Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az egyház elítéli az "együttél...

Az egyház elítéli az "együttélés"-t, de az albérletben lakó egyetemistákkal mi a helyzet? Bővebben alább

Figyelt kérdés

Nálunk a pap nem engedi gyónni, áldozni azokat a fiatalokat, akik összeköltöztek a párjukkal, de nem esküdtek meg.


Akik más városban vannak albérletben, azokról honnan tudja a pap, hogy ők nem-e a párjukkal élnek együtt?


Itt most arra szeretném kiélezni a kérdést, hogy az egyház álláspontja mennyire ingoványos ilyen téren.


2010. dec. 19. 21:36
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
De akkor mégis lehet találni mindenféle kiskapukat. Ha mondjuk én megnősülök, és pár év múlva megromlik a kapcsolatunk, el akarnék válni, és pl. azt mondanám hogy én meleg vagyok vagy mittomén, éshogy sose szerettem a feleségem, akkor minden további nélkül felbonthatja a pápa? Érdekes ellentmondás ez a szentségi házasság felbonthatatlanságáról....
2010. dec. 21. 07:26
 12/16 anonim ***** válasza:
42%
kedves testvérem. a papot, és a pápát is átverheted, mint ahogyan sátán is behúzta őket, de neked és nekem Istennek, a Teremtőnek kell számot adni, nem por embereknek. Isten pedig a szívek és a vesék vizsgálója, neki nem hazudhatsz. ne embereknek akarj megfelelni. próbálj meg Isten barátja lenni, és akkor elkerülöd, hogy csak a testi dolgokat lásd. a katolikus egyházzal kapcsolatos véleményeddel egyetértek.
2010. dec. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen leírta az előttem szóló! A vallás napjainkban szerencsére választható és általában semmilyen megkülönböztetéssel nem jár a fejlettebb országokban.

Tehát ne azéért legyen valaki vallásos, mert a pápának vagy a papnak vagy tudom is én milyen vallásos embernek akar megfelelni. Hanem azért mert ő hisz benne. Hisz istenben és saját maga eldönti hogy miben nyilvánul meg a hite. Én nem vagyok megkeresztelve de sokkal vallásosabb vagyok mint egyes megkereszteltek.


Kiskapukat meg mindig lehet találni ha cidrizni akarunk, mert ha isten teremtett egy világot és tényleg irányít mindent, miért nincs jelen Babits-ot idézve:"Miért van ha nincs és miért nincs, ha van". Meg mi lesz az ufókkal őt is ő teremtette?, A gyerekekkel mi van, akik betegségben háborúban halnak meg? Tényleg a pápa istennek kommunikál az ő földi helytartója, akkor miért emberek választják miért nem ő küld jelet? Meg sok minden, de minden estere nem ezekkel kell foglalkozni. Azzal, ha vallásos vagy élj hited szerint. Szapulni meg ismétlem bármit lehet.

2010. dec. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

ma 07:26

nagyon gyermeteg elképzeléseid vannak a dologról

ha érdekel, nézz utána az egyházi törvényeknek

koránt sem ilyen egyszerű a dolog

2010. dec. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 2010-12-19 21:52

akkor a papod mellettem egesz nap viccet meselne :))

2011. jan. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Áldozni csak tiszta lelkiismerettel lehet, ha előtte gyóntál. De ha gyónni sem enged akkor ott valami baj, inkább örülne, hogy a fiatalok is elmennek a szentmisére.
2011. jan. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!