Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanui hevei most...

Jehova Tanui hevei most keresztények vagy sem?

Figyelt kérdés
Interneten sok infó arról szól hogy ők sajátosan,tévesen értelmezik a bibliát,sőt saját maguknak irt van. Egy Amerikai szabadkőműves fószer alapitotta ezt az egyházat? Itt olvastam,hogy ők jövendölnek is,azt nem hogy miből,zavaros ez aki tisztába tudja tenni ezt a dolgot megköszönném.
febr. 25. 10:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%
Zavaros vagy, tisztaba tehetetlen.
febr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Azért mert te analfabéta vagy,attól nem én vagyok a zavaros.
febr. 25. 12:06
 3/26 anonim ***** válasza:
91%

Egy kereszténységből kiszakadt new age szekta, akik bár kereszténynek mondják maguk, valójában jó pár keresztény alaptanítást elutasítanak. Úgy, mint a kegyelem, Jézus istensége, stb. Ezen tévtanaik alátámasztására létre is hoztak egy saját, átírt Bibliát, az Új Világ Fordítást, amiben pl meghamisították az összes olyan igét, ami az eredetiben istennek nevezte Jézust.

Szóval nem, valójában nem keresztények.

febr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Vajon miért van ennyi Jehova tanúit célzó kérdés mostanában itt?
febr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
3-as köszönöm te kielégitő választ adtál. Az interneten is nagyrészt ezt találtam róluk.
febr. 25. 14:21
 6/26 A kérdező kommentje:

4-es! "Vajon miért van ennyi Jehova tanúit célzó kérdés mostanában itt?"



Mert ez a Gyakori azért,egyébként meg lehet magukat reklámozzák sok kiirt kérdéssel! Bár túl sok jót nem látok róluk kiirva!

febr. 25. 14:22
 7/26 anonim ***** válasza:
19%

Szia


Igen, keresztények vagyunk, mivel Krisztust tartjuk megváltó királyunknak, és a gyülekezet fejének. Nem vagyunk "kiszakadt new age" szekta.

Semmilyen alap tanítást nem utasítunk el, ha az valóban Biblián alapul.

Sokan azért gondolják ezt, mert a hitehagyás után, olyan tanítások kerültek bele a keresztény imádatba, amit keresztényiesítettek, pedig nem Bibliai alappal bír.

Mivel nem tudják, hogy volt egy időszak amikor a hitehagyás megtörtént az utolsó apostol halála után, úgy vélik az nem őket érinti, mivel hatalmon vannak népszerűek, és rengetegen tartoznak oda.

Sajnos a Bibliában olvasható írásokat és Jézus szavait is figyelmen kívül hagyják, ami arról szól, hogy az utolsó napokban fogja Jézus helyreállítani az Istennek járó tiszta imádatot, egységes tanítást, az egész lakott földön.

Sajnos nagyon kevesen találják meg ezt az utat.

Ezért úgy vélik, hogy Jehova tanúi egy olyan szekta, akik más kisebb vallásokkal szemben, nem hajtanak fejet a Biblia ellenes tanításoknak.

Ez mindig is így volt.

febr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
20%

Én is úgy vélem, hogy mostanában, sok kérdés kerül kiírásra velünk kapcsolatban. Hogy ennek mi az oka, azt csak az tudja, aki ki írja ezeket.

/bár van némi elképzelésem az okot illetően/

Jehova Tanúi nem jövendölnek, mivel abban az értelemben nem kaptak erre felhatalmazást.

Az igaz, hogy a Bibliában vannak jövendölések próféciák, amikre figyelni kell. Azonban egy prófécia akkor azonosítható, ha megtörténik.

Ahogy Jézusnak sem volt könnyű az árral szembe úszni, úgy a tanítványoknak sem.

Jézusról is azt gondolták, hogy "új tanítás", vagy új vallás kezdeményezője. Pedig a Biblia akkor már létező részei írtak róla, de nagyon kevesen ismerték fel az írásokból.

Azt is elmondom, hogy voltak kezdeti tévedések, várakozások, ahogy Jézus első tanítványainak is. De Jézus nem feloszlatta Őket, hanem segített nekik kiigazításokat végezniük az imádatban és az életükben is.

Jézus, vagy az írások sehol nem mondják, hogy minden tökéletesen fog megtörténni, Sátán világában ez kizárt. A fejlődés folyamatos, és nem egyik napról a másikra termi meg valaki a szellem gyümölcsét.

Régen sem értettek meg elsőre minden próféciát, vannak aminek megértését Isten, kizárólag az utolsó napok valamelyik szakaszára tartogat.


Pl még nem tudjuk, hogy a Bibliában olvasható " Béke és biztonság" kijelentését, milyen módon fogják a hatalmak bejelenteni.

Ez lesz a nagy nyomorúságnak a kezdete.

(1Tesszalonika 5:3) 3 Amikor az emberek azt mondják: „Béke és biztonság!”, akkor hirtelen pusztulás jön rájuk egy szempillantás alatt, mint ahogy a szülési fájdalmak a terhes asszonyra, és semmiképpen nem fognak megmenekülni.

Megtévesztő lesz sokaknak, mivel úgy gondolják, hogy az emberi hatalmak megoldották a problémákat.

febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
20%

köszi, hogy lenulláztál.

Pedig úgy véltem, hogy első kézből válaszolok az jó.

Se baj. Akkor is kereszténynek vallom magam a testvéreimmel együtt, és nem jövendölünk, nem jósolunk.

febr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Én nem nulláztalak le,azt sem tudom hogyan kell,csak nálom hogy gáz a hozzászólásod,okold az itt kommentelőket,még ilyet! :-)))))))) valszeg oka lehet hogy nem hasznos a hozzászólásod.
febr. 25. 16:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!