Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateistáknak volt pozitív...

Az ateistáknak volt pozitív apa az életükben? (Akik szerint a keresztény hit egy téveszmés mankó)

Figyelt kérdés
[link]
ápr. 23. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Van, akinek igen, van, akinek nem.
ápr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Mi a tököm az a pozitív apa? Ez valami misztikus szakkifejezés, vagy csak egy normális apát jelent, aki becsületben, támogatólag felneveli a gyerekét?


Ez utóbbi esetben ateistaként kijelenthetem, hogy az apám teljesen pozitívan és támogatóan állt hozzám világéletemben.


Talán éppen ezért nem éreztem szükségét egy külső apafigurának (mint pl. a papbácsi), és főleg nem egy kitalált Atyának. Sőt, a kérdésedből az következik ez esetben, hogy a hívőknek nem is volt soha jó apjuk - ami viszont nyilvánvaló baromság, hisz hívő ember is lehet kiváló apa.

ápr. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Mégis, mi köze van egyes emberek apjának ahhoz, hogy a keresztény hit egy téveszmés mankó?
ápr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pszichológia.
ápr. 23. 09:46
 5/10 anonim ***** válasza:
A legtöbbnek volt.
ápr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem, hogy jön a pozitív apa kép ahhoz a témához, hogy az istenhit egy mankó?


Már eleve az a helyzet, hogy a pozitív apa nem feltétlenül jelenti azt egy vallásos embernek, mint egy vallástalannak, mivel mások az értékek. Sőt, akár egyénenként is változhat, hogy ki mit tart pozitívnak egy apában.

Szóval, először arra kellene válaszolni, hogy mi a pozitív apakép?


Nem tudom, hogy a keresztények és az ateisták mit tartanak pozitív apának, de számomra ezt:

- kritikus gondolkodásra és a tanulás fontosságára nevel.

- megtanít arra, hogyan legyek egy domináns, vezető férfi.

- pénzügyi ismeretekkel lát el, hogyan keressek sok pénzt

- megtanít arra, hogyan tudok szexi csajokat felszedni.


Ezt szerintem ellentmond a keresztény értékeknek, ők ugyanis nem akarnak meggazdagodni, mivel nem földi javakra vágynak, hanem kincseket gyűjtenek a mennyben (vö. Mát 6,19-21)


Egyébként meg igen, az istenhit egy mankó. De ez miért baj?

Mindannyian megyünk keresztül nehézségeken az életben, és ilyenkor mindenkinek van valamilyen mankója, amire támaszkodik.

Egy vallásos embernél ez az istenhit. De ha egy ateista ember rosszul érzi magát, akkor lehet, hogy ő a sportra támaszkodik, és elmegy focizni egyet a haverokkal.


(egy agnosztikus)

ápr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Keresztényként sem teljes értem ezt a kérdésfelvetést: miért ne lett volna gyerekkorában pozitív apaképe annak, aki amúgy ateista?

Ugyanígy keresztényeknél egy rossz apakép sem vezet feltétlenül rossz Istenképhez....

ápr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jóbnak is kellett a hit, hogy ne legyen öngyilkos.
ápr. 23. 10:54
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Hogyan jön ide Jób?

Kérdező, nem gondolnád, hogy adhatnál egy kis magyarázatot a kérdéshez?

ápr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%
Na Jób a tökéletes példa arra hogy mekkora bullshit az egész. Ilyet én is tudnék hogy megígérem a fiamnak hogy ha jól viselkedik és nem hisztizik akkor majd elviszi Pókember fagyizni. Ez a hit miatt nem is fog sírni. Van Pókember? Nincs. Csak a kis naiv lelkeket könnyű átverni.
ápr. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!