Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi miért akarnak...

Pupusz kérdése:

Jehova tanúi miért akarnak mindenkit beszippantani és szajkózzák a tanaikat minden internetes fórumon?

Figyelt kérdés
Miért nem fogadják el, hogy Istent nem csak ők ismerik, nem csak ők hisznek benne és a nagy többség nem kíváncsi rájuk, hanem kifejezetten irritálják az embereket a papagájokként ismételgetett mantráikkal? Miért nem veszik észre, hogy az emberek nem akarnak úgy élni, mint ők, szabad akarat nélkül, hogy mások mondják meg nekik, hogyan éljenek, hogyan neveljék a gyerekeiket, miként éljenek párjukkal? Miért nem képesek a nagy hitük és szeretetük közepette észrevenni, hogy sokszínűek, különfélék vagyunk Isten akaratából, nem lehetünk mindannyian ugyanolyanok? Miért hiányzik belőlük az elfogadás, a bölcsesség, az igazi igeismeret, Istenismeret, hogy még a legalapabb együttélés szabályaival, törvényszerűségeivel sincsenek tisztában és nem képesek tiszteletben tartani mások szabad életét? Miért akarják bedobozolni Istent egy gyufásdobozba, mikor Isten végtelen? Hogy lehetnek ennyire ostobák? És hogy nézhetnek mindenki mást is ennyire ostobáknak, mint ők maguk? Nektek mi erről a véleményetek?

márc. 2. 11:20
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Az embernek sokszor konfrontálnia kell a nézeteit, hogy képes legyen korrigálni. Nálatok ez a korrekció hiányzik. Ha neked ebből az jött le, hogy ateista vagyok, azért mert nem tartozom közétek, akkor inkább a saját megítélésem miatt aggódnék a helyedben. Ti is meg lesztek ítélve. Nem általam, Jézus által. Aki ugye tudjuk, hogy nem csípi a hamis prófétákat. Ti sokan vagytok, én egyedül. Nekem hittestvéreim vannak szerte a világon, akik Jézusban hisznek, egyházaktól, vallásoktól függetlenül. Én Jézus láthatatlan egyházához tartozom. Ti a látható egyházhoz. Ti Jehovát szolgáljátok, én Jézust. Nektek vallásotok van, nekem hitem.
márc. 2. 19:48
 32/38 anonim ***** válasza:
28%

31

"Nektek vallásotok van, nekem hitem."

Érdekes megállapítás, minek utána személy szerint többször elmondtam, hogy Isten nem vallásokat hozott létre. Sokkal inkább egy mindenkire vonatkozó egységes erkölcsi alapelvet, ami az alapja az Istennek bemutatott imádatnak.

Én ebben hiszek. S merem állítani, hogy a testvéreim is.

A vallásokat emberek reformálták az egyéni életükre vetítve, vagy is nem igazodtak Istenhez. Isten szava viszont arról szól, hogy Isten határozza meg mit fogad el, és mit nem, mit kell megtenni, és mi az amit kerülni kell.

Aki ezeket felülírja, vagy szelektál, az nem Istennel és Jézussal van egységben.

A "látható egyházról" pedig annyit, hogy Istennek mindig is volt "látható egyháza" más szóval élve, választott népe. Őket pedig egységben vezette, nem összevissza, szerte széjjel.

Mivel Jézus jelenleg a gyülekezet feje, és Jehova felkent kinevezett királya, és főpapja, engedelmességgel tartozunk Krisztusnak.

Ez nem összekeverendő azzal, hogy imádatot is Jézusnak kell bemutatni.

Az Istennek járó imádatot Jézus irányítja egységesen.


Mit jelent, hogy egyedül vagy?

Hogyan tudod ezt megvalósítani:

(Héberek 10:24, 25) 24 Ezenkívül figyeljünk egymásra, hogy szeretetre és jótettekre ösztönözzük egymást, 25 és ne hanyagoljuk el az összejöveteleinket, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítsuk egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


Vajon az első keresztények egyedül voltak? Vagy helyileg egy gyülekezetbe jártak, ismerték egymást, és így tudtak megfelelni annak, hogy bátorítsák és segítsék egymást?

"Sokan vagyunk"

Jehova népe a világ vallásaihoz mérten kevesen vannak.

Jézus pedig megáldja az egységüket, minden nemzetből.

