Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hány százalék esélyt látsz a...

Hány százalék esélyt látsz a keresztény Isten létezésére?

Figyelt kérdés

márc. 22. 12:51
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
48%

Nincs isten


Csak istenítés.

Vagyis ha valakiről valamiről azt terjeszted, azt tartod hogy isten akkor ő isten, a te fejedben.


De amugy "isten" nem létezik

márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:

#11


Érdekes gondolatok.

márc. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
81%

Nos megpróbálom a 0%-ot megmagyarázni.

Az esélylatolgatás valójában egy téves megközelítési mód.

A tudományos módszertan nem latolgat esélyt olyan dolgok létezése kapcsán, amelyekre nincs empirikus igazolás. Nincs értelme vele foglalkozni.

Az egy téves filozófia, hogy bármilyen nem létezőnek esélye támad a létezésre, pusztán azért, mert valaki azt állítja, hogy létezik.

Nem!

A létezést bizonyítani kell, addig az állítás érvénytelen.

Ez nem csak kifejezetten Istenre vonatkozik, hanem mindenre.

Ez egy különbség az ókori természetfilozófia és a modern természettudomány között.

márc. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:

Ha bár ígértem, hogy nem fogok ellen érveket kidolgozni, vagy vitát kavarni, azért a 13-as egy kiemelt pontjára mégis csak válaszolnák.



"A tudományos módszertan nem latolgat esélyt olyan dolgok létezése kapcsán, amelyekre nincs empirikus igazolás. Nincs értelme vele foglalkozni."



Hát pedig de. Ha ez valóban így működne, akkor egy szinten rég megállt volna a tudomány, és mondjuk az elemirészecskék vizsgálatának szintjére sosem jutott volna el.



Én még mindig nem látom igazán indokoltan a 0%-ot.

Okom van azt gondolni, hogy az ateisták nem igazán gondolták át, hogy mire szavazzanak.

márc. 22. 16:38
 15/48 anonim ***** válasza:
87%

A természettudomány azzal, hogy nem ismeri el Isten létét, valójában tagadja azt.

Ezt soha nem fogja egyetlen természettudománnyal foglalkozó beismerni, mivel el akarják kerülni az értelmetlen vitákat, hiszen minden olyan vita értelmetlen, ami nem létező esetleges létezéséről szól.

Van, vagy nincs empirikus igazolás Isten létéről?

Nincs?

Akkor kívül esik a tudomány értelmezési körén. (Amely nem foglalkozik nem létező dolgok létezésének tagadásával)

A természettudomány nem tartja elfogadhatónak a hitet, mint módszert, mert az nem követeli meg az empirikus bizonyítást valami létezésének elfogadásához.

Ezzel elveti az agnoszticizmust is, mivel az agnosztikus bármilyen nagy valószínűséggel veti el Isten létezésének lehetőségét, valamilyen csekély mértékben mégis elképzelhetőnek tartja, csakhogy erre a csekély részre empirikus bizonyítás hiányában csak a hitet, mint módszert tudja alkalmazni, ami pedig nem megengedett.

A természettudomány fejlődése hipotézisek felállításával lehetséges, aminek megvannak a szigorú szabályai.

A hipotézis egy olyan előzetes feltevés, egy feltételes állítás, amelyet meg lehet cáfolni, illetve be lehet bizonyítani.

Bővebben: [link]

Fontos megjegyeznem, hogy a hipotézis semmilyen mértékben nincs elfogadva, a tartalmára mindaddig nincs valószínűségi lehetőség, amíg nincs empirikusan bizonyítva.

márc. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 Jégszív ***** válasza:
87%

Előbb én kérdezek:

- Hány százalék esélye van a fehér elefántnak, hogy átrepülje a sivatagot?

- Ötven: Vagy átrepüli, vagy nem.


Ez ugyan K* fárasztó humor, de közelít az igazsághoz!

Isten létét tudományos eszközökkel se BIZONYÍTANI, se CÁFOLNI - egyelőre - NEM LEHET. A hívők ezzel vajmi keveset foglalkoznak: Ők a HIT EREJÉVEL ismerik meg ezt az "igazságot", el is nevezik "hitbeli meggyőződésnek"! LOL! Nos ez pont olyan, mint a szűz k.rva, a proletár diktatúra, vagy a legújabb divat: az "illiberális demokrácia"...


Máshogy kérdezek:

Mi van, ha létezik? Mi van, ha nem? JELENT-E EZ SZÁMUNKRA BÁRMIT IS? Mi értelme van az esély számszerűsítésének? Van-e ennek bármiféle jelentősége? Az égvilágon SEMMI!

Facsarjuk tovább a kérdést: Tegyük fel, hogy "van". SZÁMÍT EZ BÁRMIT IS? Tényleg jó, tényleg igazságos, tényleg emberbarát!? Aki ezekre határozott igennel válaszol, annak "Isten bizony", elmentek otthonról.


Szép számmal vannak, akik mindezt SAJÁT példájukon próbálják bizonygatni. Micsoda PRIMITÍV gondolkodásmód! Mi lenne, ha vennék a fáradságot, és GLOBÁLIS szinten gondolkodnának.


Mindezeket figyelembe véve az én Krédóm két mondatból áll:

Nem tudom, létezik-e vagy sem, nem érdekel.

Csak remélni tudom, hogy nem létezik, mert ilyen kegyetlen, igazságtalan, elb@szott világot JÓ isten nem teremthet!

márc. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
70%

Én részemről a rossz skálázás miatt szavaztam a 0%-ra.

100-90, 80-70, 60-50, .... tartományok hiányoznak. Bár szerintem a 100-90 helyet nem ártott volna inkább egy 99,999.. -90 -est és megtartani a százast. Akár hasonlóképpen lehetett volna a 0% kapcsán is eljárni.


Ezenfelül pedig a Bibliában leírt istenképet létezésének az esélyét én rettentően alacsonyra értékelném de nem 0-ra inkább olyan 0,00000... valamennyire. Azonban a lehetőségekből kiválasztottam a legközelebbit.

Ezt a minimális esélyt is leginkább azért mert tisztábban vagyok azzal, hogy milyen sok mindent nem tudok ezért meghagynék egy kis esélyt arra, hogy ebben a témában tévedek.

De olyan sok oldalról hibásnak vélem az egész elképzelést, hogy ezt szinte lehetetlennek tartom.

márc. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
68%

Én egyébként nem látom túl sok értelmét így belekeverni a tudományt ebbe. Akkor látnám értelmét ha egy olyan dologról lenne szó aminek a valószínűségét ki lehetne számolni. De esetünkben csak teljesen szubjektív megítélésre hagyatkozik mindenki.



Bár bizonyos szélsőséges válaszok már kicsit lehet a hazugságot súrolják.

márc. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

#18 Igazad van.


"De esetünkben csak teljesen szubjektív megítélésre hagyatkozik mindenki."


De engem most pont ez a szubjektív megítélésetek érdekel.

márc. 22. 20:35
 20/48 Darkmoon80 ***** válasza:
68%

Részemről azért nulla, mert konkrét istenre (keresztény Isten) kérdeztél rá.

Mivel ez az Isten(kép) a Bibliában leírtak alapján konkrét tulajdonságokkal és cselekedetekkel van jellemezve és ezek a jellemzők önellentmondásban vannak egymással, így Isten létezésének valószínűsége számomra nulla.


Más kérdés, hogy egy isten (valamilyen) létezését kizárni nem lehet, ezért egy erre vonatkozó kérdésnél a 0,0000...x % valószívűségre szavaznék.

márc. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!