Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mondhatjuk az ateistákra,...

Mondhatjuk az ateistákra, hogy istentelenek?

Figyelt kérdés

márc. 26. 14:09
1 2 3 4
 11/39 Mojjo ***** válasza:
100%

Plusz még egy gondolat: a hívőket is hívőnek hívjuk, nem pedig istenesnek. A hívő ellenpárja pedig a magyar nyelv szabályai alapján a hitetlen.

Amennyiben az ateistákat istenteleneknek akarjuk hívni, elkezdhetjük a hívőket isteneseknek.

márc. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy nevezném Őket, ahogy Isten is így gondol rájuk:

Isten törvénye nélkül élők.

márc. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, bárhogy lehet valakit nevezni, ha jól definiáljuk a fogalmat és meghatározzuk az értelmezési körét, ám nem árt a sértő szándékkal óvatosnak lenni, hogy ne hulljon vissza arra a személyre, aki ezen tüsténkedik.

Oké, lehet az ateista istentelen, de ugyanez érvényes lehet bárkire, hiszen rengeteg isten létezett már a világtörténelemben, aminek a többségét, illetve egyen kívül mindenki tagadja újabban az összes többit, mivel a politeizmus, a többistenhit nem divat manapság.

Ezért az ókori Római Birodalomban például a blaszfémiát, azaz szentségtörést elkövetett embereket elevenen elásták, vagy befalazták, ha például bármilyen oknál fogva kételkedett volna Jupiter létezésében.

Így sajnos keresztények is istentelenek, ha nem fogadják el a többi isten létezését, Allahét például, megjegyzem a muszlimok szokták is ugyanúgy istentelennek nevezni az ateistákkal együtt a keresztényeket is, nem véve figyelembe, hogy akkor magukat is nevezhetik így, mert ők meg a keresztény Istenben nem hisznek.

Az ateista csak egy kicsit istentagadóbb, mint a keresztény, mivel csak egyetlen istennel többet tagad nála.

márc. 27. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:

Az ateista szó változott az idők folyamán.


A Római Birodalomban a keresztényeket ateizmussal vádolták meg, mert elutasították az állami isteneket.

Tehát egy 2. századi római ember szemében a keresztények ateisták voltak.

márc. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
Régen az ateisták volt, hogy istenesnek, bibliásnak hívták a hívőket, de elavult szó. Ugyanez igaz az istentelen szóra.
márc. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Ateisták is élnek istenes, azaz Istennek tetsző, az ő rendjébe illeszkedő életet
márc. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 Jégszív ***** válasza:
57%

"Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!

Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis."

/József Attila/


Kicsit árnyalva #16. kijelentését:

Ha nem is "Istennek tetsző" (érdekli is a őket...), de mindenképpen TISZTESSÉGES életet élhetnek!


Gondoljatok bele:

Amíg egy imádságos lelkületű szentfazék azért kerüli a "bűnt", mert fosik a túlvilági megmérettetéstől, addig az ateista (+ agnosztikus) effajta FÉLELEM NÉLKÜL IS képes becsületesen élni!

márc. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
59%

Én keresztény emberként úgy látom, hogy az ateisták mellett is ugyanúgy ott van Isten. Ugyanolyan közel van hozzájuk is, mint a hívőkhöz, hiszen Isten nem személy vallogató. Hozzánk sincs közelebb, mint hozzájuk, csak mi keressük őt, figyelünk rá ezért érezzük magunkat közelebb Istenhez.


Így tehát meglátásom szerint nem istentelenek.


Eszembe jutott a Máté féle hegyibeszédből ez a részlet is:

"„Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet. Én pedig azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket, hogy legyetek mennyei Atyátoknak fiai, aki felhozza napját gonoszokra és jókra, és esőt ad igazaknak és hamisaknak. Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, mi a jutalmatok? Nem ugyanezt teszik-e a vámszedők is? És ha csak atyátokfiait köszöntitek, mennyivel tesztek többet másoknál? Nem ugyanezt teszik-e a pogányok is? Ti azért legyetek tökéletesek, mint ahogy mennyei Atyátok tökéletes.” (Máté 5: 43-48)


Üdv Isten országában!

márc. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
24%

"Amíg egy imádságos lelkületű szentfazék azért kerüli a "bűnt", mert fosik a túlvilági megmérettetéstől"


Gondold el, hogy vannak olyan imádkozók is, akik nem félelemből, hanem szeretetből és a szeretet gyakorlása okozta boldogság miatt cselekednek jót.


Vannak, aki egyszerűen rosszul érzik magukat a sötét oldalon és Isten hitük nélkül.


Én például jobban érzem magam, amióta visszatértem Istenhez, mivel nélküle sokkal boldogtalanabb voltam. Látom a minőségbeli különbséget és azt, hogy mennyire boldogtalanok az ateisták (- bármennyire is próbálják ennek ellenkezőjét elhitetni pl. a világi javaikkal és világi életükkel dicsekedve, az csak a felszín, de belül üresség van és örökös hiányérzet, amit újabb és újabb dolgokkal igyekeznek pótolni, de hiába).


Ugyanakkor viszont valahol vágynak is Istenre, mert ellenkező esetben pl. meg sem jelennének semmilyen vallási témájú fórumban, hanem nagy ívben elkerülnék. :)

márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 Mojjo ***** válasza:
56%

@19:

"Ugyanakkor viszont valahol vágynak is Istenre, mert ellenkező esetben pl. meg sem jelennének semmilyen vallási témájú fórumban, hanem nagy ívben elkerülnéK"


Természetesen, én is azért olvasok az eboláról, mert szeretnék ebolás lenni, meg azért beszélgetek középkori csatákról, mert szeretném, ha egy jófajta időutazás után lekaszabolnának egy kétes élességű kétkezes karddal. Tök logikus!

márc. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!