Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hány százalék esélyt látsz a...

Hány százalék esélyt látsz a keresztény Isten létezésére?

Figyelt kérdés

márc. 22. 12:51
A kérdező szavazást indított:
100% Teljesen biztos, hogy létezik Isten.
80-90% Nagyon valószínű, hogy létezik Isten.
60-70% Isten valószínűleg létezik.
50% Ugyanannyi esélyt látok Isten létezésére, mint nem létezésére.
30-40% Isten talán létezhet.
10-20% Isten valószínűleg nem létezik.
1-10% Nagyon valószínűtlen, hogy Isten létezik.
0,1-1% Nagyon minimális esély van rá hogy létezik Isten, és semmivel nem valószínűbb mint mondjuk a Harry Potter.
0% Teljesen biztos, hogy Isten nem létezik.
47 szavazat
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
44%
Egy isten van több vallás, több elnevezés, az ember az ember marad aki teremtve lett, egy helyre megy mindenki.
márc. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Ez aztán igen. A kérdés kiírása után néhány perccel rögtön két szavazat a 100%-ra. Őszintén remélem akik így szavaztak, azok nem csak trollkodásbol tették, hanem valóban így is gondolják.
márc. 22. 13:02
 3/48 anonim ***** válasza:
55%

Valakinek/valaminek a létezését nem egy GYK-s szavazás fogja eldönteni.

Egyébként ez a "keresztény Isten"-ezés annyira primitív gondolkodásra vall. Vagy legalább is alapfogalmak rosszul alkalmazására. Nincs "keresztény" Isten, "muszlim" Isten, "zsidó" Isten, "eszkimó" Isten. Istenképek vannak.

A kérdés úgy lenne értelmesebb, hogy mennyiben tartod igaznak/lehetségesnek a keresztény istenképet?

márc. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:

0,1-1% esélyt jelöltem meg. De csak azért, mert korábban keresztény voltam, és ez befolyásol a nézetembe.

Keresztény élmény nélkül a 0%-ra szavaztam volna.

márc. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
#3 Azért fogalmaztam úgy hogy keresztény Isten, mert ha ez nincs konkretizálva már a kérdés legelején, az ateisták rendszerint azzal szoktak kezdeni, hogy megkérdezik: Melyik isten?
márc. 22. 13:27
 6/48 anonim ***** válasza:
100%

#3


Nem primitív gondolkodás. A keresztény isten vagy a keresztény istenkép szinonima. Amit írsz, az csupán játék a szavakkal.

márc. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha van is olyan, hogy isten, az annyival hatalmasabb nálunk,hogy fel sem bírjuk dolgozni. Mintha a bőrödön élő baktériumnak kéne megérteni az ember működését. Én úgy vagyok vele, hogy lehet, hogy van, de lehet, hogy nincs ilyesmi. Szerintem mindegy is, mert attól még lehet erkölcsre, szeretetre, a természet tiszteletére fókuszálni. Vannak vallásos emberek, akik amúgy irtó szemétládák, és vannak tökéletes egyensúlyban élő ateisták is, szóval ezen nem múlik.
márc. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
11%

Ugyanannyi az esély mint Krisztus létezése és beszédei.

Száz százalék.

márc. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Na hát a szavazás eredményei nem éppen úgy alakulnak ahogyan azt képzeltem.


Azt hittem a hívők a 80-90%-ra fognak szavazni. Magam is a hívő vagyok, ám mivel én vagyok a kérdező, így nem tudok szavazni a saját kérdésemben.

Egyébként a 80-90%-ra szavaztam volna. Végül is az Istenhit mégis csak hit és nem 100%-os bizonyosság. De azért én mint hívő örülök, hogy van akinek 100%-os szikla szilárd bizonyossága van a hitét illetően.


Az ateistáknak is kikerült meglepnie. Azt hittem a 0% helyett a 0,1-1%-ra fognak szavazni majd. Olyan 10 évvel ezelőtt én magam is ateista voltam, és valószínűleg az 1-10%-ra szavaztam volna. Na de nem is az a lényeg.


Arra azért kíváncsi lennék, hogy akik a 0%-ra szavaztak, azok miért, vagy mitől gondolják úgy, hogy semmi esélye Isten létezésének. Tudomásom szerint semminek sem lehetünk a nem létében ennyire biztosak.



Szóval ezért én úgy érzem, mintha lemaradtam volna valamiről. Valamiről amit az ateisták már tudnak, de én még nem tudok. Ezért kérem, hogy aki vagy akik a 0%-ra szavaztak, azok írják már meg, hogy mitől olyan biztosak abban, hogy Isten nem létezhet.


Nem akarok én itt ezzel vitát kavarni, meg ellenkritikákat megfogalmazni rá. Tényleg csak a vélemények érdekelnének.



A szavazatokat pedig köszönöm.

márc. 22. 14:53
 10/48 anonim ***** válasza:
19%

100%,

azonban ez a kifejezés, hogy "keresztények Istene" nem fedi az igazságot.

Isten minden ember élő Forrása.

Az tény, hogy mindig csak egy egységes népet választott és vezetett, de Ők minden időben Isten nevéről voltak ismertek.

Az Izraelitákat is JHVH-Isten népének nevezték. Jézus is Atyjának, volt a hű tanúja.

Napjainkban pedig prófécia szól arról, hogy hivatalosan megengedi a népének, hogy használja a nevét, és Tanúskodjanak Róla, és az uralkodásáról, amit napjainkban Jézus személye képvisel.

márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!