Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van-e szabad akaratunk?

Van-e szabad akaratunk?

Figyelt kérdés
Kreszténységen belül főleg a katolikusok jönnek mindig a szabad akarattal, hogy Isten szabad akaratot adott nekünk, hogy ne legyünk robotok és ezért van bűn ezért jött létre a bűn és a szenvedés, mert az ember úgy döntött, ugyanakkor rengeteg minden kérdésben nincs szabad akaratunk, volt egy lány aki nagyon szimpatikus volt és képtelen voltam vonzódni hozzá pedig akartam de nem tudtam...mert Isten nem adta meg a itt sem a szabad akaratot és még rengeteg olyan dolog van amiben nem te döntesz tehát egy külső erő irányít...tehát valahol nagyon sokszor robotok vagyunk külső erők miatt
jan. 1. 12:07
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
81%

Szabadakarat a keresztényeknél??

Más sincs csak dogmák és parancsolatok. Szeresd felebarátodat! Szeretni parancsra???

Te szerettél már valakit, mert arra utasítottak???

jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 Jégszív ***** válasza:
76%

NINCS, a leghatározottabban tagadom.

De nemcsak a keresztényeknél hanem az egész emberi társadalomban sincs.

Létezik

- A faj- és létfenntartás KÉNYSZERE

- Társadalmi együttélés SZABÁLYAI, KONVENCIÓI


Sietek megjegyezni: ez nem tragédia az ember életében, hanem egyfajta "zsinórmérték", ami jól, vagy - többnyire! - rosszul működik!


Most ti jöttök!

Valaki ismertesse itt a szabad akarat keresztényi megfogalmazását!

(Hadd röhögjenek egy jót a kívülállók...)

jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
0%

#7 A felsorolt szempontjaid mind pusztán csak kritiériumai, egy lehetségesen kialakuló párkapcsolatnak és semmi köze a szabad akarathoz.



"Más sincs csak dogmák és parancsolatok. Szeresd felebarátodat! Szeretni parancsra???


Te szerettél már valakit, mert arra utasítottak???"


Ez nem parancs vagy utasítás hanem pusztán csak tanítás.

jan. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
23%

"- A faj- és létfenntartás KÉNYSZERE


- Társadalmi együttélés SZABÁLYAI, KONVENCIÓI"


Jégszív! Azt ugye tudod ha mindezt lehetséges lenne és kiszednénk az emberekből, semmit nem csinálnának, fekve maradnának a földön, mint egy robot aminek törölték az összes programját.


Ám mégis a te logikád alapján kijelenteni, hogy ezért nincs szabad akarat nettó hülyeség.

jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
22%

"Valaki ismertesse itt a szabad akarat keresztényi megfogalmazását!


(Hadd röhögjenek egy jót a kívülállók...)"


Nem is tudom, én a te hozzászólásodon röhögtem.

Nagyon álltalános iskolás szintű elképzeléseid vannak.

jan. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 Jégszív ***** válasza:
100%

#14.

"fekve maradnának a földön, mint egy robot" 🤣

Buta elképzelés, mert még megmaradt a kreativitás. Merő fikció, de elképzelésed alapján kitörne a KÁOSZ, majd helyére lép a "dzsungel törvénye".


#15.

Ne röhögj! IDÉZD!

jan. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
0%

Én nem tartozom egyik kereszténynek nevezett egyházhoz sem.

De kereszténynek vallom magam.


A szabad akaratot Isten nem korlátlanul kaptuk. Ez azt jelenti, hogy nem mindenben hozhatunk döntést szabadon. Mit értek ez alatt?

Ahogy Ádámnak is elmondta, arról az ember nem dönthet, hogy mi a jó és mi a rossz az ember életében. Ezt Isten a saját hatalmába helyezte, vagy is felállított olyan törvényeket vagy elveket, ami nem korlátként, hanem védelemként szolgál. Az embernek ehhez igazodnia kell, ha boldogan akar élni az emberi társadalomban.

Megteheti azt is, ahogy Ádám is megtette, hogy nem ért Istennel egyet, és maga akar határozni arról, hogy neki mi a jó, és mi a rossz.

A következményeit a saját bőrünkön tapasztaljuk.


Kedves Kérdező:

Az általad felvázoltak akkor igazak, ha kérted Istent, hogy segítsen neked távol maradni olyasmitől, aminek Te még most nem látod a következményeit.

Ellenben Isten nem avatkozik bele senkinek a döntésébe, és nem akadályoz meg senkit semmiben.

Mert akkor Ádámot is megakadályozta volna. Ádámnak nem sérült a szabad akarata, viszont amilyen döntést hozott, olyan lett a jövője.

jan. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
30%

11


"Szeresd felebarátodat! Szeretni parancsra???"


Nem parancsra kell szeretni. Ez Istentől egy kérés,amit ki kell fejleszteni, ha keresztény életet szeretnél élni.

Semmi sem kötelező. Csak akkor, ha Isten vezetésével szeretnél összhangban élni.

Dönthetsz úgy is, hogy nem akarod szeretni a felebarátodat. Senki nem fog megakadályozni ebben.

Viszont ha ezt nem teszed, akkor nem Isten vezetése szerint szeretnél élni, hanem magad akarsz határozni az életed minden percéről.

Az ilyen "parancsok" jogos kérései Istennek. Ha elgondolkodunk, miért "parancsol" valamit, akkor rá jövünk, hogy ezzel egyetértünk, és mindjárt nem "parancsnak" vesszük. Vagy is nem negatívan tekintünk egy "parancsra".

jan. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos a világ azért ilyen is amilyen, mert sajnos túl sok szabad akaratunk is van.

Csak valaki jóra használja fel a szabad akaratait, valaki rosszra.

jan. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
65%

"Buta elképzelés, mert még megmaradt a kreativitás. Merő fikció, de elképzelésed alapján kitörne a KÁOSZ, majd helyére lép a "dzsungel törvénye".


Bár a te felsorolásodban nem szerepelt, de én a kognitív szükségleteinket is beleértettem.

jan. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!