Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A jelenlegi homoszexualitás...

A jelenlegi homoszexualitás imádat az tulajdonképpen egy sátánista lázadás Isten ellen, aki a férfit és nőt teremtette meg egymásnak?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy direkt lázadjanak az Isteni teremtés ellen?


Ugyanakkor a jelenlegi szex és pénz imádat is bálványozás is sátánista lázadás az isteni parancsolatok ellen?


ápr. 13. 09:12
1 2 3 4
 11/40 A nagy Levin ***** válasza:
60%
#8 akkor megnyugodtam. Még megvan az incelünk. :)
ápr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
60%
Sajnálatos módon igen, a sokadik tiltás után is újra elkerül
ápr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
19%

(Róma 1:27) . . .a férfiak is felhagytak azzal, hogy természetes módon asszonnyal létesítsenek nemi kapcsolatot, . . .


A homoszexuális ember a testét, természetellenes módon használja.

Vagy is ellentétbe kerül a rendeltetésével, amelyre Isten teremtette.

Minden ami természetellenes, az bűnös Isten szemében.


Nem tartom kizártnak, hogy Sátánnak is köze van ehhez, de a tökéletlenség következménye is egyben.


Isten az ilyen életet élők életmódját nem szereti, magát az embert igen.

Ezért kéri, hogy változtasson a gondolkodás módján, ami nyilván áldozattal jár.

Isten is hozott áldozatot értünk, a jövőnkért. Mi is hozunk áldozatot, hálából, és igyekszünk minden tökéletlenséget, bűnre való hajlamot kiiktatni.

Tudom, nem egyszerű, de nem is lehetetlen.

Isten nem kér lehetetlen dolgokat.

ápr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 Pintér László ***** válasza:
88%

"Minden ami természetellenes, az bűnös Isten szemében."

Okostelefonokon vagy számítógépen Gyakorikerdesek-en irkálni mennyire természetes? Vagy a ruha viselése? Az ipar? Emberek megölése, kínzása csak azért, mert más képzeletbeli barátban hisznek?

ápr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
19%

14

Kedves László.

Isten nincs ellene tecnika fejlődésének, ha az jó célt szolgál.

A ruha viselése pedig az ember tökéletlensége miatt lett szükséges, egyébként pedig egy ruhát felvenni, nincs a természet ellen.

Ami pedig az ipart illeti, jelenleg Iten megengedi, hogy az ember valamilyen szinten dolgozzon és fentartsa az életét.


Isten pedig nem ölt meg senkit, aki nem szegi meg az erkölcsi alapelveket.

Napjainkban Jézus halála miatt türelmi idő van, nincs azonnali itéletvégrehajtás, mert Isten mindenkit kér, hogy béküljön meg vele, és éljen az Ő szándékával összhangban.

ápr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 Pintér László ***** válasza:
96%

"A ruha viselése pedig az ember tökéletlensége miatt lett szükséges, egyébként pedig egy ruhát felvenni, nincs a természet ellen."

Isten teremtése, amit a saját képmására formált, az tökéletlen és takargatni kell? Bezzeg a ló meg szabadon lóbálhatja a paszuját, meg a majmok is dobálhatják egymást a székletükkel, csak az ember, Isten tükörképe olyan tökéletlen és csúnya, hogy takargatni kell olyan tárgyakkal amiket a tökéletes környezetünk pusztításával alkotunk? Balgaság, Én mondom Neked, balgaság! Hallgass Rám!

ápr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
32%

16

Valahol megértelek, és majdnem hogy egyet is értek veled.

De vedd alapul kedves Laci, hogy így is sok a nemi erőszak, az erkölcstelenség, hogy ruhát hordunk. Azt is vedd figyelembe, hogy az időjárás nem olyan jelenleg, hogy meztelenkedni tudj.

Nincs szégyellni való, mert a hímek így, a nőstények meg úgy néznek ki.

Számomra sem jelentene gondot, bár az idő előre haladtával, nem hiszem, hogy szívesen néznéd, hogy az idősebbeknek már nem olyan üde és friss a testük. Ugyanakkor vannak a fiatalok esetében is sajnos testi hibák is.


