Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mivel növelhető a Jézus...

Mivel növelhető a Jézus Krisztusban vetett hit? Mert ugye ott vannak a gondolatok, hogyha a mormonok tévednek, akkor mi van velünk?

Figyelt kérdés
ápr. 2. 21:09
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

A szentek neve egyházi befolyás miatt lett a kórházak neve. Elhiheted hogy a doki pontosan tudja az adott gyógyszer hatásmechanizmusát és nem találomra bead valamit aztán imádkozik Istenhez hogy túléld.


Aki vallásos az ne kórházba menjen hanem templomba. Ha Istennek az a terve hogy meghaljon, csak megharagszik ha megpróbálja kikezeltetni magát. Ha meg kell gyógyulnia, Isten úgyis meggyógyítja. Semmilyen műtét nem is lehet, majd Isten tudja hogy kibe rak daganatot vagy leálló szervet, kicserélni már Istent játszás, nem?

ápr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"A szentek neve egyházi befolyás miatt lett a kórházak neve."


Nem talált. Azért mert keresztények alapították és építették őket.



"Elhiheted hogy a doki pontosan tudja az adott gyógyszer hatásmechanizmusát és nem találomra bead valamit aztán imádkozik Istenhez hogy túléld."



Amiről te beszélsz az babona. A kereszténység ne merről szól. Hiszik, hogy Isten teremtette a világot, majd haláluk után, aki megérdemli mehet Istenhez a Mennyek országába.


Az hogy mindent Isten csinál a háttérben, az nem állja meg a helyét. Babona. Isten olyan világot teremtett, ami képes önmagától működni, így nem kell állandóan azzal bajlódnia, hogy mondjuk a gravitáció helyett állandóan az akaratával tartsa a földfelszínén a dolgokat.

A teremtés már elkészült, és nincs több dolga vele Istennek.


Ugyan milyen isten teremtene olyan világot amiben mindent neki kell csinálni azért, hogy a dolgok működjenek?

Mintha csinálnék egy belsőégésű motort, ami úgy működik, hogy nekem kell állandóan pedállal meghajtani.


Hát nem zseniálisabb egy olyan belsőégésű motor ami önmagát képes meghajtani és nekem már nincs dolgom vele?


Isten pontosan ilyen világot teremtett.


De én csak agnosztikus teista vagyok, nem igazán tudok hinni benne.

A feleségem viszont keresztény, ezért kiállok a kereszténység mellet és ki is fogok.


Én csak egy egyszerű gyári munkás vagyok, míg neki pedig 2 diplomája is van.

ápr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Jó, mondjuk hogy elfogadom a játék kedvéért hogy egy kész gépezetet adott át egy isten, a természeti törvények az ő "programkódjai" és nem az ő megcáfolása. De akkor hogy elismertétek hogy a Biblia eleve baromság, nem szabad szó szerint venni, olyan hülyeségek vannak benne amik a természeti törvényeknek is ellentmondanak, így tényleg nézzük tiszta lappal a dolgot, minden vallástól függetlenül. Azaz egy felsőbb erőt amit istennek is nevezhetünk akár. Az csettintett egyet és azzal előídézte az ősrobbanást majd megpihent és nézte hogy kialakul az élet, bolygók, galaxisok.


Én nem tisztelném istenemként akkor se.

Mert hiába létezik, rákos gyerekek is léteznek így ugyanott tartunk, az a vallásfüggetlen felsőbbrendű lény vagy nem jóságos hanem a világ legnagyobb szemete ha hagyja vagy nem mindenható ha nem tudja megakadályozni.


Így ha van is egy elsőmozgató hatalom ami elindította az ősrobbanást, vele együtt eleve az időt és teret is (így korábban nem tudta teremteni, hiszen ekkor kezdődött az idő eleve) nem méltó rá hogy szeressem, mivel s.ggfej.

ápr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Jaj, nagyon sajnálom a feleségedet, ne haragudj ha bunkó voltam! :( Nekem a nagynéném 3 diplomával vezető vegyészmérnökként idős korára elkezdte követni Grabovoj szektáját és hiszi hogy a víznek DNS-e van amit megöl a rádiohullám ezért kidobta a mikróját meg a tűzhelyet (ami indukciós...) és írkálja a varázsszámokat, így tudom hogy min mehetsz keresztül :(
ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Amúgy elgondolkodtató az elképzelés hogy volt egy istenség aki megcsinálta az ősrobbanást aztán röhög most magában hogy kifejlődtek az emberek illetve egyéb intelligens állatfajok aztán halomra gyilkoljuk meg erőszakoljuk egymást. Kb mintha a ValóVilágot nézné, csak ez tényleg az :D
ápr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

25


Az istenség aki megcsinálta az ősrobbanást (ha az csinálta) annak a bolygónk még egy porszemnyi sem az egész világhoz képest.


Arról nem is beszélve, hogy ha elvonatkoztatunk a vallásoktól akkor a szabad akarat még inkább megkérdőjelezhetővé válik és így lényegében nincs másról szó mint egy nagyon apró porszemen pár számítógép néha meghibásodik. Emiatt miért is kéne bármit is csinálnia?


Te sem gyászolsz évikig azért mert a szomszéd Pistinek vagy neked elromlik a számítógéped.

Persze az embereknek többet jelentenek a másik emberek mint egy számítógép de ha a világmindenséget egy istenség teremtette akkor neki feltehetően még annyit se jelentünk mint a számítógépek az embereknek.

ápr. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Úgy értettem hogy röhög azon hogy az évmilliárdok alatt milyen bolygókon milyen életformák alakultak ki és hova jutottak.


Na pont ezért nem is szeretném ha lenne is, ha ennyire sz@rik ránk.


De amúgy is valószínűbb hogy egy biokémiai folyamat volt az első mozgató. De beismerem hogy a tudomány jelenleg erre az egyre nem talált még választ, de szerencsére keresi ahelyett hogy mesékkel takarózna.


De egyébként egyáltalán nem kizárt hogy vannak magasabb életformák, amiket már akár istenként tudnánk tisztelni a magasabb fejlettség miatt. Talán az Univerzumban, talán a Multiverzumban, talán egy olyan univerzumban amiben a mi univerzumunk csak egy porszem.


Én nem ateista vagyok hanem épeszű. Az ateista se sokkal okosabb mint egy vallásos. Az egyik abban hisz ami csak kitaláció, a másik pedig nem csak a kitalációt veti el hanem minden felsőbb hatalom gondolatát.


Attól még hogy az emberek által jelenleg ismert, kitalált istenek közül egyik se valódi, nem jelenti azt hogy nincsenek valódiak (pl szuperintelligens idegenek). A tengeri szörnyek is csak kitalációk, buta aki hisz bennük, de az is aki azt mondja hogy biztos hogy nincsenek, hiszen mai napig nem látjuk a tengerfelszínt és rengeteg faj felfedezetlen. Persze az kicsit laza értelmezése a szörnynek, de az isteneket is lazán kell értelmezni. A kutyámnak pl én vagyok Isten.

ápr. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!