Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van-e szabad akaratunk?

Van-e szabad akaratunk?

Figyelt kérdés
Kreszténységen belül főleg a katolikusok jönnek mindig a szabad akarattal, hogy Isten szabad akaratot adott nekünk, hogy ne legyünk robotok és ezért van bűn ezért jött létre a bűn és a szenvedés, mert az ember úgy döntött, ugyanakkor rengeteg minden kérdésben nincs szabad akaratunk, volt egy lány aki nagyon szimpatikus volt és képtelen voltam vonzódni hozzá pedig akartam de nem tudtam...mert Isten nem adta meg a itt sem a szabad akaratot és még rengeteg olyan dolog van amiben nem te döntesz tehát egy külső erő irányít...tehát valahol nagyon sokszor robotok vagyunk külső erők miatt
jan. 1. 12:07
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
100%

13


"Ez nem parancs vagy utasítás hanem pusztán csak tanítás."


Nem parancs a tíz parancsolat???

Ez komoly???

jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
21%

"Nem parancs a tíz parancsolat???


Ez komoly???"



A 10 parancsolat itt most irreleváns, én Jézus tanításairól beszéltem aki nem parancsokat osztogatott, hanem csak tanított minket.

jan. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
90%

22


Jézus tanításait nem Jézus írta le, hanem valami vén ember 40 év távlatából, emlékezetből. Ezért az irreleváns.

jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
0%

"Jézus tanításait nem Jézus írta le, hanem valami vén ember 40 év távlatából, emlékezetből. Ezért az irreleváns."



Látszik, hogy fingod nincs az egészről és csak úgy bedobtál valamit......

jan. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
0%

22

"Jézus tanításairól beszéltem aki nem parancsokat osztogatott,'


(János 14:15) 15 Ha szerettek engem, megteszitek, amit parancsolok nektek.


Bár az előbb le lettem nullázva, de mindegy, vállalom.

Vagy is akkor tudjuk bizonyítani a szeretetünket Isten iránt, ha nem találunk kivetni valót abban, amit meg kell tennünk.

(János 13:34) 34 Új parancsolatot adok nektek: szeressétek egymást. Ahogy én szeretlek titeket, ti is úgy szeressétek egymást.

(János 15:9, 10) . . .. 10 Ha megtartjátok a parancsaimat, mindig szeretni foglak titeket, mint ahogy én is megtartottam az Atya parancsait, és ő mindig szeretni fog engem.

Jézus is engedelmeskedett Atyja parancsainak.

Azért engedelmeskedett, mert szerette az Atyját. S nem úgy tekintett a "parancsra", mint ami negatívan kötelező. Sőt a szeretete arra ösztönözte, hogy Isten "parancsát" feltétel nélkül elvégezze, vagy megtegye, mivel annak jó hatásai lesznek.


Talán így érthetőbb, bárnem biztos.

jan. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
100%

24


Attól még igaz! Ezt nem tagadhatod!

jan. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
40%

Sajnos a világ azért ilyen is amilyen, mert sajnos túl sok szabad akaratunk is van.

Csak valaki jóra használja fel a szabad akaratait, valaki rosszra.

jan. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:

A döntéseinket nem valami szabad dolog vezérli hanem a tapasztalataink, vágyaink, minket ért hatások, stb.


Egyáltalán nem szabad az akaratunk és a döntéseink nem többek eredményeknél.


Látszólag meg van annak az esélye, hogy másként is dönts.

jan. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán nem szabad az akaratunk és a döntéseink nem többek eredményeknél.



Látszólag meg van annak az esélye, hogy másként is dönts."



De honnan tudod, hogy a döntésed az nem a "látszólag másként döntés" volt?


Amiről te beszélsz az lényegében okságitörvények láncolatának eredményeként megszületett cselekedet.


Tehát akkor lényegében szerinted az lenne szabad döntés, ha valamit ok nélkül teszünk meg? Ez így értelmetlen lenne........

jan. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor lényegében szerinted az lenne szabad döntés, ha valamit ok nélkül teszünk meg? Ez így értelmetlen lenne........"


Szerintem is, mert ez így nem lenne szabad döntés. Szabadnak szabad lenne de semmilyen akarat nem lenne benne.


Láthatóan az emberek viselkedése és döntéseit alapján ez nem is így működik.

jan. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!