Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akkor most az ördög a gonosz,...

Akkor most az ördög a gonosz, vagy az Isten?

Figyelt kérdés
ha valami szerencsétlenség történik valakivel,azt mondják az "Isten útjai kifürkészhetetlenek"de ugyanakkor azt is mondják,hogy "a Sátán műve".
2010. nov. 16. 21:57
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
ha valakit hasba szúrnak az utcán,mondjuk egy nyugdíjas nénit,aki senkinek sem ártott,az is a Sátán műve,mert aki hasbaszúrta az illetőt,azt a gonoszság vezérelte.Az Isten pedig összejátszott a Sátánnal,mert hagyta,hogy egy ártatatlan ember meghaljon.értem én,hogy kifürkészhetetlen,de ezzel semmi nincs megmagyarázva.tehát továbbra is adott a kérdés,most akkor ki a gonosz?
2010. nov. 27. 08:24
 12/15 anonim ***** válasza:
mind a két erőt el lehet ismerni talán a sátánnak nagyobb erelye vanén nem vagyok vallásos igy nemigazán tudom istent elismerni de egyikse rosz inkább csak konkurensek
2010. dec. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
hajrá sátán sátán 4 ever
2010. dec. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
ha a sátánba hiszel az fog megvédeni ha istenbe az
2010. dec. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

kérdező.


"ha valakit hasba szúrnak az utcán,mondjuk egy nyugdíjas nénit,aki senkinek sem ártott,az is a Sátán műve,mert aki hasbaszúrta az illetőt,azt a gonoszság vezérelte.Az Isten pedig összejátszott a Sátánnal,mert hagyta,hogy egy ártatatlan ember meghaljon.értem én,hogy kifürkészhetetlen,de ezzel semmi nincs megmagyarázva.tehát továbbra is adott a kérdés,most akkor ki a gonosz?"


Arra nem gondoltál, hogy aki hasba szúrta a másikat az milyen dolgokat fog átélni a későbbiekben? Gondolom arról nem vagy értesülve, hogy Isten rendszert tart fenn, szabályokra épülőt...így a tetteknek következményei vannak, és pont azért, hogy az egyének hibáikból képesek legyenek tanulni, és fejlődhessenek, elérhessék Istent...ha pedig az adott életben az ember(támadó) nem tanulja meg, akkor majd halála után átélhet egy kötelező bűnbánatot, vagy saját álmában jöhet elő a negatív érzet, mert a rendszer így van megépítve...ez a bűnbánat egy pokoli élménynek feleltethető meg, de nem tart örökké, csak olyannak tűnik...mindaddig tart ez az effekt, amíg az egyén be nem látta hogy vétkes, és meg nem bánta őszintén...és tudod meg fogja mindenki.

Aki pedig hasba lett szúrva, és mondjuk nem halt meg, akkor saját szenvedéséből értheti meg, hogy mi az ami nem szenvedés...hiszen ha nem lenne fájdalom, akkor az öröm értékelhetetlen lenne. Aki pedig fejlettebb tudattal rendelkezik, az nem fog lelki ügyet csinálni belőle. Ha pedig meghal az illető, azt te nem tudhatod, hogy mit fog átélni és hogyan, illetve te azt sem tudhatod, hogy előtte milyen gonosz cselekedeteket hajtott végre. :)


a gonoszság az egy emberi kitaláció...nincsen gonoszság...csak "ellentétpár", hogy értékelhető legyen a helyes oldal, hogy észrevehető legyen a szabály, az Egész szabálya. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!