Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a kereszténység azt hirdeti...

Ha a kereszténység azt hirdeti hogy Isten minden embert szeret, akkor miért olyan gyűlölködő a homoszexuálisokkal szemben?

Figyelt kérdés
2010. nov. 27. 16:04
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
57%

20:25-nek!


Nem tudom, hogy lehetsz te ekkora "szakértője" ennek a témának, mikor feltételezem, hogy nem is vagy meleg (vagy kitudja). Megsúgom, vannak az úgynevezett biszexuálisok, róluk még nem hallottál? Nekik semmi közük a melegekhez. A biszexuálisok vonzódnak mindkét nemhez, s ez életük során változik, hogy mikor melyikhez jobban. Tehát van olyan időszak, mikor teljesen a lányok kellenek nekik, lánnyal akarnak komoly kapcsolatot, családot stb, fiúk csak néha jönnek elő a szexuális gondolataikban. És van amikor ez teljesen megfordul. Namost ezek az állítólagos "megtérések" és "gyógyulások" esetében a "meggyógyult" férfiak eleve biszexuálisok, azaz előhozták a nők felé való vonzódásukat, a másikat pedig elnyomták, tehát nekik VAN MIT előhozni. De egy melegnek nincs mit előhozni, hiszen nők iránt semmiféle vonzalmat nem éreznek. És ezt légyszives ne akard már te jobban tudni, mint egy meleg, aki átéli ezt a sok szenvedést.

2010. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
57%
Előző vagyok. Pilinszky Jánosról nem hallottál még?? A nagy katolikus költő, aki élete végéig küzdött és imádkozott azért, hogy ne legyen meleg, mégis úgy halt meg... ilyenkor mi van főszakértő??
2010. nov. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

Igen hallottam már a biszexuálisokról és általában vannak fogalmaim az orientációkról és egyéb műfajbéli sajátosságokról. A tapasztalataimat, nem a Nők lapjából, vagy valamilyen beszédes magazinból ollóztam ki.

Két évig jártam felkészítőre a pécsi püspökségre (név nélkül, hogy kihez – azóta Kalocsa-Kecskemét segédpüspöke lett az illető) Egy évig dolgoztam egy pszichiátriai osztályon ápolóként, 10 évet töltöttem el a vendéglátásban bankett managerként a média celebjei és a politikai/gazdasági elit díszes társaságában, és végül a budapesti szórakozóhelyek némelyike, illetve a férfi utaskísérők díszes kompániája tanított meg értenem a másságot. Amúgy jól gondoltad – soha sem voltam meleg. Ezzel éppen nem volt problémám, de sok egyéb mással igen, amiből ha Isten nem hozott volna ki, sohasem tudtam volna megszabadulni.

Nem tudnám megmondani, hogy a te jelenlegi szenvedésed a zúzósabb, vagy az amiből én jöttem, csak egyet tudok, ahogy említettem is, amíg lehelet van a tüdőben és dobog a szíve, addig Isten lehetőséget biztosít a változtatásra.

Bíztam benne – egy kicsit – hogy nem fogod előhozni ezt a leszbikus attitűdöt és nem fogod megideologizálni, hogy miért könnyebb nekik és miért lehetetlen neked. Nem jött be.

Az állítólagos megtérésekkel kapcsolatosan szeretném megemlíteni, hogy én kifejezetem azokra a barátaimra és ismerőseimre gondoltam, akik nem csak úgy hobbiból kóstoltak bele a tutiba, mert már annyira unták az asszonynéppel való pajkoskodást, hanem olyanokra, akik kisgyermek koruk óta ebben éltek és akik számára az etalon a saját nemükhöz való vonzódás volt.

Sajnálom, hogy ennyire szkeptikus vagy, ettől függetlenül ezek az emberek tényleg jól érzik magukat a saját családjukban és tényleg sikerült az, ami valaha elképzelhetetlen volt a számukra.

Valóban, azt nem tudhatom, amit te átélsz – csak szerettem volna kellő tisztelettel és alázattal jelezni, hogy nem kell szenvedni a végtelenségig.

