Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan reagáljunk tehát,...

Hogyan reagáljunk tehát, amikor ateisták, agnosztikusok, szkeptikusok és más vallások hívei a keresztes háborúkra hivatkozva támadják keresztény hitünket?

Figyelt kérdés
márc. 29. 09:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Nem olvasgattam még a magyar ateista társaság oldalát vagy az ateista.blog-ot. Nem tudom milyen ostobaságokat szoktak összehordani de eltudom képzelni mert keresztény oldalakon is rendszerint hatalmas ostobaságokat összehordanak csak ott ellenkező cél érdekében.


A chat GPT-vel azonban már én is beszélgettem párszor és nem egyszer tévedett már és mondott ellen önmagának. Nem rossz, sőt lenyűgöző különösen, hogy mennyi idő alatt hozták össze és nagyon sokszor megkönnyíti az ember dolgát de még távol áll attól a szinttől, hogy készpénznek lehessen venni azt amit ír. Még kell neki egy kis fejlesztés ahhoz, hogy igazán jó legyen.

márc. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 hollófernyiges ***** válasza:

"miért gondolod úgy, hogy a keresztes háborúknak volt létjogosultságuk".


A keresztes háborúk reakciók voltak. Arra, hogy a muszlim szeldzsukok elfoglaltak a színkeresztény Kis-Ázsiát. A Közel-Kelet elég jelentős része is keresztény volt még akkor, azt is dzsihád során foglalták el háromszáz évvel korábban a mohamedánok. Márpedig ha a muszlimoknak van joga szent háborúval keresztény területeket elfoglalni, akkor nyilván a keresztényeknek is van joguk védekezni.

márc. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 UlfOrmson ***** válasza:

A keresztes hadjáratok esetében a vallás csak egy másodlagos indok volt. A valódi ok az volt, hogy a terjeszkedő szeldzsukok szinte teljesen ellehetetlenítették Kelet felé folyó kereskedelmet, ezért megpróbaták visszafoglalni a Földközi-tenger keleti medencéjének fontosabb kikötőit/kereskedelmi központjait.

A 15. századi nagy földrajzi felfedezések is hasonló okból indultak, annyi különbséggel, hogy akkor az európai hatalmak nem voltak elég elég erősek egy nagyobb hadjárata, így más tengeri kereskedelmiutakat kerestek, aminek egyik hozománya az amerikai kontinens felfedezése volt

ápr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!