Isten nem a káosz, hanem a rend és szervezettség Istene.

márc. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
"Én és az Atya egyek vagyunk" Aki látott engem, látta az Atyát" ezeket maga Jézus, a Király mondja. Godolom, benne van a ti bibliátokban is. Jézusra vonatkozik, hogy "Szeresd az Urat a te Istenedet, teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből, minden képességeddel" De nálatok ez az ige át van fordítva jehovára. Emiat jehova egy bálvány. Az Istent Jézus Krisztusnak hívják az Atya Isten akaratából. Ő a mi Istenünk. Ő fog minket az Atyához vezetni, ha már teljesen tiszták leszünk és Ő fogja a tökéletes világot átadni az Atya Istennek. Addig Jézust szükséges imádnunk, követnünk. Az őskeresztények pedig nem alapítottak egyházat, vallást. Szabadon éltek Jézus vezetésével, aki apostolokon keresztül vezette őket. Az apostolok csodákat tettek, gyógyítottak, ördögöket űztek, halottakat támasztottak fel. Csodák, jelek kísérték. Hol vannak ezek a jelek a mai állítólagos apostolaitok körül? Sehol. Ezért nem is apostolok. Aki pedig nem imádja Jézust Istenként, az nem keresztény. AZ őskeresztények keresztények voltak. Jézust imádták. Persze mindezeknek a megértéséhez nem eltorzított bibliát kell olvasni, leegyszerűsített verziót, hanem az összes fordítást összehasonlítani, elmélkedni rajta, imádkozni, nem pedig emberekre hallgatni. A Szentlélek megmutat mindent, ami szükséges. Az emberek csak emberi elgondolásaik szerint értelmezik Istent és bedobozolják Őt egy gyufásdobozba. Ezért veszélyes ez. Isten végtelen. Azt csinál, amit akar. Nem mi mondjuk meg Neki mit tehet és mit nem. És nem a cselekedeteinkért szeret minket, nem azért mert betartjuk a törvényt. Nem a törvény által igazulunk meg, hanem Krisztus által, hit által. JT egy vallás. Te is írod, hogy Jézus nem vallást alapított. Akkor ti miért vagytok egy egyház, egy vallás? Miért vagytok egy intézmény? Az őskeresztényeknek nem volt intézményük. Mindenüket beadták a közösbe. Nem volt magántulajdonuk. Nálatok van. Az egyházatoknak több milllliárd dolláros ingatlan portfóliói vannak, ami hosszútávú befektetés. Ezek szerint ők nem várják a világvégét, mint ti, a tagok. Be vagytok csapva nagyon. Nekem nem az emberekkel van bajom, hanem az intézményekkel. Nagyon sajnállak benneteket. Se Krisztusban való hit, se imádat Neki, sem értelem, sem bölcsesség, sem élet nem jut nektek a becsapásotok miatt. És még terjesztitek is ezt a rabságot, tévhitet. Nagyon szomorú.
márc. 3. 09:40
 34/38 A kérdező kommentje:

Jehova TOTO:

Jehova tanúi többször is megjósolták a világ végét. Az első jóslat Dániel könyve próféciái alapján 1914-re vonatkozott. Amikor a vég mégsem következett be, módosították a jövendölés jelentését, és azt állították, hogy az időpont Jézus láthatatlan uralmának kezdetét jelöli. A világ pusztulására a következő időpontokat adták meg: 1914, 1915, 1918, 1920, 1925, 1941, 1975 és 1994. Az egyik tag házat épített a zsidó próféták számára, akik a világvége eljövetelekor visszatérnek a földre.

Érdekes tény: Charles Taze Russell, a mozgalom alapítója "csodabúzát" árult rendkívül magas áron azt ígérve, hogy a búza csodásan megsokszorozódik.

márc. 3. 12:58
 35/38 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Kérdező.

Ahogy már említettem, a Bibliából gyakran kiragadnak némelyek a szövegkörnyezetükből, így bárhogyan értelmezhető.

Az "én és az atya egyek vagyunk" kijelentést, Jézus megmagyarázza, mit jelent. Úgy vélem, még nem fedezted fel, hogy a Biblia megmagyarázza saját magát. Ezt olvassuk:

(János 17:11) . . .hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk.

Vajon szerinted Jézus tanítványai követői, hogyan lehetnek egyek egymással, úgy mint Jézus az Atyjával.

Talán egy testben fognak találkozni? Vagy összefognak valamilyen módon "ragadni"?

Nekem úgy tűnik Jézus itt az egységről beszél, és nem arról, hogy egy élőnek több személyisége van, és a személyiségek külön válva élnek de egy személynek nevezzük. Ez a hellenisztikus vallások tanításával való keveredés, amit az egyházak kezdtek el így tanítani.

