Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi bizonyítja Jézus Istenségét?

Mi bizonyítja Jézus Istenségét?

Figyelt kérdés
Úgy értem az evangéliumot nem ő írta, tehát egy ismeretlen embernek a szavára támaszkodhatunk, csodatételeit semmi nem támasztja alá, s a legtöbb csoda valljuk be gagyi egy istenhez képest.

dec. 28. 23:46
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
64%
Semmi, mivel Isten létét sem.
dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
10%
11. Na a libsi megszólalt. Menjél tüntikézni inkább Gyurcsánnyal a pride-ra! Ott a helyetek.
dec. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
62%

#12 Mert mi bizonyítja?

Illetve mióta lett az ateista és a libsi szinoníma?

dec. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
11%

13. Nem szinoníma, de a kettő együtt jár.


Nem minden ateista libsi, de minden libsi ateista.

dec. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
93%
12-es, már a középkori filozófusok is tisztában volt vele, hogy Isten léte vagy nemléte egyaránt bizonyíthatatlan, szóval a 11-es válasza tökéletesen igaz. De hát a hívők nem ezt szokták magasabbrendű világnézetként előadni? :))
dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
24%

Az Ószövetségben az ördögöt Isten teremtette meg. Akkor mi a ráknak bálványozzátok Istent? Nem értem a hülyéket ...


Én hamarabb hiszek az Ayahuasca-ban.

dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
0%
17-es ... én gratulálok neked. Pokolban a helyed, ott találkozunk, majd kinevetlek, mikor Isten nem fogad be téged ... mert elhiheted, te vagy az utolsó ;)
dec. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
4%

Jézus nem egyenlő az Atyjával, de isteni származású, vagy is Ő az egyetlen, aki mint magasabb rendű életforma, emberként éljen.

Ez azt jelenti, hogy az Isten első teremtéseként vállalta, hogy az égi életformáját, emberi életformára cseréli, hogy Ádámmal egyenlő értékű emberként jöjjön a földre.

Előtte senki ilyet nem tehetett és utána sem lehetséges.

Az angyalok sem hagyhatják el a rendeltetésüket, hogy más életformában éljenek.

Egyszer ezt Sátán és a démonai megtették, utódaik születtek az emberek lányaival folytatott szexuális kapcsolatukból, és annak belátástalan, gonosz következményei lettek. Ezért Isten özönvízzel pusztította el azokat az embereket, akik akkor éltek.


Jézus azzal bizonyította, hogy isteni származású, hogy jelen volt amikor ezek a természet feletti dolgok megtörténtek. De nem Ő idézte elő, hanem az atyja, Ő csak jelen volt, hogy bizonyítsa származását.


Más ember nem született az égből,és ezt maga Jézus is kijelentette:

(János 8:23) . . .„Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
89%

"Ez azt jelenti, hogy az Isten első teremtéseként vállalta"

Azt hittem, hogy a Biblia egyedül Jézusról írja, hogy nem teremtmény. Te hol olvastad benne, hogy Isten első teremtése?

dec. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
5%

(Jelenések 3:14) . . .: Ezeket mondja az Ámen, a hű és igaz tanú, Isten teremtésének a kezdete. . .

Jézus mindenben az első.

(Kolosszé 1:18) . . .Ő a kezdet, a halottak közül az elsőszülött, hogy ő legyen mindenben az első.


Vagy is a teremtésben is Ő volt az első. A "kezdet" azt jelenti, hogy elsőként hozta létre az Atyja. Volt kezdete az életének, ahogy az első embernek is volt kezdete. Csak Isten az akinek nincs kezdete, öröktől fogva létezik.

dec. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!