Legyél ésszerű, ebben a világban ez a "normális".

ápr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
93%

A homoszexualitás genetikai egy teljesen természetes jelenség.

Az, hogy nem a szaporodást szolgálja nem teszi természetellenesé a világon rengeteg fajnak van több millió olyan egyede amik nem képesek szaporodni mert nem az a rendeltetésük. Ettől függetlenül nem természetellenesek és nagy szükség van rájuk is.


Ezenfelül Isten teremtésének génjeibe nagyjából a következő módokon kerülhetett bele ez:

- Isten eleve így teremtette meg az embert. -> Teljesen értelmetlen lenne bűnnek tartania.

- Isten aki megalkotott mindent a bűnbeesés révén vitte bele az ember génjeibe ezt. -> Ha így tett feltehetően oka volt vele és gonosz lett volna tőle ha ez a cél az lett volna, hogy sokak életét tönkre teszi azzal, hogy eleve bűnre rendeli el és plusz bűnt visz be a világba. Tehát ha így került be a világba is értelmetlen lenne bűnnek tartani.

- Isten úgy alkotta meg az evolúciót, hogy ez belekerüljön az emberek génjeibe, feltehetően jó okkal amit pusztán egyenlőre még nem értünk vagy nem mindenki -> fentiek itt is érvényesek.


Ezek alapján én inkább a sátán ármánykodását abban látnám, hogy a Biblia hibás része vagy hibás értelmezése alapján bűnnek tartják az emberek a homoszexualitást.


Kérdéshez még annyit, hogy én nem láttok homoszexualitás imádatot a világban. Felmerült részben haszonszerzés miatt a homoszexualitás is akik ellen is ment a nagy hergelés, hogy meg kelljen menteni tőlük az embereket mintha egy heteroszexuális ember csak úgy homoszexuálissá válhatna... és erre reakcióként indult az őket megvédő tábor is. Pont ugyan úgy mint sok másik esetben is mint ahogyan a tanároknál is.

Ez pusztán egy nagyon jó stratégia ami magába foglalja az oszd meg és uralkodj elvet és közben az embere félelmére és gyűlölet szeretetére is intenzíven épít. Undorító és nagyon aljas módszer de működik.

ápr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
17%

18


Talán nem olvastad el, de maga Isten jelenti ki határozottan, hogy természet ellenes.

(Róma 1:27) . . .a férfiak is felhagytak azzal, hogy természetes módon asszonnyal létesítsenek nemi kapcsolatot, és egymást kívánták meg szenvedélyesen, férfiak férfiakat, szemérmetlenül viselkedve. . . .

És itt emberekről beszélünk, akik az örök élet lehetőségével lettek megteremtve.


Tehát amint láthatod, Isten nem azt tartja természetesnek, ha két egynemű él együtt.

Isten pedig nem evolúciót használt a teremtéshez, hanem minden fajt a rendeltetése alapján hozott létre, és nem kialakult.

Minden dolog tervezés eredménye, és nem a véletlen műve.


Ha csak a király lepke szárnyát nézzük, páratlan művészi alkotás.

ápr. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

19

Mielőtt kritikát próbálnál megfogalmazni a válaszomhoz az előtt légyszíves olvasd el és értelmezd mert a teljes válaszod értelmetlen lett így.


De hozok példát is, hogy megértsed mire is gondolok.

Azt írtad például:

"Isten pedig nem evolúciót használt a teremtéshez, hanem minden fajt a rendeltetése alapján hozott létre, és nem kialakult."


Én a válaszomban felsoroltam 3 esetet amiből az első kettő az volt, hogy Isten teremtés által hozza létre az embereket. Azért soroltam fel azt a három pontot mert nincs egyetértés abban, hogy a teremtéstörténetet szó szerint kéne-e értelmezni vagy pedig Isten az evolúció által teremtette-e az embereket. Ha te az előbbiben hisszel akkor neked az első két pont szól.


A válaszod többi részével szintén tisztábban vagyok és azokra is már előre reagáltam abban a válaszomban.

ápr. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!