Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mondhatjuk az ateistákra,...

Mondhatjuk az ateistákra, hogy istentelenek?

Figyelt kérdés

márc. 26. 14:09
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
20-as: az ember csakis arról olvas, ami érdekli...! :)
márc. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

"Természetesen, én is azért olvasok az eboláról, mert szeretnék ebolás lenni, meg azért beszélgetek középkori csatákról, mert szeretném, ha egy jófajta időutazás után lekaszabolnának egy kétes élességű kétkezes karddal. Tök logikus!"


Bizony, hogy tök logikus! :D


Eboláról meg lekaszabolásról írtál, pedig akár valami pozitív dolog is eszedbe juthatott volna (család, koronázási szertartás etc:)), de ugye Isten nélkül nehéz...!:)))


;)

márc. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 Mojjo ***** válasza:

@21: Ez így van. De az, hogy érdekli, nem jelenti azt, hogy át szeretné élni, legyen az ebola, középkori csata vagy istenhit. Erre céloztam...

Érdekes a téma azért, mert a vallás az emberiség kulturális örökségéhez tartozik, érdekes a téma, mert a sajátunktól gyökeresen eltérő gondolkodás- és látásmód érdekes lehet, érdekes a téma, mert a hiedelmek furcsák és ezért érdekesek stb stb stb

márc. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 Mojjo ***** válasza:
@22: Olyasmiket hoztam fel, amiknél ordítóan világos, hogy bár mint téma, érdekelhet, átélni/megélni nem igazán szeretném. Tudod, ezek a példák példázták elég jól és erősen azt, amit szemléltetni szerettem volna.
márc. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
0%
23-as: és itt különösen érdekes a stb stb stb rész.... :)
márc. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
0%
24-es: ezt hívják úgy, hogy negatív szemlélet. De az embernek nagyobb szüksége van a pozitívra... :)
márc. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, hogy mint minden élőlény az ideális területet, ideális állapotot keresi. Lerágott csont a boldogság, de mégis.


Megtiszteltek a hozzászolásaitokkal és nagyon tanuságos dolgok jöttek felszínre. Ha összegezni szeretném Isten ott van az összes ateista mellett, de az ateista Istenre, mint valami rosszra gondol és semmiképp nem mint a lelki egyensulyának nélkülözhetetlen részére.


Az valóban érdekes, hogy az elutasitó magatartás a negatívumok fokuszálásában jár és a pozitívumok kizárásában.


Én még nem találkoztam olyan hívővel aki félelemből lett volna hívő, inkább meggyőződésből. Kétségtelen, hogy az Isten tiszteletet nagyfokú alázat jellemzi, ami félelemnek tünhet.

De inkább azt érzékelem hogy az igaz hívő lelki erősséggel rendelkezik, és bár sok akadállyal találkozik mégis győztes marad.


Szóval ha az ateista elutasítja Isten létezését, akkor Isten nélküli, de valojában ő mellette is ott van Isten, csak nem érzékeli, se a jóságát, se a jóakaratát. Emiatt elutasítja még a létezését is.

márc. 29. 03:52
 28/39 Darkmoon80 ***** válasza:

Hát lehet, neked ez jött le, mert ezt szeretted volna látni, a valóság pedig valójában nem is érdekelt.


"Ha összegezni szeretném Isten ott van az összes ateista mellett..."

Pontosan annyira, mint az keresztények mellett Odin és Zeusz.


"Az valóban érdekes, hogy az elutasitó magatartás a negatívumok fokuszálásában jár és a pozitívumok kizárásában."


---


Valójában te miért nem a pozitívumokat emeled ki a kábítószer függőségről beszélve? Pedig milyen boldog amikor belövi magát....


---


"Én még nem találkoztam olyan hívővel aki félelemből lett volna hívő, inkább meggyőződésből. "


A vallásossá válás okait (miért is lesz valaki hívő?) hosszan lehetne elemezni, de röviden ennyiben foglalnám össze:

- közösséghez tartozás

- vigasz nyújtás

- mentális mankó

- tanult viselkedés

- pszichés zavaro


---


"Kétségtelen, hogy az Isten tiszteletet nagyfokú alázat jellemzi, ami félelemnek tünhet."


Erről csak ez jut eszembe: "Jobb állva meghalni mint térden csúszva élni." Emiliano Zapata


---


"Szóval ha az ateista elutasítja Isten létezését, akkor Isten nélküli,"


Változatlanul:

Az ateista alapvetően nem isten létét utasítja el, hanem a hívők azon megalapozatlan állítását, hogy létezik valamilyen isten.

(Valamit nem elhinni nem ugyanaz mint hinni valami másban.)

Más kérdés, hogy HIHET az ateista abban hogy isten nem létezik, de ez pontosan annyira HIT, mint a hívők hite isten létezésében...


---


" de valojában ő mellette is ott van Isten, csak nem érzékeli, se a jóságát, se a jóakaratát."


Isten jóságáról és jóakaratáról akkor beszélhetnénk érdemben, ha lenne, de a helyzet az, hogy a világ (és a Biblia leírásai is) egyértelműen cáfolják ezt az elképzelést (teremtő JÓ Isten).

márc. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Darkmoon80 ***** válasza:

"A vallásossá válás okai.."


Innen kimaradt a "rések istene", azaz a tudás hiányosságainak kipótlása istennel


---


és néhány korrekció:


az első "---" rossz helyen van egy bekezdéssel előbbre értendő ("Az valóban érdekes..." előttre.



zavaro = zavar vagy zavarok

márc. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

Kivulről úgy tünhet, hogy valami hiányérzetből lettünk vallásosak. (A rések ideoligiájából) Hát egyáltalán nem! Mindannyiunk bizonyosságból vagyunk vallásosak istenhîvők. (Egyébként Istent nagy I-vel írjuk.)

Azt a gondolatsort, amit az ateista éppúgy végigzongorázta, van-e Isten vagy nincs és végül úgy döntött hogy nincs, azt a mi is végig gondoltuk, csak sokkal többet foglalkoztunk évvel a témával és magam részéről rengeteg bizonyosságot találtam.


Azonban az ateista már ott eltêved, hogy ott keresi Új szent ahol nincs, azaz résre fut, a sehol résére.

márc. 29. 12:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!