Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan tudjuk, hogy Isten még...

Honnan tudjuk, hogy Isten még mindig szereti az embert?

Figyelt kérdés

Már az ószövetségben bene van, hogy megbánta Isten, hogy megteremtette az embert. Ez nyilván azt jelenti hogy már nem szeret minket.


Azóta meg főleg sok minden történt, lement 2 világháború, kommunizmus stb.



márc. 20. 08:39
1 2 3 4
 21/36 Darkmoon80 ***** válasza:
Ugye az azért neked is leesett, hogy az ateisták nem fognak olyan választ adni neked, ami egy olyan alapállásból indul ki, hogy elfogadja Isten létezését?
márc. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Már miért ne válaszolhatna ateista a kérdésemre?

Én is tudok olyan kérdésre válaszolni ami abból az alapállásból indul ki, hogy Isten nem létezik.

márc. 22. 12:28
 23/36 Darkmoon80 ***** válasza:

"Már miért ne válaszolhatna ateista a kérdésemre?"


Vajon miért is?


Látod én válaszoltam.

Mire a te reakciód:

"... azon kívül hogy ide jöttél bereklámozni ateista nézeteid, semmi más nem derült ki."


Mégis mit vártál?

Ateistaként majd szépen levezetem, hogy Isten (akinek a létében nem hiszek) miféle módokon adja tudomásunkra "szeretetét"???


Néhány szembeötlőt azért felsorolok a kedvedért:

Árvíz, szökőár, pestis, kolera, rákos gyermekek, ALS-ban ép ésszel vegetáló élőhalottak...


vagy a bibliai példákon keresztül: eredendő bűn, Káin és Ábel, az özönvíz, Szodoma és Gomora, egyiptomi csecsemők, Lót felesége, Jónás, Jézus...


Látod, válaszolhatok ateistaként, de jó az neked? Előbbre vagy vele? Nem hiszem!


Be kellene látnod, ateistaként csupán egyetlen normális válasz lehetséges:

A kérdésed értelmetlen, lévén az ateista szerint Isten nem létezik, így a nem létező cselekvésének okáról elmélkedni szerinte pont annyira értelmes, mint a cserebogarak halhatatlanságáról, vagy az UFÓK színéről.

márc. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 Darkmoon80 ***** válasza:

"Én is tudok olyan kérdésre válaszolni ami abból az alapállásból indul ki, hogy Isten nem létezik."


Bizonyítva a kérdés alapfeltevésének igazát, vagy cáfolva azt?


Például egy ilyen kérdésre miként válaszolnál:


Ugye Isten nem létezik vagy ha létezik akkor gonosz?

márc. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Bocsánat az Özönvíz emberei után Újrakezdődött Noéval minden, akkor hogyan gondolod hogy nem szeret minket?
márc. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 Darkmoon80 ***** válasza:

Leírtam:

(csak el kellett volna olvasnod!)


Néhány szembeötlőt azért felsorolok a kedvedért:


Árvíz, szökőár, pestis, kolera, rákos gyermekek, ALS-ban ép ésszel vegetáló élőhalottak...


vagy a bibliai példákon keresztül: ..., Szodoma és Gomora, egyiptomi csecsemők, Lót felesége, Jónás, Jézus...


Mindez a vízözönt követően(!)


szóval szerinted???

márc. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 Jégszív ***** válasza:
60%

Az isten szerelmére, HAGYJÁTOK MÁR ABBA ezt az öncélú Biblia nyálazgatást!

Azt sem tudom elfogadni, hogy valaki a saját példáján próbálja igazolni.

Ha valaki elfogulatlanul SZÉTNÉZ A VILÁGBAN, legenyhébb gondolata csak az lehet, hogy ennek az "istennek" se ESZTÉTIKÁJA, se ETIKÁJA nincsen!

márc. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
37%
Mert ha érted a kérdést és a mellékelt kérdezői bővítményt, akkor a Dark logikáddal észlelhetnéd hogy ez Isten kritikájáról szól, azon belül az ő szeretetét vonja kritika alá a kérdező.
márc. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 Darkmoon80 ***** válasza:

A kérdező Isten létezését nem kérdőjelezi meg, csupán a szeretetére vár pozitív megerősítést a tapasztalt negatívumok miatt. Ez ugyebár nem Isten kritikája, csupán a tapasztalt jelenségek magyarázatának és a pozitív megerősítésnek az igénye, amire a HÍVŐK válaszai lennének hivatottak.


Mint már mondottam: ateista (Istenben nem hívő) bizonyosan nem fog olyan dolgokat felsorolni, amik a szerinte nem létező Isten szeretetét bizonyítják...

márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
De azt tudod hogy van agnosztikus is.
márc. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!