Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha isten annyira jóságos és...

Ha isten annyira jóságos és annyira szereti a teremtményeit, akkor miért rejtegeti magát előlünk, miért nem mutatja meg magát egyértelműen, miért csak ilyen sejtelmesen egy-egy embernek?

Figyelt kérdés

Jelenleg Isten létezése nem bizonyított, csak hinni tudjuk, a tudomány nem foglalkozik vele, a tudomány csak azt írja le amit tapasztalati úton lehet elfogadni, azaz Isten nem mutatja meg magát, rejtegeti magát előlünk...

Nyilván mivel mindenható simán pontot tehet az í-re és megmutatja magát és akkor már a tudomány is foglalkozna vele mint Istenológia vagy társai...

Amennyire Isten így megmutatja magát az csak annyi hogy egy-egy ember néha lát valamit amiről hiteles információ nincsen hogy igaz-e vagy nem mert baromira nem egyértelmű..


dec. 29. 11:52
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Ádámék esetén nem volt ki kamu vallást alapítson és nem lehetőség sen mivel ismerték Istent.


Azt pedig nen írtam, hogy senki nem térne el biztosan Isten vezetésétől. Azonban sokkal többen követnék és tudnák, hogy mit is kell követni.


Istennek nem kell bújócskáznia ahhoz, hogy megválaszóljon kérdéseket bármilyen mértékben. Már ezzel a felvetéseddel lekicsinyled Istent.

dec. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
51%

11.


Isten azért íratta le a szavát, hogy az alapján kell élni.

Sőt minden kérdésre választ kapunk belőle.


Az tény, hogy sokan a Bibliával a kezükben sem azt tanítják ami a helyes, mert személyre szabottan gondolkodnak erről.

Lásd az Izraeliták is eltértek, Jézus igyekezett ezt helyre állítani.

Sajnos idővel néhány ember beszivárgott a keresztény gyülekezetekbe, akik ott is kiforgattak tanításokat.

Ezt Isten előre látta, és figyelmeztette az őszinte szívűeket.


Azonban mindig is voltak hűséges választottjai akiket támogat, pedig ellenségeskedést kell átélniük, mert egy részt kevesen vannak, más részt nem könnyű nekik, mert szembe mennek a tömeggel, akik emberi hagyományokkal és személyes kényelemmel értelmeznek, illetve belekeverdtek a világ nacionalista, háborús, politikai eszméibe.

Sőt egy valláson belül sem egységesek a Biblia tanítását tekintve.


Isten viszont azonosítja a népét, és ír arról, hogy miről lehet felismerni Őket.

Nagy fokú alázat kell ahhoz, hogy ezt elfogadjuk. Nem véletlen vannak kevesen.

dec. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
62%

Az Ószövetségben az ördögöt Isten teremtette meg. Akkor mi a ráknak bálványozzátok Istent? Nem értem a hülyéket ...


Isten túl gyenge ahhoz, hogy megmutatkozhasson. Inkább az ördögöt küldi a világra, mert egy szemét.


Én hamarabb hiszek az Ayahuasca-ban.

dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

12

Igen, minden kérdésre választ kaptunk, többféle akár ellentmondásos választ is. Így lényegében nem vagyunk előrébb mert senki nem tudja, hogy melyik válasz a helyes a sok közül. Sőt még azt sem lehet tudni, hogy azok között van-e a válasz és nem az ateistáknak vagy egy másik vallásnak van-e igaza.


Az azonban továbbra is igaz, hogy ha megmutatná magát akkor rengeteg bűnt nem követnének el és rengeteg szenvedés nem történne meg.


Az pedig szintén továbbra is igaz, hogy ahhoz, hogy bármilyen nyomatékosan is megadjon bárkinek is bármilyen választ ahhoz nincsen szükség ilyen cselekedetekre.


Amennyiben Isten mégis meg akar válaszolni így egy kérdést akkor azért van mert ő azt így akarja és nem azért mert kell és akarja annak minden momentumát is. Bele értve az inkvizíciót, vallási háborúkat, stb.

dec. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, létezik olyan, hogy "szabadság"? Mert én még nem láttam. Mutatnál egyet?
dec. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
51%

14


"mert senki nem tudja, hogy melyik válasz a helyes a sok közül."


De igen, Isten tudatja a helyes választ, az ember pedig személyesen dönt, hogy elfogadja, vagy sem. Ezért alakultak ki a "vallások", mert némelyek személyre szabottan akarják Isten vezetését értelmezni. Így szelektálnak, és van amit betartanak, van amit nem.

