Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták intelligensebbek?

Az ateisták intelligensebbek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 18:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
igen.
2010. dec. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%

Inkább racionálisabbnak mondanám őket.

Persze meglehet, hogy intelligensebbek is, de sokan vannak, szóval lehet köztük is buta.

2010. dec. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Lehetnek intelligensebbek is de lehetnek olyanok is akiket magukban utálnak, beszűkültek. És lehet a vallásos is nyitott és intelligens.
2010. dec. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Bretso ***** válasza:
74%
Ha az oldal átlagát nézem akkor nem. Meg, amúgy sem. Az intelligencia nem vallás kérdése.
2010. dec. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
74%
A mondat jó, csak az írásjel nem. Pont, vagy felkiáltójel kéne a végére.
2010. dec. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
8%

Mindenki ugyanolyan intelligens, csak kérdés ki mennyire hagyja magában érvényre jutni azt. a valós intelligenciát józan ésszel küldi az egyén, a józan észhez viszont nem társul elfogultság, vagy ragaszkodás, fanatizmus, elítélés, beskatulyázás, általánosítás és még sorolhatnék ezt-azt. A következtetést már ezen az oldalon is le tudod vonni, hogy mindkét oldalon vannak értelmes, intelligens emberek, és mindkét oldalon vannak fanatikusok, akik vágy-vezérelt gondolkodásuk révén nem tudnak kerek magyarázatot vagy érvet felhozni az adott témákban, s csak üres és erősen lenéző szavakkal dobálóznak, és ragaszkodnak saját igazukhoz úgy, hogy a másikét végig sem gondolják racionálisan(egyébként aki tagadja Istent nem feltétlenül racionális gondolkodású). Erről persze nem tehetnek, mivel nem az egész szempontjából ítélnek ilyenkor, mert nem tudják, nem lett a tudtukra adva, illetve nem is biztos, hogy meg tudják érteni még konkrétan, hogy mi is az etalon, mi az univerzális igazság(a létezés miértjeire az összes válasz), idővel megértik, s önmagukban lelik majd meg ezt. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, semmilyen összefüggés nincs. Én ateista vagyok, és ettől nem érzem magam intelligensebbnek (illetve kamaszként még éreztem, de kinőttem, ahogy egyre többet tudtam meg az emberekről). Ugyanolyan ostoba dolog ezt hinni, mint a fordítottját.
2010. dec. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
2010. dec. 20. 19:04
 9/25 anonim ***** válasza:
30%
Nem. Az oka: Richard Lynn egy vadbarom, és kész.
2010. dec. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
hm...érdekes kérdés,mert az ateizmus is és a vallás is két szélsőség,mindkettő járhat "csőlátással"beszűkült primitív gondolkodással.ismerek megrögzött ateistát is,és megrögzött vallásost is,ha az intelligencia azon részét nézzük,hogy az ateisták nem akarnak téríteni,(legalábbis én még nem találkoztam térítő ateistával)akkor részemről a javukra 1:0,mert a térítő vallásosokra a legnagyobb jóindulatommal sem tudnám ráhúzni az intelligens jelzőt. talán az ateisták racionálisabbak,élesebben látnak dolgokat,ugye a tudományos dolgokat könnyebben lehet bizonyítani,mint a vallásosakat.valszeg ezért mondják őket intelligensebbeknek.de ettől még nem buta az,aki hisz Istenben.közöttük is van sok művelt ember,csak ők elvontabbak,mint az ateisták.de ez is olyan dolog,hogy IQ tesztből is van 100 fajta,szóval nézőpont kérdése is,hogy ki az intelligensebb.meg ugye álltalánosítani sem igazán korrekt dolog.
2010. dec. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!