy keresztény hitre segít nevelni. Ha te ateista vagy, hazugság lenne részedről mindezen fogadalom és az a kereszténység szerint is bűn.
dec. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Kérem a személyeskedést és a sértegetést mellőzzük, köszönöm.
dec. 9. 23:42
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek a 3-assal, a hulyéző meg magát minősíti. Én tesóm gyerekénél ugyanezért nem vállaltam a keresztszülőséget, mert nem tudom komolyan venni az ilyen fogadalmakat, hogy "ellen mondok a sátánnak és minden cselekedetének", meg hogy keresztény hitre segítesz nevelni, és főleg hitvallást tenni, hogy hiszel a szentháromságban meg az anyaszentegyházban, vagy ilyesmi. Ezt én nem tudnám, tiszta lelkiismerettel mondani, és tesómnak is mondtam, hogy o sem akarhatja, ha ő hisz ebben, hogy kapásbol megszentségtelenítsem a jeles eseményt pár ilyen hazugsággal. Megbeszéltük, hogy mindenképpen nagynéni vagyok és szerintem az is erős kötelék és értelemszerűen szeretni fogom a kiskölyköt és támogatom, amiben tudom, sőt a tesóit is. És így is lett, ráadásul lett baráti körből keresztszülő is, szóval plusz "rokonság" és mindenki elégedett. Szóval hallgass a lelkiismeretedre.
dec. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
1%

Egy keresztapának nem kell vallásosnak lennie, ez egy cím egy kiérdemelt dícséret. Most komolyan azon problémázol, hogy ateista vagy, ez mit befolyásol?

A keresztanyám sem vallásos aztán még is őt tették meg annak holott maga a személyisége abszolút nem a keresztény tanításokat mutatja.

Vagy te komolyan úgy gondolod, hogy ezzel felelőség jár és hirtelen hithű keresztény leszel? Ember....

dec. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#6

Érdekes, amikor egy hülye hülyéz másokat :)


A keresztszülőség pedig nem egy kiérdemelt dicséret, pláne nem egy cím, hanem felelősség.

dec. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hívőként mondom, egyáltalán nem gáz, sőt, az én szememben az annak a jele, hogy következetes vagy.
dec. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Metionin ***** válasza:
100%
Dehogy gáz, pont hogy ez lenne az okés. A keresztszülőnek vallási feladatai is vannak elvileg, eleve hülyeség egy ateistát felkérni. Akit nem izgat, hogy vallásos vagy-e, azok valószínűleg csak a felhajtás meg az ajándékok miatt kérnek úgyis. Én 2 esetben is utasítottam már el, részben azért, mert ateista vagyok.
dec. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hívőket azt tartanám háznak, ha elvállalnád. A keresztszülő ott a kereszteléskor hitvallást tesz, mivel a baba meg nem tud. Minden szavad hazugság lenne...
dec. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!