Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A jelenlegi homoszexualitás...

A jelenlegi homoszexualitás imádat az tulajdonképpen egy sátánista lázadás Isten ellen, aki a férfit és nőt teremtette meg egymásnak?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy direkt lázadjanak az Isteni teremtés ellen?


Ugyanakkor a jelenlegi szex és pénz imádat is bálványozás is sátánista lázadás az isteni parancsolatok ellen?


ápr. 13. 09:12
1 2 3 4
 21/40 Pintér László ***** válasza:
80%

"

Talán nem olvastad el, de maga Isten jelenti ki határozottan, hogy természet ellenes."


Ezt Isten írta le? Fogott egy pennát és közjegyző jelenlétében írta ezt le, amit aztán a köztársasági elnök meg az igazságügyi miniszter ellenjegyzett?

Vagy szimplán csak egy ember írta le a sajátos meggyőződéseit 2000 évvel ezelőtt, Mi meg bekajáljuk, hogy Isten volt az?


Ha hiszünk Istenben, hogy Ő jó és mindenkinek megbocsájt és a szeretet az Ő nyelve, akkor miért feltételezzük Róla azt,hogy közben meg arra tanít, hogy utáljuk a melegeket, utáljuk a más Istenben hívőket, utáljuk az élvezetből szexelőket, utáljunk mindent és mindenkit akik nem a mi kis szűk erkölcsi halmazunkba tartoznak?


Két férfit vagy nőt vagy akárkit akik egymásban találják meg a szeretetet,bizalmat, biztonságot, az miért zavarja az Isten? Isten célja nem a szeretet terjesztése lenne?

Isten ha békét és szeretet szeretne a Földön, akkor Ő maga gyártana ellenségképeket meg szítaná az emberek közötti feszültséget?


Ha már valakinek a célja a gyűlölet, lenézés keltés, atrocitások, balhék kavarása, az nem inkább a sátán műve?


Vagy ebben a történetben a gonosz sátán az aki örömét leli két ember szerelmének, függetlenül azok nemétől?


Mert akkor ezek szerint inkább a sátán a toleránsabb ember barátibb oldal, míg Isten ha valami nemi nem tetszik vagy nem úgy táncolnak az Emberek ahogy Ő fütyül, egyből küld özönvizet, 10 csapást meg köveket ad az emberek kezébe, hogy dobálják a b*zit.

Ez lenne az isteni szeretet és megbocsájtás?


Ha ez így van, akkor szerintem a Sátán a jobb arc, Isten pedig egy hisztis f*szkupak korlátlan hatalommal amivel nem fél becsicskítani az ellene szegülőket.

ápr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
0%

21

Te dolgod...

ápr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
0%

20


Az első kettővel sem értek egyet, mert Isten mindent tökéletesen alkotott, senkibe semmilyen rosszat nem tett bele. Az ember maga vált gonosszá, elhagyva az Isten által lefektetett elveket.

Az időhaladtával pedig egyre tökéletlenebb lett, és olyan dolgokat is megtesz, ami fokozzák a helytelenséget, és egyre messzebb merészkednek abban.

ápr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 Pintér László ***** válasza:
100%

"21


Te dolgod..."


Mi az Én dolgom?

Én azt kérdeztem hogy az Isten vagy a Sátán inkább az aki megbocsájt és elfogad olyannak amilyen vagy, nem akarja, hogy megváltozz,nem erőlteti Rád a nézeteit, hagy élni olyannak amilyen vagy és nem büntet meg ezért és másokat sem biztat arra, hogy büntessen meg a másságod véget.

Ez melyikre igaz inkább? Istenre vagy a Sátánra?


Honnan tudod, hogy az akit Te Istennek hiszel, az valójában nem a Sátán, csak letaszította Istent a trónról és azt akarja elhitetni Veled, hogy Ő az Isten, az Ő szava szent, és buzdít arra, hogy ezért vagy azért utáld a másikat.

Szinte biztos vagyok abban, hogy akit Te Istennek hiszel az egy imposztor és Ő a Sátán, akit meg Ő a gonosz Sátánnak hív, az meg igazából az elnyomott Isten. Meg vagy vezetve kisbarátom!

Akinek Te imádod a bálványait az pont maga a Sátán.

ápr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

23

Nem állítottam olyat, hogy Isten ne teremtett volna mindent tökéletesnek vagy rosszat tett volna valakibe.


Levezettem, hogy milyen elképzelések vannak és melyik esetén hogyan kerülhetett bele ez az ember génjeibe.


A probléma az, hogy te kiindulsz az emberi alkotásból és az alapján reformálod az Istenképedet ahelyett, hogy az Istenkép alapján vizsgálnád az emberi alkotást.


Istenről tudjuk, hogy jóságos és maga a szeretet (ezt nagyon jól írta a 21-es is). Tudjuk, hogy ő alkotott mindent. Az embernek van szabad akarata de ez nincs hatással mindenre, rengeteg minden a világban az emberi ráhatásoktól függetlenül Isten akaratából származik.


Az emberi genetikának az ilyen jellegű módosítására az ember nem képes. Ez csakis Isten akarata szerint kerülhetett be a génekbe.

Mint írtad te magad is Isten nem tenne rosszat az emberekbe az nem is egyezne meg az ő jóságával.