Isten nem használ "ateistákat" vagy más embereket a szavának értelmezésére, soha nem tett ilyet. Minden korban és alkalommal, olyan embereket használt, akik engedelmesek voltak, taníthatóak, és szívesen elvégezték az Istentől való feladatot.

Ahhoz,hogy valaki egy ilyen munkát végezzen, Isten előtt "tiszának" kellett lennie, nem tartozhatott hamis vallások gyakorlói közé, vagy más gondolkodású, kultúrájú emberek közé.

dec. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
51%

Isten a messiás megjelenése utáni időszakban, soha nem használta sem a háborúkat, sem az inkvizíciókat válaszadásra.

A próféciák szerint ezeket az aljasságokat emberek követték el, Isten engedélye nélkül, bár a nevében tették.

Ugyanakkor Isten leíratta, hogy lesz egy hosszú időszak, amikor nem választ magának földi képviseletet.

A sötét középkor, ennek az időszaknak az egyik része.

Nem világított Krisztus tanításának tiszta fénye.

dec. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

"De igen, Isten tudatja a helyes választ, az ember pedig személyesen dönt, hogy elfogadja, vagy sem. "


Hogyan is tudatja? Biblián keresztül?

Mi is a bizonyíték, hogy a te értelmezésed a helyes? Eleve mi a bizonyíték, hogy Isten a valódi létező istenség vagy arra, hogy létezik?


"A próféciák szerint ezeket az aljasságokat emberek követték el, Isten engedélye nélkül, bár a nevében tették."

Amit nem tettek volna, ha Isten megmutatta volna magát. De nem tette. Tehát vagy nem létezik vagy pedig ez az akarata szerint történt.

dec. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
52%

"Mi is a bizonyíték, hogy a te értelmezésed a helyes?"


Nem az "én értelmezésem", mert személyesen érthetném úgy,ahogy nekem tetszik.

A Biblia úgy lett leíratva, hogy megmagyarázza saját magát.

ezért ha valami ellentmondásban van, akkor az emberi értelmezés hibás, nem a Biblia szava.


Jézust is látták,a csodáival együtt. Még az ellenségei sem tagadták,hogy természetfeletti dolgok történnek.

Még is megölték. Az ilyen gondolkodásúaknak semmilyen bizonyíték sem elegendő.

Ahogy pedig írtam, Isten nem látható az emberi szemek számára, a hatalma miatt. Azonnali halál a következménye.

A napot is Ő hozta létre, ugyan hogyan akarod már látni.

A napba sem nézhetsz szabad szemmel úgy,hogy károsodás ne érje a szemedet.

A nap közelségéről már nem is beszélve.

Csak egy gombostűfej nagyságban lenne közelebb a Földhöz, minden elégne...

dec. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

"A Biblia úgy lett leíratva, hogy megmagyarázza saját magát.


ezért ha valami ellentmondásban van, akkor az emberi értelmezés hibás, nem a Biblia szava."


Továbbra sem látom, hogy mi a bizonyíték arra, hogy az az értelmezés a helyes amit te annak gondolsz.


"De igen, Isten tudatja a helyes választ, az ember pedig személyesen dönt, hogy elfogadja, vagy sem. "


Hogyan is tudatja? Biblián keresztül?


"Még is megölték. Az ilyen gondolkodásúaknak semmilyen bizonyíték sem elegendő."

Ne már. Ez egy rettentően gagyi érv. Jézus azért jött, hogy megfeszítsék és nem azért, hogy megmutassa mindenkinek, hogy van.

Ez az érv olyan mintha én elmennék a boltba kenyeret venni és te felhoznád, hogy nem tudtam hegyet mászni a boltban.


"Ahogy pedig írtam, Isten nem látható az emberi szemek számára, a hatalma miatt. Azonnali halál a következménye."

Miért nézed le ennyire Istent? Rendszeresen lekicsinyled Istent és figyelmen kívül hagyod azt a tényt, hogy mennyi rossz szűnne meg, hogy ha nem kéne szubjektíven választani a sok vallás közül és azok értelmezései közül.


Ezenfelül Isten ha akarná megtudná oldani, hogy úgy jelenjen meg, hogy ne halljon meg senki. Például csinálhatna magának pár milliárd emberi testet amit elteleportálhatna az emberekhez és amiken keresztül beszélne velük. De ez csak fél másodperc alatt kitalált ötlet ami már egyből megoldaná azt a problémát, hogy mindenki meghaljon és amire képes.

dec. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!