Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan reagáljunk tehát,...

Hogyan reagáljunk tehát, amikor ateisták, agnosztikusok, szkeptikusok és más vallások hívei a keresztes háborúkra hivatkozva támadják keresztény hitünket?

Figyelt kérdés
márc. 29. 09:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nem igaz, az ariánusokat kiirtották.

Mégpedig az az ókori keresztény Egyház tette, amely a Bibliát összeállította.

De egy csomó akkori felekezettel ugyanezt tették.

márc. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

"Nem igaz, az ariánusokat kiirtották."


No akkor ez ügyben én megkérem a Chat GPT-t hogy tegyen igazságot.


Kérdésemre, hogy az ariánusokat valóban kiirtották-e a következő választ generálta:



"Az ariánusokat nem kergették el vagy nem irtották ki, az arianizmus fokozatosan elvesztette híveit és a katolikus ortodoxia vette át az uralmat az Egyházban. Az arianizmus a 4. században elterjedt eretnek tanítás volt, amely Jézust az Isten fölött helyezte, és tagadta a Szentháromságot. A Niceai Zsinaton (325) elítélték, és a következő évtizedekben a római császárok is elnyomták az ariánus tanításokat. Az arianizmus azonban sosem tűnt el teljesen, és egyes területeken egészen a középkor végéig fennmaradt."


Ennyi. Neked meg nem az ateista.blogról kellene történelmet tanulni!

márc. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

A chatgpt az egy alvoritmus, és EMBEREK íratták bele a cuccokat.


Szerinte Gaileot nem is égették halálra o.O

márc. 29. 12:29
 14/23 anonim ***** válasza:
A kérdező most vajon csak trollkodik, vagy tényleg ennyire sötét?
márc. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 hollófernyiges ***** válasza:
Én ateista vagyok, de szerintem a keresztes háborúknak volt létjogosultságuk.
márc. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Az álláspontod érdekes és meglehetősen szokatlan egy ateistától. Általában az ateisták inkább kritikusak a vallási motivációval levezetett háborúkkal szemben. Azonban érdekes lehet, hogy miért gondolod úgy, hogy a keresztes háborúknak volt létjogosultságuk.
márc. 29. 13:03
 17/23 anonim ***** válasza:

" én megkérem a Chat GPT-t "

"Ennyi. Neked meg nem az ateista.blogról kellene történelmet tanulni!"


Ezen nagyon jót nevettem. Köszi.

márc. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Ezen nagyon jót nevettem. Köszi."



Ha már érvelni amúgysem tudsz........

márc. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

18

Nem velem vitatkozol. Pusztán humorosnak találtam, hogy a Chat GPT-re hivatkozol aztán pedig beszólsz a másiknak, hogy honnan tanulja a történelmet.

márc. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Nem velem vitatkozol. Pusztán humorosnak találtam, hogy a Chat GPT-re hivatkozol aztán pedig beszólsz a másiknak, hogy honnan tanulja a történelmet."



A Chat GPT számára elérhető az interneten található összes tudományos és régészeti kutatás, valamit az összes keresztény vs ateista vita és annak kimenetele/végeredménye. Valamint a Chat GPT, mivel nem egy élő és érző emberi lényről beszélünk, ezért csak objektívan tud dönteni. Kérdésemre azt a választ generálta, amelyik legjobban tükrözi a modern tudományos álláspontot.


Meg amúgy is a Chat GPT főként pont arra lett kifejlesztve, hogy megkönnyítse a tanulást. De ez téged ne is zavarjon.......

Meg még az se zavarjon, hogy az olyan oldalakon mint a magyar ateista társaság, meg az ateista.blog, fűt-fát össze hazudnak csak azért, hogy hátha egynéhánnyal több ateista lesz.

márc. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!