Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Még ha van is Isten, mitől...

Még ha van is Isten, mitől lenne egyértelmű, hogy a Biblia az ő sugallatára íródott? És hogyan lehetett a Sátán (az ő egyik teremtménye) ravaszabb és előrelátóbb nála?

Figyelt kérdés

Mondjuk, hogy igaz a teremtéstörténet. Vajon tényleg csak az ember a hibás abban, hogy kiűzetett a Paradicsomból?

Megteremtette ugyebár Isten Ádámot és Évát. Feltételezhetően ez a két emberi lény fejlett aggyal kellett rendelkezzen. Ugyebár minden értelmileg fejlett élőlény kíváncsi a környezetére, érdeklődik az új ismeretek iránt stb. Erre mit mond az Isten? Ne egyetek a jó és gonosz tudásának fájáról, mert meghaltok.

Persze nem azonnal haltak meg. Egyébként a halál valószínűleg inkább annak a következménye, hogy az emberek nem az Édenkertben, hanem a Földön élnek, ami nem tudna bármennyi embert eltartani.

Mint tudjuk, a Sátánnak két mondatába kerül meggyőzni Évát.

Az első mondat: Bizony nem haltok meg.

Valami ilyesmit gondolhatott erre Éva: Na igen, eddig is ettünk bármelyik fáról, de nem haltunk meg. És ha esetleg arra gondolt, hogy megkérdezi az Urat, hogy tényleg meghalnak-e és esetleg később valahogy nem szerezhetnének-e tudomást jóról és rosszról.

A Sátán azonban folytatta: ". Hanem tudja az Isten, hogy a mely napon ejéndetek abból, megnyilatkoznak a ti szemeitek, és olyanok lésztek mint az Isten: jónak és gonosznak tudói". Hát ez bizonyára azt sugallhatta, hogy az Úr nem hiába tiltja őket mindenféle normális indok nélkül a fa gyümölcsétől: egyértelműen azért, mert sajnálja, nem akarja megosztani velük a tudást. Innentől pedig teljesen feleslegesnek tűnik hozzá fordulni.

Mondjon bárki bármit, de nekem úgy tűnik, mintha Isten nem ismerte volna a saját teremtményét kellőképpen. Két, testileg és szellemileg kifejlett emberi lényt gyerekekként kezelt. Nem fejti ki bőven, hogy pl. ha megszerzitek a tudást, akkor úgy vesszük, nem kell titeket itt tartani, hanem megoldjátok magatoknak a Földön. Arról meg végképp szó sincs, hogy esetleg mód lenne majd arra, hogy kielégítsék a kíváncsiságukat. Elmondja, mit ne tegyenek, és büntetést helyez kilátásba.

Ezért sem tudom elfogadni a Bibliát, mert szerintem az Istennek tudnia kellett, hogy mit teremtett, és hogy az ember értelme nem arra való, hogy egy Édenkertben zombuljon, legelészve a gyümölcsöket, és ne tudjon semmiről.


2010. nov. 30. 20:33
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Én olvastam a Bibliát. Unalmas, és néhol fel is idegesített. A Gyűrűk ura vagy a Trónok harca, esetleg Asimov jobb. Isten szerintem van. De a Biblia egy felnőtteknek szóló, szofisztikált Gőgös Gúnár Gedeon. Bár Jézusban is hiszek, de ez a sok körítés meg homályos maszlag.
2012. júl. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!