Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerinted milyen esélye van...

Szerinted milyen esélye van valakinek, hogy őszinte hívőből ateista (istentelen) legyen?

Figyelt kérdés
Három bátyám van,akik ugyanolyan vallásos nevelést kaptak,mint én,de mégsem vallásosak.Lehetségesnek tartjátok,hogy istentelenekké váltak?

2017. ápr. 25. 17:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 Darkmoon80 ***** válasza:
99%

Kedves Kérdező!


Részemről az "istentelen" kissé pejoratív felhanggal bír, szebb lenne valamilyen más szót használni helyette, ami ráadásul esetleg pontosabban is kifejezné a világlátásuk mikéntjét.


Nem hisznek Istenben?

Tagadják Isten létezését?

Nem foglalkoznak vele, hogy van, vagy nincs, és egyszerűen kerülik a témát?

Hisznek benne, hogy létezik, de szerintük csak az alkotás aktusában volt szerepe, és azóta magára hagyta a világot?


Mind mind más kategória. Pontosítani kellene ők melyik csoportba tartoznak.


A besorolástó függetlenül, el tudom képzelni, hogy valaki gyermekkorban vallásos nevelést kap, de később valamilyen okból megváltozik a világról alkotott képe. Lehet, valamely külső hatás, esemény miatt változik meg a véleménye.


Lehetséges, hogy gondolati úton olyan következtetésre jut, ami kizárja az Istenhitet (én is ebbe a csoportba tartozok).

Lehetséges, hogy más okok miatt egyszerűen hanyagolja a templomba járást, bár továbbra is hisz Istenben.


A körülményeket te ismered, te tudod eldönteni ők melyik csoportba illenek bele.

2017. ápr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
98%

Első megközelítés az "igazán hívők" szemszögéből: ők sohasem voltak őszinte hívők!


De én meg erre azt mondom, hogy butaság.

Igazából ezt tőlük kellene megkérdezned, de azt látom, hogy számtalan keresztén ember látja úgy, hogy a Világ számtalan kérdésére mégsem adnak a vallások kimerítő választ, így továbblépnek.

2017. ápr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
89%

Aki vallásos nevelést kap, az már őszinte hívő?

Valami itt nem stimmel.

Nyilván nem lettek hívők, vagy pedig kiábrándultak, és most már nem hisznek. Vagy nem hisznek annyira, hogy foglalkozzanak is vele.

2017. ápr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
5%

Vidiripi


Az esély meg van rá. De előbb lesz egy ateistából hívő ember!

2017. ápr. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
96%

tehát nem érted hogy 3 bátyád akire ráerőszakolták a szüleitek a vallásukat mért nem követik az őrültségük?


mindenki ateistának születik, a szülei erőltetik rá a saját hiedelemviláguk


ha kedves kérdező pl Afganisztánba születsz most muzulmán lennél, ha meg szektába születsz sehova tanúja lennél


remélhetőleg ők már nem erőltetik gyermekeikre a családi szokást és nagykorúságáig eltiltják minden vallástól

ha 18 után valamilyen vallást választ az az ő bajuk de előtte az erőszak

2017. ápr. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
95%
Nekik több ész jutott. Rejtély megoldva.
2017. ápr. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Világosan ítam kérdésem,és arra várok választ.

Nyilvánvalóan ismerem testvéreim Istenhez való viszonyát,amit nem kérdezhetek ismeretlenektől,ha értelmes vagyok.A bátyáim példáját,a kérdésem kiindulópontjául hoztam fel.


A kérdésem még mindíg ugyanaz:Válhat-e,egy őszintén istenfélőből istentelen?

2017. ápr. 26. 03:37
 8/86 A kérdező kommentje:

Istentelen,vs ateista:


Ugyanazt jelenti,csak az egyik külföldiül.


Az ateista ugyanúgy istentelenül viselkedik,mint az istentelen,ráadásul,még flancol is világlátása meghatározásában.

2017. ápr. 26. 03:42
 9/86 anonim ***** válasza:
96%

Igaz, de sajnos a magyarban ennek pejoratív értelme van.

Gondolom, te is megsértődnél, ha melegnek neveznélek, pedig én lehet, hogy csak arra gondoltam, hogy kimelegedtél.

Légy szíves, használd az ateista szót.

2017. ápr. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
95%

"ráadásul,még flancol is"

A bátyáid is?

Mert az ateisták többsége nem.

2017. ápr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!