Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten személyválogató?

Isten személyválogató?

Figyelt kérdés
2010. nov. 27. 12:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
csak Jézuson keresztül, azaz aki nem hisz a fiúban, annál az Atya sincs, ahogy azt jános első levelében olvashatjuk.
2010. nov. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

szia én amit írtam azt úgy értettem, hogy az a kritérium, hogy Krisztust elfogadd nem személyválogatás, hiszen ha bűnös ember vagy, akkor is van számodra remény. Ha csak a "jó" emberek jutnának a mennybe, akkor a menny egy üres hely lenne, mert mi is a "jó"? Krisztus maga mondta: nem az egészségeseknek van szüksége orvosra. Én a bűnösökhöz jöttem. Ő valóban nem volt személyválogató.


Kérdésed egyébként megfordítanám: ha valaki buddhista, vagy hindu, és tökéletesen elégedett a vallásával és vannak spirituális tapasztalatai, és a kereszténységről nem is nagyon hall,vagy csak éppen annyit mint mi a sintoizmusról, akkor azzal mi van? Isten a pokolba küldi szerinted?

2010. nov. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Azt , hogy Isten mit akar senki nem tudja.

Tehát hogy ,válogat vagy mindenkit szeret,vagy utál.Nem tudhatjuk csak hihetünk benne.Ezért hit és nem exakt tudomány,tehát az eredménye fennáll a lehetöseg téves ,igaz és az átmenetek lehetösége.

2010. dec. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A "papisten" személyválogató, a Lélek-Isten nem.
2011. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!