De nem áll szándékomban ezt megváltoztatni ha Te ezt olvasod ki Isten szavából.

Ami a több fordítáat illeti, személy szerint több Biblia fordítást is olvastam, nem csak egyet. 32 évbvel ezelőtt kezdtem, amikor Magyarországon még nem volt más csak a Károli, a katolikus, ökumenikus, Csia Lajos fordítás, vagy a Békés-Dalos fordítás, stb.

Elmondhatom, hogy ezek sem egyeznek egymással, még is elfogadják mindegyiket, nem kezdenek el háborogni, vagy támadást indítani ezek ellen.

ezeknek a fordításoknak a tudatában is csak azt mondhatom, hogy nincs különbség a fordítások között, ha a Biblia mondani valóját, Isten szándékát tekintjük. Nyelvezeti különbségek, és nem nyelvtani különbségek ezek.

"Miért vagytok intézmény"

Nem vagyunk intézmény, csak neked tűnik annak.

Mint bizonyára tudod, Jehova Tanúi többszáz országban élnek "szétszortan". Isten pedig az egység és a rend Istene, Jézus pedig ehhez kinevezett olyan embereket a nyáj fölé, akik felügyelik, tisztántartják, és szellemiekben egységesen tanítják Jézus juhait.

Ha nem így volna, akkor a Bibliában elmondott szavainak semmi értelme nem lenne, és feleslegesen lett leíratva. A próféciákat illetően pedig úgy szintén. Ha ezeket figyelmen kívül hagyjuk, akkor nem figyelünk teljesen Jézusra. Mivel Ő maga mondta, hogy ezeket a jeleket ne tévesszük szemelől.

Hogy engedelmeskedni tudjunk a felsőbb hatalmaknak, nyílván való, hogy bejegyzésre kerültünk, mint Isten népe, pl Magyarország területén.

Ezért hívnak bennünket "Magyarországi Jehova Tanúinak".

Más országokban pedig az ottani országszerinti megnevezéssel élnek.

Ennek az is az oka, hogy ne keverjenek össze bennünket más "vallásokkal", vagy hittel élőkkel. Ez is az egységet szorgalmazza, összetartozunk, ismerjük egymást.

Apropó, "ismerjük egymást"

Szintén nem válaszoltál arra a kérdésre, hogy ha Te egyedül vagy, hogyan jársz gyülekezetbe, hiszen amint írtam, a keresztények egybegyűlnek, ami által buzdítják és bátorítsák egymást, valamint kifejlesztik az egymás iránt érzett szeretetüket.

Ezeket ügyesen kikerülöd. A múltkor feltett kérdésemre sem adtál választ.

"Az őskeresztényeknek nem volt intézményük. Mindenüket beadták a közösbe."

Ez így van most is. Ezeket pedig valakik felügyelték, hogy mikor kinek adakozzanak, támogassanak. Biztos vagyok benne, hogy akkor is voltak "befektetések" hogy növelni tudják a kiadásokaikat a növekvő nyáj számára.

Nem másoknak gyűjtöttek elsősorban, hanem azoknak, akik a testvéreik voltak. miért ne lehetne "intézménynek" nevezni, hiszen ezekfelől intézkedtek a testvérek, hogy jól meglegyenek szervezve a gyülekezet kiadásai, és senki ne szenvedjen anygagilag. Ez is az egységhez járúl hozzá. Jézus kinevezettjeinek felühgyelniük kellett, ezért választottak gyülekezetekként felvigyázókat, hogy az adott helyi gyülekezetek jó szellemiséggel rendelkezzenek, és ne legyenek hiányosságok.

Ezt nevezi Jézus "hű és értelmes" szolgának.

Az építkezésekről pedig annyit, hogy ami Amerikában zajlik, az az ottani testvérek életét rendezi. Akik magyarország területén laknak, azoknak pedig az itteniek rendezik, az itt élők számára.

Semmi kivetni való nincs abban, hogy ha valaki Isten szavát figyelembe veszi, akkor nyilván a moder társadalomban, nem lehetne csak abból a pénzből megélni, ami összegyűlik, és akkor nem tudnánk egymást sem támogatni.

Csak kérlek figyeld meg Isten mit mond erről:

(Ézsaiás 60:16) 16 Nemzetek tejét iszod majd, és királyok emlője fog táplálni.. . .

Mit gondolsz, mit jelenthenek ezek a szavak, Isten népére vonatkozóan?