Ja, még egy apróság – nyilván ezt te sokkal jobban tudhatod mint én, hogy így van-e, vagy sem:

Ha egy helyiségben tartózkodik 1000 ember, akik között van kettő, azaz kettő meleg, akik egymástól függetlenül érkeznek és nem is ismerik egymást, akkor az esetek 99,9%-ban, valami bravúros véletlen folytán előbb utóbb facet to face egymásra találnak. Miért?

2010. nov. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

Nem 99,9%, hogy az a 2 meleg egymásra talál. Én pl. nagyon nehezen veszem észre hogy ki meleg, ugyanis a legtöbb melegen semmi sem látszik, mert igyekszik fiúsan viselkedni. Nem azokat a

melegeket kell példaként venni, akik a felvonuláson vannak pl (azokat én is útálom).

Én annyit mondok neked, hogy tedd össze a két kezed hogy nem vagy meleg, és kicsit gondolkodj el, mekkora sebet tudsz ejteni a másikon (így ismeretlenül is) egy olyan dologban, amiről neked tényleg fogalmad sincs. Könnyű osztani az észt kívülállóként. Melegként élni nagyon nehéz és rossz.... miért van a világon több millió meleg? Miért nagy a valószínűsége annak, hogy egy középiskolai osztályban 1 meleg szinte biztos hogy van? Hát ha a te egetverő okoskodásod igaz lenne, akkor minden meleg igyekezne ebből kikerülni, és azt tenni, amit te leírtál nem??

2010. nov. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

Olvasd el: [link]

A keresztény felfogás azt vallja, hogy "a bűnt gyűlölni, a bűnöst szeretni". Vagyis nem gyűlöljük a homoszexuális embereket, hanem csak a bűnös cselekedeteiket vetjük el.

2010. nov. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
A Vallásokat is emberek irányítják, nos ha egy vallásban a vezetők gyűlölik a homoszexualitást akkor ez a hitükben is megjelenik.
2010. nov. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, tényleg nem ált szándékomban sem okoskodni, sem pedig megbántani téged.

Amúgy valóban összeteszem a kezem, hogy nem vagyok meleg, de ettől én még alapjáraton nem leszek több, vagy jobb, mivel a te életed is és az enyém is önmagában érték, függetlenül attól, hogy a társadalom vagy a környezetünk megítélése alapján, milyen minőségfokozatú értékelést kapunk. Tudod, ennyiből én is elmondhatnám ezt viszont, hogy tedd össze mind a két kezed, hogy a töredékét sem élted le annak, amin én keresztül mentem.

Nem ez a legnagyobb különbség közöttünk, hogy te meleg vagy én pedig nem, ettől még mind a kettőnknek be van szorulva a feje a fülei közé - hanem az, hogy én értem (és szeretném megérteni) azt amiről te írsz, te viszont nem érted azt amiről én írok.

Valóban lehetséges, hogy fogalmam sincs, hogy milyen egy férfi iránt azt a szenvedélyt és szerelmet érezni, amit a legtöbb férfi normál esetben egy hölgy felé érez, viszont ezt, csak azért, hogy még hitelesebb legyek nem szeretném kipróbálni. Azt viszont nem állítanám, hogy fogalmam sincs, hogy miről beszélünk, mint ahogy ugye azt sem gondolod komolyan, hogy tőled tudtam meg tegnap éjfél előtt egy kicsivel, hogy a legtöbb meleg esetében nem lehet megállapítani külső jegyekből (öltözködés, viselkedés stb.) a másságát.

Az viszont igaz, hogy fogalmam sincs arról, hogy valójában hogyan jön létre a kapcsolat a melegek között, csak annyit tudok, hogy azok a (volt) meleg ”barátaim” akik nem tértek meg, sőt eldöntötték, hogy eszük ágában sincs megváltozni, mert vállalják a homoszexualitásukkal járó minden gyönyört és minden kínt, szóval ők a legtöbb esetben metakommunikáción keresztül vették fel a kapcsolatot a környezetükben lévő hasonló orientációjú emberekkel.

Bocsáss meg, de ezt a sebet nem én ejtettem, ez már egy létező valóság, csak éppen minden ami érinti vagy irritálja a sérülésedet az fájdalmat okoz én pedig a magam szerencsétlen módján szerettem volna segíteni.

