Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi bizonyítja Jézus Istenségét?

Mi bizonyítja Jézus Istenségét?

Figyelt kérdés
Úgy értem az evangéliumot nem ő írta, tehát egy ismeretlen embernek a szavára támaszkodhatunk, csodatételeit semmi nem támasztja alá, s a legtöbb csoda valljuk be gagyi egy istenhez képest.

dec. 28. 23:46
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
16%
Te inkább botra támaszkodjál. Az ateisták is botra támaszkodnak, azért járnak hajlottan.
dec. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
23%

Ez csak a te szempontod. De akik írták nem voltak ismeretlenek közvetve vagy közvetlenül ismerték Krisztust.


Ha Krisztus írta volna az evangéliumot akkor is lehetne kifogásod, akkor az lenne nem érvenyes mert magáról állította nem más állította róla, hiszen én is mondhatnám, leirhatnám király vagyok például.


Idefigyelj, mi az, hogy semmi nem támasztja alá? Ha beperelnek a bíróságon és te két tanút hozol hogy igazadat megerősitsd, akkor a bíróság igazoltnak tartja védekezésedet.

De itt négyen írták le róla majdnem ugyanazt!


Ha négyen állítják ugyanazt, akkor neked kell állítani legalább öt embert, aki bizonyítja az ellenkezőjét!

dec. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
55%

" Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt.Senki sem veszi azt el én tõlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól."(Jn 17:17,18)


"Az Atya és én egyek vagyunk.”Ekkor a vallási vezetők újra köveket kaptak fel, hogy Jézust megkövezzék.Ő ezt kérdezte tőlük: „Sok jó dolgot tettem már a szemetek láttára Atyám akarata szerint. Ezek közül melyikért akartok most megkövezni?”Azok így feleltek: „Nem valamelyik jó tettedért, hanem azért akarunk megkövezni, mert ember létedre azt állítod, hogy Isten vagy! Ezzel Istent gyalázod.”(Jn 10:30-33)

dec. 29. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 Lucifer-666 ***** válasza:
27%
Ha a földdel együtt felrobbantana és 3 nap múlva feltámasztana, akkor ha a világ másik felén is látták, amit én, akkor már gyanús volna...
dec. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Mert le van írva. Ez neked nem tökéletes, tudományosan alátámasztott bizonyíték??
dec. 29. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a halottak feltámasztása, valamint Jézus önmaga feltámasztása nem tűnik gagyinak.
dec. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
38%

Isten körülbelül negyven különböző embert használt arra, hogy megírják a Bibliát. Mivel összesen 66 könyv van, néhány ember több könyvet is írt. A Biblia 66

könyvét tehát negyven különböző szerző mintegy 1600 éven át írta héber,arámi,görög nyelven íródott,és a keletkezése is már önmagában csodállatos.Más vallások szentkönyvei általában egy nyelven,egy szerzőtől származik.De hogy a kérdésedre is válaszoljak,hogy mi bizonyítja Jézus Istenségét,ajánlom figyelmedbe ezt a leírást. [link]

dec. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
9%
Isten halhatatlan, Jézus meghalt! Nem olvasod a Bibliát? Nem érted? Kiforgatod? Álkeresztény vagy?
dec. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
55%
Hogy létezik. A tiédet is.
dec. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
77%
Hit és szubjektív vélemény.
dec. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!