Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem túlzás ez már kicsit a...

Nem túlzás ez már kicsit a kedves ateisták részéről?


dec. 23. 15:59
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
89%

A Patrióta videóit legfeljebb akkor nézem, amikor röhögni akarok az izzadtságszagú propagandán. Mindig azt érzem, hogy manipulálni akarnak. Nem értem miért onnan igyekszel tájékozódni.

Előttem már igen jól megválaszolták a kérdésed. Én annyit hangsúlyoznék csak, hogy a világban sok olyan ország létezik, ahol igen sok fajta vallású ember él. Ilyen kultúrákban kiemelten fontos, hogy ne egyetlen vallást emeljenek ki, hanem egyenrangúként kezeljék őket. Ez a keresztény hitű embereknek is érdeke.

dec. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

" Nem értem miért onnan igyekszel tájékozódni."


Akkor honnan tájékozódjak? A 444-ről? Vagy a Telex? Vagy Partizán?

Azok aztán a nagy propagandisták.


Szerintem a Patrióta teljesen korrekt.

Ép ma raktak fel új videót, na azért ez se piskóta:


https://www.youtube.com/shorts/pviojomN9qU

dec. 25. 11:32
 23/37 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom honnan kellene tájékozódnod. De egész biztosan nem egy olyan csatornáról, amely szakmányban ontja a propagandát.

Nem találsz olyan médiumot, aminek minden írása szentírás és tévedhetetlen. De én ha valamelyiken találok propagandát, gyűlöletkeltést, egyértelműen, könnyen cáfolható hazugságot, akkor az számomra leszerepelt.

dec. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
88%

"Mert tanárként szeretett volna viselkedni..."

Ez hazugság. A tanári szakma egyáltalán nem mondja azt, hogy szólítsad úgy a gyereket amitől rosszul érzi magát.


A vallásos meggyőződésre hivatkozás pedig szintén egy olyan dolog amit folyton belehet dobni. Csodálom, hogy a gyilkosok ritkán használják, hogy ők vallásos meggyőződésből gyilkoltak le százakat ezért ő máris nem egy rossz ember lesz hanem egy szent.

A probléma, hogy a kereszténység kimondja, hogy ne ítélkezz, ne árts a másiknak azt azonban sehol nem tiltja, hogy úgy szólítsad a másikat,hogy they különösen ha tudod, hogy ő neki ez esik jól.


Képzeld a tanárt akkor is megbüntették volna ha h*gy agyú sz*rjankónak szólítja a gyerek. A tanárok rendszeresen találkoznak ostoba gyerekkel de egyáltalán nem tanárhoz méltó ettől még h*lye gyereknek hívni.


Konkrétan semmi nem indokolta az egész videó nem más mint a gyűlölet keltés aztán még ők papolnak a karácsonyi gyűlöletkeltésről mikor mást sem csinálnak.


Az pedig, hogy a másik médium is rossz nem magyarázat arra, hogy miért nézzed a másik rosszat. Különösen ha ennyire képtelen vagy felmérni azt amit látsz és gondolkodni rajta és nem csak bekajálni mint egy agymosott birka.

dec. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
0%
Tök mindegy hogy pattognak a libsik, itt karácsony marad.
dec. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
93%

#25

Amíg vannak keresztények, vagy olyan ateisták, akiknek kell a karácsony...

dec. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
0%

26. A gyerekeim vasárnap szépen kussban jöttek a templomba.


Gondolom ezt is be akarod tiltani, mint a karácsonyt. De gondolom mondanom sem kell,hogy ez sem fog sikerülni:)

dec. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 Darkmoon80 ***** válasza:
88%

"A gyerekeim vasárnap szépen kussban jöttek a templomba."


Hát, ez is egy hozzáállás...


Bár lehet, a kényszer lesz az, ami miatt később, mikor már szabadon dönthetnek, elgondolkodnak arról, vajon ezt akarják valójában??

dec. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 Darkmoon80 ***** válasza:
89%

Engem is vittek templomba, meg első áldozni....

Rühelltem az egészet, csak hát a gyerek nehezen mond ellent a szülőknek.

dec. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

"Tök mindegy hogy pattognak a libsik"

Krisztusi hozzá állás a másikhoz.


"Gondolom ezt is be akarod tiltani, mint a karácsonyt."

"nem arra tanítanak, hogy hogyan legyél transznemű 5 évesen"

Jézus is biztosan sokat rágalmazott másokat.


Legalábbis felteszem amit te itt bemutatni próbálsz éppen az a "tisztességes kereszténységre" nevelés eredménye, szerinted ilyen a tisztességes keresztény viselkedés.

Tehát a tisztességes keresztényeknek csak saját maguk fontos, rákényszerítik másokra a vallásukat és rágalmaznak másokat.


Hát inkább kihagynám ezt a fajta "tisztességes" nevelést. Nem szeretném, hogy a gyerekem egy valami lecsúszott, bunkó legyen.

dec. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!