Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem próbálkozott...

Isten miért nem próbálkozott valami mással ami nem a hit? Hát nem tudja, hogy mások is hisznek másban?

Figyelt kérdés
ápr. 21. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:

A vallásokat fenn tartani hittel lehet. Ha az egyik vallás tagjai nem találnak ki valamilyen magyarázatot arra, hogy az istenük miért nem mutatja meg magát akkor nagyon gyorsan problémák merülnek fel mert könnyen cáfolhatóvá válik a vallás.


Ezért is kell a hit és nem a tudás mert akkor cáfolható lenne és gyorsan el is tűnne.

ápr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Jégszív ***** válasza:

Ez az egyik, amire képtelen vagyok rájönni!

Pedig ha létezik, ez a LEGSÚLYOSABB HIBÁJA...

ápr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Eredetileg az volt a követelmény, hogy: Ne legyél bűnös. Ne csinálj rosszat.

De ez nem nagyon ment. (lásd mellékelt példa: az egész Ószövetség)

Ezért kellett az új szövetség, ahol jelentős könnyítést kapott az emberiség, és Isten megelégszik a "Hittel" - vagyis azzal, hogy bízol benne, és elfogadod tőle a kegyelmét.

Nekem ez elég jó deal-nek tűnik.

A hit azért jobb, mint a tudás, mert a tudás felfuvalkodottá tesz és lustává. A hit éppen azért, mert sosem lehet 100%os, mindig magában hordozza a bizonytalanságot, a harcot, még a tévedés lehetőségét is, ezért motivál és tettre sarkall. Ha valakinek van hite, az folyamatos küzdelem. Az megy, és keresi az Istent, keresi a bizonyosságot, küzd a kételyeivel és ez kell ahhoz, hogy fejlődjön és halajdon a lelki úton.

ápr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ez igaz, de a hit is lusta dolog.

Nem tudjuk mi okozta a feltámadást?

Hát Isten!

ápr. 24. 13:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Isten szemében az nem baj, ha mások másban hisznek. Római levél 2. részében van szó erről.
ápr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Jégszív ***** válasza:
60%

#3.

EKKORA KÉPTELENSÉGET!

Honnan szedted ezeket a maszlagokat!? Tuti, hogy hittan oktatáson nem! Isten - ha létezik -, nem gondolkodhat kronológiában, mivel egyszerre nála a jelen, múlt, jövő!

Éppen a hit az, amely megkíméli az embert a felesleges gondolkodástól, mivel egy konyhakész ál-valóságot HAZUDIK az embernek. KIZÁRJA a tévedés lehetőségét, mivel, amiről kiderül, hogy hülyeség, kénytelen "hittitkot", DOGMÁT faragni!


No itt én meg is állok, hátha sok lesz neked...

ápr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19%

Teológus-lelkész szakot végeztem, és a Bibliából veszem.

Attól, hogy lepontoztok, vagy attól, hogy nem hisztek benne, attól még a biblia teológiai gondolkodásában ez így van.

Melyik állításom volt téves vagy hamis?

Isten hogyne gondolkodna kronológiában, amikor az időt ő teremtette, és attól, hogy őelőtte egyszerre van jelen-jövő-múlt, attól még minket időbe rakott, és időben kommunikál velünk és az üdvtervet is időben viszi véghez.


Az, amiről te beszélsz, "6 Jégszív" az nem hit, hanem bigott fanatizmus, és a normális vallásos ember hite nem olyan. A normális hívő tisztában van azzal, hogy a hite hit, és nem tudás. A Bibliában van az is, hogy Mindent megvizsgáljatok és ami jó azt megtartsátok.


Nyugodtan tovább mehetsz. Nem sok nekem. Én is le tudlak pontozni téged, meg én is tudok veled lekezelően beszélni.

ápr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Imádom ezt, hogy függetlenül attól, hogy most vallásosak vagyunk-e vagy nem, emberek bekérdeznek itt teológiai kérdéseket,

majd amikor teológiai válaszokat kapnak a kérdésükre, akkor fogják és kiakadnak és lepontozzák. (ami geziség mert ettől nem fogok tudni magasabb szintre lépni az oldalon, miközben csak simán elmondtam, hogyan nézi ezt a kérdést a Biblia belső gondolati rendszere.) De akkor mi a francért kérdeztek teológiai témában, hogyha nem érdekel a teológiai válasz?

ápr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!