Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi bizonyítja Jézus Istenségét?

Mi bizonyítja Jézus Istenségét?

Figyelt kérdés
Úgy értem az evangéliumot nem ő írta, tehát egy ismeretlen embernek a szavára támaszkodhatunk, csodatételeit semmi nem támasztja alá, s a legtöbb csoda valljuk be gagyi egy istenhez képest.

dec. 28. 23:46
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
53%

"Jézus a Teremtő"


Nem. A mindenható kifejezést a Biblia mind a héberben mind a görögben, az Atyjára használja, Jézusra soha. Jézusra isteni jelzőket" használ, ami az Atyjában is van, ahogy az emberek is rendelkeznek isteni tulajdonságokkal.


A teremtő Isten nem küldte el saját magát, nem tanította meg saját magát,

nem tud meghalni, és nem jelenti saját magáról, hogy az Atya nagyobb saját magánál.

De ahogy gondolod....

dec. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%

Inkább, ahogy a Biblia írja, nem ahogy saját magunk, vagy az őrtorony gondolja :)


"Minden általa lett, és nála nélkül semmi sem lett, ami lett."


Az Atya valóban nem magát küldte el, hanem ahogy a Biblia írja, egyszülött fiát:

"Vajon melyik angyalnak mondta valaha: „A fiam vagy, ma szültelek?” Vagy: „Én atyja leszek, ő meg a fiam.” Ám amikor Elsőszülöttét bevezeti a világba, ezt mondja: „Imádja őt Isten minden angyala.” Az angyalokról így beszél: Aki követeit szelekké teszi, és szolgáit tűzlángokká. A Fiához ellenben e szavakkal fordul: Isten, trónod áll örökre, királyi pálcád igazságosság vesszője."


Itt Pál apostol megválaszolja mindezeket a kérdéseket elég egyértelműen.

dec. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
73%

33


"A teljes Biblia Isten ihletése általíródott."


Ezt nem is kétlem! Csakhogy az eredeti 66 könyv már nem létezik, sőt már a Biblia cenzúrikus összeállításakor sem léteztek, csupán hiteltelen másolataik.

dec. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
11%

37


Ha ez így volna, akkor Istennek nincs hatalma megvédeni a saját szavát, és nem vonhatná kérdőre az embereket.

De Van akkora hatalma, és minden úgy zajlik, ahogy elhatározta.

Ha valaki ezt nem hiszi el, kételkedik, akkor Istent egy erőtlen buta Istennek látja.

dec. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
62%

38

Rendben, tegyük fel a Bibliában még mindig Isten szava van megmásítatlanul.

Melyik Bibliában? Csak mert van egy két változata manapság

Annak a Bibliának melyik értelmezése az amelyik Isten üzenni akarta? Csak mert minden Bibliának nagyjából annyi értelmezése van ahányan hisznek benne.

dec. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
16%

Teljesen mindegy melyik Bibliát vesszük. A Tartalma ugyan az, Isten elhatározása szándéka nem változik benne.

Régen Én is több fordítást használtam, még is egy értelmezéssel tudtam forgatni.


Az igaz, hogy annyi az értelmezése, ahányan olvassák, mert a saját személyiségükre szabják.

Isten pedig nem személyiségre szabja, hanem egy alapelv vonatkozik mindenkire, ha tetszik valakinek ha nem.

Nekünk kell Istenhez alkalmazkodni, nem fordítva.


Isten minden korban felhasznált prófétákat, vagy embereket ennek tanítására. Azért, hogy egységes legyen, ne kapjon több ezer egyéni értelmezést.

Napjainkban sincs másként, most is egy egységes tanítást alkalmaz a Bibliában leírtak szerint, az egész lakott földön, minden nemzetben.

Jézus beszélt a Máté 24:45-47- ben emberekről, akiket kinevezett erre a célra.

dec. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

"Azért, hogy egységes legyen, ne kapjon több ezer egyéni értelmezést."

A Jehova tanúinak értelmezése is egy a több ezer értelmezés közül.

dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
0%

Jajj már...


Azt kell figyelembe venni, hogy Isten hogyan határozott erről, miről lehet felismerni azokat, akiket napjainkban használ fel. Benne van a Bibliában, csak azonosítani kell őket.

dec. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

40

Én nem fordításról beszéltem hanem a felekezetek különböző Bibliáiról.

Amiknek a tartalma nagyon nem ugyan az.


"Isten pedig nem személyiségre szabja, hanem egy alapelv vonatkozik mindenkire, ha tetszik valakinek ha nem.


Nekünk kell Istenhez alkalmazkodni, nem fordítva."


Mi is pontosan ez az alap elv és mivel tudod alátámasztani, hogy valóban az az amit Isten akar?

dec. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

#42

S pont véletlenül a ti vallásotokra illik, igaz? :D

Ne viccelj már. Ennyi erővel miért nem a pünkösdi karizmatikusok, ők is legalább annyi helyen hirdetik, mint ti, ők is resztoránusok, mint ti.

dec. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!