Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mivel növelhető a Jézus...

Mivel növelhető a Jézus Krisztusban vetett hit? Mert ugye ott vannak a gondolatok, hogyha a mormonok tévednek, akkor mi van velünk?

Figyelt kérdés
ápr. 2. 21:09
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

8-as jól elvan magával.


Kicsit se zavarja, hogy millió keresztény tudós volt, és most is sok van.


Az sem nagyon zavarja, hogy a tudomány nem zárja ki Isten létezésének lehetőségét.


Ilyen az igazi hülye.....

ápr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

10


Felteszem a 8as válaszoló arra próbált célozni amit írtál

"El kell utasítanunk minden olyan információt, ami a Biblia tanításán kívül van, és nem azzal van összhangban."

az rendszerint azokra jellemző akik szerint pár ezer éves a föld, lapos a föld, nem éltek sosem dínók, evolúció nincs, az orvoslás az ördögtől való és hasonlók amiket a mesevilágban élők szoktak hangoztatni azért mert még a végén meglátnák a valóságot.


Pedig a kritikus gondolkodás nem egy rossz dolog. A kritikus gondolkodás nélkül elhisznek az emberek mindent belehet őket szervezni a szektákba, ezotériába, vallásos öngyilkos merénylőnek és rengeteg hasonló hülyeségbe mert mindent ami megmutathatná nekik, hogy mekkora tévedésben élnek azt nem veszik inkább észre és így masszívan eltudnak lenni a saját kis hazugságukban.

ápr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

"Ilyen az igazi hülye....."

Ilyen egy igazi keresztény.....


"Kicsit se zavarja, hogy millió keresztény tudós volt, és most is sok van."

Ne keverjük a keresztény tudósokat és azokat a keresztényeket akik tagadják a tényeket és kizárnak mindent ami a hitükkel szembemegy.


"Az sem nagyon zavarja, hogy a tudomány nem zárja ki Isten létezésének lehetőségét."

De nem is bizonyítja és nem is foglalkozik vele.

ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

"De nem is bizonyítja és nem is foglalkozik vele."



Nem mondtam, hogy bizonyítja.


Mivel nincs itt Isten, így nincs mit a tudományos módszertan vizsgálata alá vetni, így a tudomány nem tud mit kezdeni vele.



"Ilyen az igazi hülye....."


"Ilyen egy igazi keresztény....."


Milyen? Ő azt úgy állította be a dolgokat, hogy minden keresztény olyan, mint az ostoba tudomány tagadó kreacionisták. Ez természetesen nem igaz.

És ezt te is tudod nagyon jól........


Másfelől pedig nem vagyok keresztény, de a keresztények pártját fogom.

Harmadszor meg, pedig én pusztán csak őszintén beszéltem. Én őszintén ezt gondolom róla, hazudtam volna inkább?


Az a válaszoló vagy provokálni akarja a keresztényeket, vagy még nagyon gyerek, vagy tényleg nagyon hülye.

ápr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

"Ő azt úgy állította be a dolgokat, hogy minden keresztény olyan, mint az ostoba tudomány tagadó kreacionisták. "


Úgy állítja be, hogy akik úgy gondolkodnak, hogy

"El kell utasítanunk minden olyan információt, ami a Biblia tanításán kívül van, és nem azzal van összhangban."


azok rendszerint tudomány tagadók.

ápr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

"azok rendszerint tudomány tagadók."



"Azok" nem az egész kereszténység 100%-t teszik ki.

ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Jaj, milyen sokan megvédtek :D

Igen, a korábbi válaszra akartam reflektálni.


A keresztény tudósok nekem hiteltelenek. Hogy hihetnek egyszerre 2 ellentmondásos sztoriban, mikor az egyiket kutatják, kézzelfogható leletek vannak szerte a világon, a másikat pedig egy mesekönyvben olvasták ami jóideje bestseller már, azt elismerem.



Érted... Ki az az orvos aki azt mondja hogy valójában nem az antibiotikum hanem Isten ment meg, de azért beadja? Vagy aki előássa a 8 ezer éves agyagedényt mikor elhiszi hogy a Föld 6000 éves?



De eleve rohadt ostobának kell lenni ahhoz hogy bekajáld a sok ellentmondást a mesében. Ilyen pl ugye Ádám és Éva is. Komolyan elhiszitek hogy Ádám a 2 fiával annyira durva gruppent tolt Évával hogy benépesítették a bolygót és nem néz ki úgy minden ember mint a Habsburg ház?


Amúgy nem vetem el az ötletet hogy van egy felsőbb hatalom, egy első mozgató ami az első élő kis sejtmagnélküli szutykot létrehozta élettelen anyagból, de ez lehet akármilyen kémiai folyamat amit nem ismerünk. Ha nem ismerjük akkor majd megismerjük. Kutatni kell és nem mesét szőni köré amivel magyarázhatjuk.


Kereszténység, illetve vallások és eszmék nélkül sokkal előrébb lenne a világ, csak a katolikus vallás hiányával százmilliókkal kevesebb halott, kevesebb szegénység és nyomor, a tudományok is előrébb járnának sokkal ha nem végezte volna csomó tudós máglyán stb.


Ne haragudjatok de lehetetlen elképzelni hogy egy csillagász kiszámolja hogy egy adott bolygó hány ezer éves, majd publikálja úgy hogy szentül hiszi hogy a világ nincs olyan idős.

ápr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Nincs köztes út, nem lehet egyszerre 2 dologban hinni. Vagy istenekben hiszel vagy a valóságban. Nem teremthetődött a világ duplán.


Ez egy olyan ellentét amit az okozott hogy a világról alkotott képünk annyira kiterjedt hogy már át kellett volna vennie a találgatás, mese helyét.

Én ovisként azt hittem hogy egy óriás gyúrta ezt a sárgolyót, aztán föciórán suliban megtanultam a bolygók képződését és már nem hittem az óriásban.

ápr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

#17 Hülyeségeket beszélsz.


A teremtés történetet, nem szó szerint kell érteni, és Ádám és Éva történetét sem.


Nem is lehetne igazán.


Nem vagy tisztában a modern kereszténységgel, ennyi.


" Érted... Ki az az orvos aki azt mondja hogy valójában nem az antibiotikum hanem Isten ment meg, de azért beadja?"



Azt ugye tudod, hogy a legtöbb kórház szentek neveit viseli. Vajon ki tudod-e találni hogy miért? xD

ápr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Nyilván nem szó szerint kell érteni a Bibliát, egy tanmesékkel teli könyv, akár La Fontaine irományai, mégis sokan elhiszik hogy a Biblia valóság.
ápr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!