Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták miért vonzódnak a...

Ateisták miért vonzódnak a pogány vallásokhoz?

Figyelt kérdés
A 19. században az ateizmus terjedésével megnőtt az érdeklődés az okkultizmus, ezotéria és sátánizmus iránt és ez máig töretlen. Az olyan politeista vallásokat pedig mint az ókori egyiptomi, görög és római, felhasználja a mai szórakoztatóipar és nagyon népszerűek. Az egyistenhívő vallások viszont mint judaizmus, kereszténység, iszlám nem mondható népszerűnek az ateisták körében. Ha csak a filmipart nézzük, alig készülnek ilyen filmek, és ezekben is inkább negatív képet festenek az egyistenhívő vallásokról.

máj. 13. 11:47
 201/202 anonim ***** válasza:

199

"kereszténységet azon egyszerű okból hagytam el mert ...... nem tartottam, tartom igaznak azt amiben hisznek."


Na itt jól fogalmaztál!

Te tartod valaminek, azt amit keresztények hisznek.

És ebben benne van sok minden.

pl.: a "keresztény" fogalma sokminden jelenthet. sok felekezet mást és mást gondol, és sok felekezeten kívüli "keresztény" is van. És te is gondolsz valamit.

Ebből következik, hogy itt a "hisznek" eléggé semmitmondó, hisz az sem konkért kiről van szó...

...ráadásul amire véleményed alapozod, az sem a teljes kép.


Szóval jól mondod: Te gondolsz valamit másokról, és az a valami szerinted hülyeség.

máj. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 202/202 anonim ***** válasza:

201


Az érvek nem rosszak. Azonban a "keresztény" nem jelenthet akármit. Vannak pontok amikben meg kell egyezniük a keresztényeknek. Ha például valaki nem hisz Istenben arra például elég problémásan húzható rá, hogy keresztény.


Persze ha a hívő keresztényeket nézzük és nem azokat akiket hagyományból megkereszteltek gyerekkorukban.


A lényeg ha így nézzük a kereszténységet akkor azonban vannak közös alapok amiket én valótlannak gondolok.


Persze vannak olyan irányzatok is amikkel kevesebb a probléma szerintem. Baráti vitában például jutottam már arra kereszténnyel, hogy a nézetei nem voltak ellentmondásosak és kizárhatóak sem (de lehet mai szemmel már találtam volna benne).


Azonban az ilyen esetekben is fenn áll annak a problémája, hogy attól még, hogy nem tudom bizonyítani például azt, hogy nincsen egyik bolygón sem egy olyan faj ami úgy néz ki mint egy szárnyas disznó attól még nem jelenti azt, hogy létezik ilyen bolygó.

Ezenfelül vannak más nézetek is amiknek a nem létezését nem lehet semmilyen módon kizárni. Tehát akkor miért kéne elfogadni az egyiket a többi kárára ha arra sincsen jobb magyarázat?


Azért mert azzal a vallással találkoztam gyerekként és utána is még egy ideig az nem indok arra, hogy bármilyen módon valóságosabb lenne mint bármelyik másik nézet.


Sőt a sok évnyi tanulmányok után csak kevésbé látom esélyesnek mert jobban látom benne a hibákat. Persze fenn áll annak az esélye is, hogy tévesen láttok valamit és tévedek.

máj. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!