Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan tudjuk, hogy Isten még...

Honnan tudjuk, hogy Isten még mindig szereti az embert?

Figyelt kérdés

Már az ószövetségben bene van, hogy megbánta Isten, hogy megteremtette az embert. Ez nyilván azt jelenti hogy már nem szeret minket.


Azóta meg főleg sok minden történt, lement 2 világháború, kommunizmus stb.



márc. 20. 08:39
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező: "Honnan tudjuk, hogy Isten még mindig szereti az embert?"


Onnan, hogy Isten jézusban testet öltött, emberré lett és meghalt értünk, hogy, örök életünk legyen, bűnbocsánat által.

Onnan, hogy még mindig hosszan tűr és még nem jött el ítélni.

Onnan, hogy még mindig van szeretet, hit és remény és megbocsátás és bűnbánat.

Onnan, hogy sokszor az utolsó pillanatban is megment és megsegít.

márc. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 Darkmoon80 ***** válasza:
62%

A kérdésre érdemi választ csak adhatói, ha előbb még egy másik kérdésre megnyugtató válasz lehet adni!


Tudjuk, hogy van Isten?


Ez azért fontos, mert ha a létezése nem bizonyított, akkor a kérdés alapvetően hibás (állító kérdés), mivel egy olyan előfeltételezésen alapszik, melyben nincs konszenzus és nem is adsz rá biztosítékot.


Csak azután, hogy bizonyított/alátámasztott Isten létezése AKKOR lehet tovább vizsgálni az emberhez való viszonyát és szeretetét...


(Egyéb esetben kb. annyira releváns a kérdés, mint az, hogy Milyen módon segíti elő a tánc az eső létrejöttét?)

márc. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 Darkmoon80 ***** válasza:
*válasz csak akkor adható
márc. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 Senior Séf ***** válasza:
Tényleg! Honnan tudjátok?
márc. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Na ha ezt nem írtad volna le Darkmoon80, akkor magamtól sosem gondoltam volna arra, hogy Isten talán nem is létezhet. xD


Mindazonáltal köszönöm, hogy megtisztelted válaszommal az én szerényke kis kérdésemet.

márc. 21. 21:13
 16/36 Darkmoon80 ***** válasza:
Esetleg van konkrétum is, vagy csak kitérsz a válasz elől?
márc. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Esetleg van konkrétum is amire választ vársz tőlem?


Mert azon kívül hogy ide jöttél bereklámozni ateista nézeteid, semmi más nem derült ki.

márc. 22. 08:44
 18/36 Darkmoon80 ***** válasza:

Bocsánat, de a megjegyzésem attól még helytálló.


Egyébként a kérdésed valójában a saját nézeteid reklámozására szolgál csupán, szóval ne lepődj meg ha a más nézeteket vallók nem hagyják ezt szó nélkül...

márc. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Nem reklámoztam én semmit, hanem kérdeztem. Hiszed vagy sem engem tényleg érdekeltek a kérdésemre adott válaszok.


Különben is, mintha nem lenne már így is elég ateista a világon.........

márc. 22. 09:20
 20/36 Darkmoon80 ***** válasza:

Értem!


De miért a VALLÁSKRITIKA oldalon tetted ezt, ahol ateisták vannak többségben, és miért nem a VALLÁS oldalon, ha olyanoktól vársz válaszokat akik hisznek Istenben???

márc. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!