Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek az evolúciót...

Szerintetek az evolúciót szöröstől bőröstöl a Sátán vetiti elénk, hogy eltávolítson minket Istentől és elhitesse velünk, hogy magátol alakult ki az élet?

Figyelt kérdés

dec. 30. 05:39
 21/96 Mojjo ***** válasza:
96%

Kicsit segítek, hogy jobban áttekinthető és érhető legyen a dolog.

Az evolúció az élőlények változásaival foglalkozik, amely változásoknak három mozgatórugója van:


1, Reprodukció

Azaz szaporodás. Ez a pont pusztán annyit mond, hogy az élőlények szaporodnak.

2, Variáció

Az élőlények a szaporodás során nem saját maguk tökéletesen pontos másolatát hozzák létre, általában kisebb és bizonyos okokból néha nagyobb eltérést mutatnak az utódok.

3, Szelekció

A különböző tulajdonságokkal rendelkező utódok nem azonos esélyekkel indulnak az életben, bizonyos eltérések bizonyos tulajdonságokban előnyösek, mások hátrányosak.


És ennyi. Ha ez a három létezik, akkor az evolúció zajlik, nem tud nem zajlani. Evolúció kizárólag akkor nem tud lezajlani, ha a fenti 3 pontból legalább az egyik nem igaz, azaz vagy

- az élőlények nem szaporodnak, vagy

- szaporodás során mindig, minden esetben teljesen pontos és a felmenőikkel teljesen azonos utódok születnek, vagy

- teljesen mindegy, melyik egyed milyen tulajdonságokkal bír, mindegyik ugyanakkora eséllyel marad életben és szaporodik tovább


Szerinted melyik a Sátán illúziója ezek közül?

dec. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/96 A kérdező kommentje:
Elnézést mojjo én arra az evolucióra gondoltam ami azt mondja egyik fajból alakul ki a másik, de tudod mit elképzelem neked hogy Isten vizi álatokból formálta az embert és azért mutatja az evolúció hogy szárazföldre mászott a hal és majd ember lett csak tudod az idővel van nagy bajok. Én úgyy hiszem 6 nap alatt teremtette isten a világot ezta komoly teológusok is így gondolják aki szimbolikusan értelmezi 6 napot azt is elfogadjuk de a biblia egyértelműen fogalmaz jő egyik nap után éj majd megint nappal és megteremti Isten az embert. Ezt nehéz évmillóknak tekinteni
dec. 30. 08:16
 23/96 anonim ***** válasza:
28%
Az evolúció a teremtett világ része.
dec. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/96 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Szóval a Sátánnak van akkora hatalma ,hogy teljes fajokat teremtsen, akár már-már teljesen emberiket. Vagy legalább is maradványokat, barlangrajzokat, eszközöket, lábnyomokat, más állatokon a vadászatkor okozott sebek nyomait stb-stb teremtsen. Ezt sokan tartják lehetségesnek. De az ilyen gondolkodásúak közül az miért nem fordult meg senki fejében ,hogy ahelyett ,hogy a teljes Földön teremtgetne ezermillió dolgot inkább csak egyetlen könyv megírásánál egy kicsit beleszól? Mi van ha amit a földből kiásunk az a valós valóság és a teremtéstörténet is azt lenne hivatott nagyvonalakban bemutatni, de Sátán beleszólt bizonyos igeszakaszokba ,hogy kicsit másképp (is) lehessen érteni? Ha már teremtő erőt tulajdonítunk neki akkor szerintem ez sokkal logikusabb, kézenfekvőbb lenne.

S azzal ne jöjjön senki ,hogy a Biblia szent s Isten nem hagyná… ha hagyná ,hogy a Földön mindenfélét teremtsen a félrevezetésünkre akkor miért ne hagyná ,hogy sokkal kisebb dologba kicsit belepiszkáljon.

dec. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/96 Mojjo ***** válasza:
100%

@22: A nap, mint időtartam szó szerinti értelmezésével az a gond, hogy a nap azt az időtartamot jelöli, amíg a Föld annyit fordul a saját tengelye körül, hogy pontosan ugyanazt az arcát mutassa a Nap felé, és hát, hogy-hogy nem, Isten a Napot a negyedik napon teremtette. Addig tehát a "napnak", mint időtartamnak csak szimbolikus jelentése lehetett.

A #21-re pedig nem válaszoltál. Annyira mondjuk nekem nem hiányzik, csak gondoltam, azért említsük meg.

dec. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/96 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


Én értem amit mondassz, de sokan nem.

Isten nem az "evolúciót" használta, hogy az egyik élőfajból, alakujon ki egy másik Hiszen azt mondja, hogy a "nemük" szerint teremtett.

Tehát a kutya, kutya fajta, az ember, ember fajta.

S nem a kiúszott halból vált szárazföldi emlőssé, majd felmászott a fára, később pedig le mászott, és ember lett.

Isten külön hozta létre a vízben élő állatokat, más és más formában: /cet féléket külön, polipokat külön, stb/

A szárazföldi állatokat, madarakat, külön.

A madár fajok madarak maradtak, a két éltüek nem változtak át szárazföldivé. A majmokból pedig nem lett ember. Ahogy az egérből sem alakult ki az elefánt.

A növények is ugyan így. A citromfából nem alakult ki cseresznye fa.


Sajnos ezeket nagyon másként magyarázzák, aminek az egyik oka, hogy elutasítsák nem csak Isten létezését, de a hatalmát, a kreativítást is, mint aki képtelen fajokat teremteni....

dec. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/96 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Én úgyy hiszem 6 nap alatt teremtette isten a világot ezta komoly teológusok is így gondolják aki szimbolikusan értelmezi 6 napot azt is elfogadjuk de a biblia egyértelműen fogalmaz jő egyik nap után éj majd megint nappal és megteremti Isten az embert.”


Hol állt Isten mikor teremtett? Mert a Földön ahol egyik oldalon nappal van ott másik oldalon este. Plusz például a sarkokhoz minél közelebb vagy annál hosszabb lesz a “és este lett majd reggel”. Tehát azon túl ,hogy minden napszak egyszerre van jelen a Földön és nem mindenhol 24 óra egy nappal-este váltakozás még ráadásul a Napot nem az első nap teremtette.

Na meg ha Káinék sztorijában szimbolikusan érted a napokat akkor itt miért nem?

dec. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/96 A kérdező kommentje:
Isten akkor sem egy tudós, hogy kisérletezzen neandervölgyiekkel meg hasonló.
dec. 30. 08:34
 29/96 A kérdező kommentje:
Csak egy magyarázat van erre de mar leírtam. Isten vagy annyira tehetettlen hogy nem tud rögtön egy hozzánk hasonló embert gyártani és mindenféle ember alfajt gyárt h megnézze melyika sikeresebb vagy Krebub hazugsága az egész úgy ahogy van. Döntsétek el ti. Isten gyökérnek nézni nem túl szerencsés
dec. 30. 08:38
 30/96 Mojjo ***** válasza:
100%
@28: Az a tény, hogy ezt a, lássuk be, nem túl erős érvet hoztad most fel, azt jelenti, hogy az eddigi mondandóinkat, ellenvetéseinket elfogadtad, ami teljesen őszintén mondom, egyáltalán nem rossz teljesítmény. Az evolúciótagadók maximum elenyészően kis hányada szokott csak eljutni eddig.
dec. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!