Régebben ez úgy teljesedett, hogy Isten templomát idegen uralkodók, és azok alattvalói támogatták, mint ahogy olvassuk is. Isten bárkit felhasználhat annak érdekében, hogy a népe, és a neki járó tiszta imádat fent maradjon.

Ezért Isten népe felhasználta ezeket az erőforrásokat.

Nehémiásnak a király rengeteg pénzt adott, és a népeket is arra buzdította, hogy támogassák Jehova házának felépítését, mindennel amivel rendelkeznek.

Úgy vélem Te ezekről sem tudsz. A próféciákat egyszerűen nem olvasod, és nem is érdekelnek Isten ígéretei, és az, hogy miként valósítja meg ezeket.

márc. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
45%

Ami pedig a "jóslással" kapcsolatos, erről is írtam, de sajnos süket fülekre talál, csak hogy újra fellehessen használni ellenünk, mert ujjat már nem tudnak kitalálni.

Ahogy az első keresztényeknek is voltak tévedéseik, úgy most is előfordulnak. Ehhez hozzájönnek azok a kiforgatott elméletek, amiket elhíresztelnek, és másként adnak vissza, mint ami valójában történt. Emberi szokás, a falu elején mondani valamit, és a falu végén már teljesen másként hangzik.

Russel testvérről sok hazugság elterjedt, amiről tudunk. Későbbiekben ezeket elfelejtették, csak néha hozták fel, hogy legyen ok a vádra más esetekben pedig kiderültek, hogy hazugságok.

Milyen érdekes, hogy napjainkban sem bocsátották meg ezeket, miközben azt mondják, hogy meg kell bocsátani.

Az egyházaknak megbocsátották azt, hogy tömegesen gyilkolták le az embereket.

De Jehova Tanúinak egy tökéletlenséget, vagy kis tévedést, azt nem, halállal kell büntetni.

Nézz mélyen önmagadba, miért mondasz önmagadnak is ellent.

márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
45%

18

Sajnos nem tudod mit beszélsz. Nem minden tanú számol be arról hogy hány órát töltött szolgálattal, csakis az úttörők, akik egy adott mennyiségű időre vállalkoztak. Ha elvállaltak valamit, logikus elvárás hogy ezt lehetőségeikhez mérten telejsítsék is.

Senki nincs hitehagyottnak tekintve aki nem jár rendszeresen prédikálni. Ha valaki a családi helyzetéből, egészségi állapotából, munkájából adódóan nem tud kellő időt fordítani erre, azt nyilván megértjük.

márc. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
35. Krisztus földi teste az Isten teste volt. "Aki látott engem, látta az Atyát". Ha pedig Krisztus emberként a földön, az Atya Istent teljesjogú képviselője, olyannyira, hogy aki látta Őt, az az Atya Istent látta, akkor mennyivel inkább egyek a mennyben, ahol nem választja el őket földi test? Titeket ez a Krisztus tagadás vezet félre egyébként. Emiat nem juttok el az igazságra és sajnos láthatóan nem is akartok, mert azt hiszitek, már eljutottatok. Istent keresni szükséges egy életen át. A mennyek országát is keresni szükséges. Jézust is keresni szükséges. Aki pedig nem Istenként keresi, az nem találja meg. Egyébként más az egység ember és ember között, más Isten és ember között és megint más Isten és Isten között. Nem vagyok egyik egyháznak sem tagja, minden történelmi egyházat kritizálok a videóimban. Jézus láthatatlan egyházához tartozom. Ahol nincsenek fizetések, rezsi költségek, terjeszkedés, könyvelés, hanem ingyenes. Kegyelemből van minden. Nekem Jézus Krisztus a királyom, Vele élek, más nem uralkodik felettem. Hallgatok mindenféle igehirdetéseket, olvasom az Igét, több fordításban, imádkozom, szolgálom Jézust szóban, írásban, zenében. Öngyilkosok, alkoholisták, drogosok, depressziósok, pszichés betegek felé szolgálok ingyenesen. Nem mondta ezt nekem senki ember, nem áll mögöttem senki, csak Jézus. Nincs szükségem egyházakra, vallásokra, intézményekbe. Jáárok egy keresztény online közösségbe, ahol különböző felekezetekből és azokon kívül vannak hívők. Igazi, mélyen hívő emberek. Tanítom őket. És ők is engem. Egymástól tanulunk Szentlélek által. Működik. Az azonban közös pont köztünk, hogy mindannyian mélyen hiszünk Jézusban. Ez az összetartó erő.
márc. 5. 06:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!