Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy szeressen azt akit soha...

Hogy szeressen azt akit soha nem láttam, és nem beszéltem vele?

Figyelt kérdés
Hívők mondják közeleg az Úr Jézus Isten fiának visszajövetele.. térjünk meg stb.. na de hogyan? Azt se tudjuk létezik e ilyen.. egy túlvilági felsőbb hatalmat hogy szeress akit soha nem láttál? Ez agymosás, elmebutitas teboly .. meg H anyád apádnak szeresd jobban.. na persze.hiszek a jó Istenben de ez túlzás amit a hívek muvelnek
márc. 18. 19:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ja és nem, vagyok azonos az előttem szóló 2 pipás válaszolóval.

Utolsó válaszoló voltam.

márc. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

10

" Istent szeretni nem feltételhez kötött, hanem a hitvallással, engedelmességgel és alázattal fogalmazzák meg."


Az engedelmesség fogalma, máris feltétel. Nem mindegy mit teszel.

Csak akkor jó, és elfogadható, ha összhangban élsz és teszel Isten kéréseivel, Krisztus parancsaival.

márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

9

A kérdéseim egyikére sem válaszoltál.

Ezenfelül

"Isten pedig, nem csak a teremtést használja fel, hanem leíratott emberekkel egy hosszabb vételű levelet, az élethez szükséges tanácsokkal."

Miért pont Istent kéne elfogadni mint teremtőt és miért pont a róla szóló leírást?


Értem, hogy te Istenben akarsz hinni de eddig semmilyen alapot nem mutattál.


"Tegyük fel, hogy valaki rendszeresen megadja neked az élethez szükséges feltételeket. Élelmet, otthont, stb, de soha nem láttad személyesen, nem ismered."

Ezzel kezdted. De semmit nem mutattál fel arra vonatkozóan, hogy ha létezik is teremtő akkor az a Bibliából ismeretes Isten lenne és ne egy másik istenség de még arra sem, hogy lenne teremtő.

márc. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

"Miért pont Istent kéne elfogadni mint teremtőt és miért pont a róla szóló leírást?"


Mert egyetlen más "istennek tulajdonított" könyv sem számol be arról,hogy teremtés történt, ugyanakkor mind történelmileg, mind pedig tudományosan is megállja a helyét.

Sőt, az élet területeire is olyan tanácsokkal lát el, aminek alkalmazása vezet boldogsághoz, békéhez, egységhez.

márc. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
66%

Ezek közül egyik sem volt bizonyíték.


"Mert egyetlen más "istennek tulajdonított" könyv sem számol be"

Eddig semmilyen bizonyítékot nem hoztál arra, hogy a teremtőről beszámol valamilyen könyv. Sőt a teremtő létezésére sem hoztál még bizonyítékot.


Ezért ez az érv teljesen alaptalan.


"ugyanakkor mind történelmileg, mind pedig tudományosan is megállja a helyét."

Ez már rengetegszer ki lett vesézve, nem mennék bele.


"Sőt, az élet területeire is olyan tanácsokkal lát el, aminek alkalmazása vezet boldogsághoz, békéhez, egységhez."

Ez pedig csak a te szubjektív véleményed.

márc. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

15

Rendben, legyen szép napod.

márc. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
65%

Legyen neked is szép napod.


Ezzel egyébként azt akartad mondani, hogy te sem tudod, hogy van-e teremtő és ha van akkor melyik csak egy preferált elképzelésed van amit próbáltál kicsit többnek beállítani?

márc. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

17


Nem, nem ezt szeretném mondani.

Határozottan és erősen hiszem, mondhatni tudom, hogy van az életnek forrása, akit mi emberek Istennek nevezünk, nem embernek.


Utána néztem több vallásnak, könyveknek amik ezzel foglalkoznak. Mert egy biztos, hogy az élet ilyen precizen, és harmoníkusan, cél nélkül, tudat nélkül nem jöhetett létre csak úgy.

Az emberek által feltett kérdésekre pedig egyetlen könyvben találtam meg a választ logikusan mindenre.

Biztos vagyok benne, hogy az aki az életet létrehozta, nem egy elvont személy, hanem inteligenciával rendelkezik, tehát kommunatív is.

Ami által az ember elvárja, hogy beszéljen hozzá, ismertesse meg velünk a szándékait.

Ez nem jelenti, hogy akkor mindent tudok, vagy mindent lehet tudni.

Egy biztos, hogy a napjainkban szükséges információkkal bőségesen elvagyunk látva. Ami később lesz fontos, azt is időben megfelelő módon meg fogjuk tudni.

márc. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
84%

"Határozottan és erősen hiszem, mondhatni tudom, hogy van az életnek forrása, akit mi emberek Istennek nevezünk, nem embernek."


Elfogadom, hogy így hiszed.


"Mert egy biztos, hogy az élet ilyen precizen, és harmoníkusan, cél nélkül, tudat nélkül nem jöhetett létre csak úgy."


Elfogadom, hogy így hiszed.


"Biztos vagyok benne, hogy az aki az életet létrehozta, nem egy elvont személy, hanem inteligenciával rendelkezik, tehát kommunatív is."


Elfogadom, hogy így hiszed.


Értem és elfogadom a hitedet. De a kérdéseim nem a hitedre vonatkoznak. Nem a hitedet kérdeztem. Az a baj, hogy idejöhetne egy muzulmán és kijelenthetné ő is ugyan így, hogy a világot egyértelműen Allah teremtette és nem Isten.

Idejöhetne egy ezoterikus aki közölné, hogy a világunkat megvizsgálták és nekik egyértelmű, hogy azt valamilyen természetfeletti szellemek teremtették.

Idejöhetne egy antiteista és kijelenthetné, hogy a világot egyértelműen nem egy istenség teremtésével jött létre.

Idejöhetne egy deista és kijelenthetné, hogy a világot egyértelműen egy istenség teremtette aki utána nem foglalkozott az emberekkel.


Ezenfelül még sok más is idejöhetne és tehetne akármilyen kijelentéseket DE én nem a te vagy mások hitét kérdeztem.

márc. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!