Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan tudjuk, hogy Isten még...

Honnan tudjuk, hogy Isten még mindig szereti az embert?

Figyelt kérdés

Már az ószövetségben bene van, hogy megbánta Isten, hogy megteremtette az embert. Ez nyilván azt jelenti hogy már nem szeret minket.


Azóta meg főleg sok minden történt, lement 2 világháború, kommunizmus stb.



márc. 20. 08:39
1 2 3 4
 1/36 Lucifer-666 ***** válasza:
57%

Jónást is bekapta egy hal, de aztán kiköpte Ninivében, hogy ítéletet hirdessen....

Jób meg kapott új családot.

márc. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
30%

A "megbánta" és a "nem szereti" nem ugyanaz.


Pl. megbántam, hogy kutyát kezdtem tartani, mert utálok reggel korán kelni, esőben is sétálni vele, kajája is sokba van, oltások is egyre drágábbak, és ha el akarok menni valahova, akkor mindig meg kell oldani a kutya elhelyezését is.


De magát a kutyát meg szeretem.


Viszont ha szeretné az Isten az embert, akkor nem hagyná ilyen mocsok világban. Akármelyik mindenható istennek egy gondolat lenne a Paradicsom. Mint ahogy nekem is, hogy ne égessek hangyát nagyítóval... Mondjuk én nem égetek hangyát nagyítóval, de nem is vagyok mindenható.

márc. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
32%

szia

A szövegkörnyezet figyelembe vételével itt nem erről van szó.

Isten azt sajnálta, vagy bánta, hogy miután megteremtette az embert, annak viselkedése nagyon gonosszá vált, és hogy most abban a helyzetben találta magát, hogy kénytelen (jogosan) minden embert elpusztítani, Noé kivételével.

Ugyan is Isten nem gyönyörködik senkinek a halálában.

Úgy értendő, hogy megváltoztatta a teremtményei iránti viselkedését, vagy a jó kiárasztásában, vagy a rossz kiszabásában; Isten viselkedésének megváltozása abból következik, hogy a teremtményei megváltoztak.

(M’Clintock és Strong Cyclopædiája 1894, VIII. köt. 1042. o)


Ha jól reagálnak, annak Isten örül, ha rosszul reagálnak, azt sajnálja, vagy bántja.

márc. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
25%

Onnan lehet tudni, hogy megváltásról gondoskodott.

Hagyhatta volna ennyiben is, hogy az élet így maradjon:

születés, majd megöregedés, és a halál.

Az emberek iránti szeretetét abban is megmutatta, hogy a "legkedvesebb" gyermekének megengedte, hogy önként vállalva legyen a messiás.

S végig is kellett néznie, hogy a gonosz emberek mit művelnek a fiával.

márc. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Még nem irtotta ki
márc. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
56%
#3 Egy mindenható isten hogy kerül olyan helyzetbe, hogy "kell" valamit csinálnia?
márc. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem nagyon kevesen értik, hogy Isten egy nagyon erős jellemet adott nekünk, a szabad akaratot. Semmiképpen nem szól bele, jót is tehetsz és rosszat is avval.


A bíróság is így van, ha kell elítél vagy felment. Én inkább azt mondanám hogy szükség volt rá.


A Messiás halálát a keresztre feszitést Isten engedte inkább, hiszen Krisztus átadta szabad akaratát Istennek mondván : vedd el tőlem ezt a kelyhet, de ne úgy ahogy én akarom, ahogy Te akarod.


A védelem lehullott Krisztusról és a Sátánnak szabad útja lett.

márc. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

A Bibliából nem derül ki, hogy Isten a világot nem mondjuk a hangyáknak teremtette, vagy esetleg a baktériumoknak, de az is lehet, hogy teljesen más lényeknek, mint mondjuk az angyaloknak, vagy még csak meg sincs említve, mert semmi közünk hozzá.

Ekkor szerethet ugyan minket az Isten, mint a gazda a cocát az ólban, amire már feni a böllér a kést, vagy mint olyan eszközre tekint ránk, aki céljait végrehajtja.

Az tuti, hogy az elsősorban favorizált ő maga, a többin lehet vitatkozni, vagy egyáltalán elmélkedni, de ha van rangsor, akkor aligha mi vagyunk a tetején, mi, emberek.

márc. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
60%

8

"A Bibliából nem derül ki, hogy Isten a világot nem mondjuk a hangyáknak teremtette,

De bizony kiderül.

(Jeremiás 27:5) 5 „Én alkottam a földet, az embereket és az állatokat, melyek a föld színén vannak, nagy erőmmel és kinyújtott karommal, és annak adom, akinek én jónak látom.

(Zsoltárok 115:16) . . .De a földet az emberek fiainak adta.

(Zsoltárok 37:29) 29 Az igazságosak öröklik a földet, És örökké rajta lakoznak.

márc. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
48%

Ember, csak a Biblia 26. soráig kell eljutnod.


Isten újra szólt: "Teremtsünk embert képmásunkra, magunkhoz hasonlóvá. Ők uralkodjanak a tenger halai, az ég madarai, a háziállatok, a mezei vadak és az összes csúszómászó fölött, amely a földön mozog."

márc. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!