Én megértem, hogy melegként élni nagyon nehéz és nagyon rossz, de nem is ez a kérdés, hogy ez milyen fájdalmas, hanem az, hogy akarsz-e változtatni, szeretnél-e másként élni?

Tudod, ha például nekem egy évvel ezelőtt, valaki azzal jött volna, hogy másként is élhetnék (függőségek, kényszerítés, fájdalmak, megalázások és magaláztatások nélkül egy kiegyensúlyozott, megelégedett boldogságban) akkor valószínűleg lehúztam volna a wiskey-met és jól fejbe rúgtam volna, mert annyira irreális volt, hogy ez megvalósuljon.

Csak úgy lapszéli jegyzetként szeretném megjegyezni, hogy lehet másként élni, lehet függőségek nélkül élni, lehet úgy élni, hogy ne legyen állandó bűntudatod és lehet úgy élni, hogy ne érezd megalázónak, sőt úgy is lehet élni, hogy szeress élni.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy ha ez igaz lenne, akkor minden meleg ezt választaná.

Pontosítanék – vannak melegek, akik ezt választják és vannak, akik ragaszkodnak a vágyaikhoz, vagy a párjukhoz, de vannak olyanok is, akik önmagukhoz ragaszkodnak. Te melyik vagy?

2010. nov. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
18%

Nincs igazatok!

Azért nézi bűnnek Isten a homoszexualitást ,mert az természetellenes.

Ő,ugyanis egy férfit és egy nőt teremtett és nem két férfit vagy két nőt!!!

Az a természetes amikor egy férfi és egy nő van egy kapcsolatban.

A Biblia is azt írja az olyan kapcsolatokról,ahol egyneműek vannak,hogy természetellenes!

Isten az ilyen kapcsolatban sem az embert gyűlöli,hanem amit cselekszik az ember.

Ez tisztán és érthetően le van írva a Bibliában több helyen is !!!!

Egyébként szerintem meg NAGYON UNDORÍTÓ dolog a homoszexszualitás,én ha csak rágondolok is arra,hogy két férfi vagy két nő együtt,rám jön a hányinger!

2010. nov. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem öntsünk tiszta vizet a pohárba!

Azt mondják a makulátlan szent egyházak, hogy maga a hajlam nem bűn, csak a "homoszexuális cseledet". Vitassuk már meg, mi számít "homoszexuális cselekedet"-nek?


Én is meleg vagyok. Ha én egy hozzám hasonló meleg férfival barátkozom, mint ahogy minden normális embernek vannak barátai, azaz elmegyek vele sörözni, dumálgatni, megbeszélem vele a gondjaimat, számíthatunk egymásra a bajban, mint a barátok. Nos ez Homoszexuális cselekedetnek számít-e?


Vagy ha én elmegyek egy meleg szórakozóhelyre, ahol semmi egyebet nem csinálok, csak a meleg haverjaimmal bulizok egy jót, nem smárolok senkivel, csak szimplán jól érzem magam, ez is homoszexuális cselekedet csak azért, mert maga a hely meleg? Vagy a ti Istenetek szemében már ez is bűn?


Isten rendelése az is, hogy "szaporodjatok és sokasodjatok"... elvileg ez lenne a férfi-nő szövetségének a lényege. Ilyen erővel az is természetellenes, ha pl egy házaspárnak nem lehet gyereke... ezek a házaspárok akkor miért vannak együtt, hiszen a szexualitást nem az élet továbbadására használják. Vagy pl azok a házaspárok, akik kijelentik több év házasság után, hogy nekik nem kell még gyerek, mert karrier meg stb stb., vagy akik nem merik Istenre rábízni az életüket, és csak 1-2 gyereket vállalnak, holott többet is lehetne... ilyen erővel ezek is Isten rendelésének megszegései nemde???

2010. nov. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

1. Isten nem gyűlölködő.

2. Az ember gyűlölködik, de csak az, aki bigott és sznob módon éli meg a hitét.

3. Istennek azért nem tetsző dolog a homoszexualitás, mert nem Ádám mellé nem Zsoltikát teremtette, hanem Évát, és mondotta neki: "Szaporodjatok és sokasodjanak." Szerintem érthető, ha nem tetszik Neki a dolog.

2010. dec. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!