A leglogikusabb feltételezés az az, hogy a homoszexualitás bűnnek tartása nem Istentől származik. Előfordulhat, hogy valaki vagy valakik szándékosan manipulálták a Bibliának ezt a részét azért, hogy gyűlöletet, viszályt és szenvedést szítsanak a világban. De az is lehet, hogy pusztán a régi nézetek vagy az egyik író személyes nézetei keveredtek bele Isten szavába.

Az ember hibázik így ezt sem lehet kizárni.


Ami tisztán látszik, hogy ahol elfogadják ott sokkal boldogabbak az emberek és békésebbek míg az el nem fogadó területeken sokkal több a gyűlölet, bánat, harag, szenvedés.


Vajon Isten melyiket akarhatta?


Ha nem pusztán valamiféle homofóbia vagy saját nézeteid miatt ragaszkodtál eddig ahhoz, hogy a homoszexualitás bűn neked is be kell látnod, hogy Isten sokkal nagyobb valószínűséggel nem tartja ezt bűnnek.


Mielőtt bárki meg vádolna vele, nem vagyok homoszexuális. Nem azért írom azt amit írok pusztán a jóságos mindenható képe alapján vizsgált Bibliából kiolvasottakat írom le.

ápr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
0%

24


Sátán nem tudja Istent elnyomni.

Sátánnak csak akkora hatalma, és addig tart, amekkorát, és ameddig Isten megengedi neki.

Nehogy már egy teremtmény felülmúlja a teremtőjét...

Jézust sem tudta legyőzni, amikor háború zajlott az égben, simán lelettek lökve a földre, az égbe soha nem tehetik be többet a lábukat.


Isten pedig ha felállít egy törvényt, abból nem fog nevetság tárgyát csinálni. Így a személye is hiteltelen volna, és bármikor kijátszható lenne. Nem Sátán hozza a törvényt, hanem a világegyetem kizárólagos uralkodója.

Isten pedig csak akkor elnéző, ha valaki tökéletlenségében véletlenül követ el egy hibát, de változtat rajta.

ápr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 Pintér László ***** válasza:
91%

26:


"Én azt kérdeztem hogy az Isten vagy a Sátán inkább az aki megbocsájt és elfogad olyannak amilyen vagy, nem akarja, hogy megváltozz,nem erőlteti Rád a nézeteit, hagy élni olyannak amilyen vagy és nem büntet meg ezért és másokat sem biztat arra, hogy büntessen meg a másságod véget.


Ez melyikre igaz inkább? Istenre vagy a Sátánra?"

ápr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
0%

27

Kedves Laci.


Látom nehéz megérteni, hogy vannak a természetnek törvényei, amit Isten állított fel. Akkor működik minden jól, ha nem szegjük meg ezeket a törvényeket.

Ha Isten szemet hunyna a saját törvényei felett, akkor saját magát, és a törvényeit tenné nevetségessé.

A természet törvénye alapján, nem lehet természet ellenesnek lenni, mert akkor felborulna a természet és Isten teremtésének a célja.

ápr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 Pintér László ***** válasza:
100%

28-as: Isten miért szab meg ilyen dolgokat? Miért zavarja Istent ha két férfi szereti egymást? Mi a baj azzal a szeretettel? Mi nem fog működni akkor, ha akadnak olyanok akik a saját neműket szeretik? Kinek és hogyan ártanak ezzel? Neked miért ártanak? Szerettel hogy lehet ártani bárminek is? Ellenben a gyűlölettel, megvetéssel már lehet. Ezért mondom. Isten biztos nem kérne arra, hogy a teremtéseit bántsd és utáld csak azért mert nem olyanok, mint Te, vagy mint amilyennek megírták több ezer évvel ezelőtt amikor még azt hitték, hogy a Föld lapos és körülöttünk kering a Nap. Egyáltalán miért 2000 éves dogmák alapján élünk ma? Honnan tudod, hogy azt az egészet anno nem csak kitalálta amúgy valaki?

De ha igaz is amit abban írnak, Isten biztosan nem buzdítana senkit sem embertársa utálatára, kiközösítésére, bántására csak azért, mert mást szeret. A szeretet és az elfogadás az Isten ereje nem a gyűlölet. Fogd már fel, hogy akit Te imádsz, az a Sátán álruhában! Ne legyél vak! Elcsábított a sátán, mint kígyó képében Ádámot és Évát. Ha eléggé erősen hiszel Isten szeretetében, akkor ki tudsz szabadulni a sátán vakító bűvöletéből. Ne engedj a Sátán csábításának, ne utáld, hanem szeresd felebarátaidat is!

ápr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről a természet törvényeit Isten, Jézus is figyelmen kívül hagyta a csodatételeknél és Jézus feltámadásánál is. De még sok más esetben is a Bibliában.


Egyébként ennyire nem látod, hogy félre lettél vezetve? A 25. válaszban én is levezettem, hogy a valódi jó Istennel nem összeegyeztethető az, hogy ezt bűnnek tartaná.

Persze ha valakit félrevezettek mint téged és egy hamis Istent követ, lényegében egy báránybőrbe bújt farkast akkor ő bűnnek tarthatja.


Amit nem értek az pusztán az, hogy ha ilyen nyilvánvaló, hogy ebben rossz utat követtél és megvezettek téged akkor mi az ami belül mégis visszatart téged attól, hogy elfogad az igazságot és a helyes ösvény felé fordulj?

Mi az a lelked legmélyén ami vissza tart és a farkas követésére ösztönöz téged?

ápr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!