Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták intelligensebbek?

Az ateisták intelligensebbek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 18:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
31%

A vallás és intelligencia nem függ össze. A hívők is megkérdőjelezik a hitüket, de minthogy a "Van Isten" és "Nincs Isten" kérdések egyikét sem lehet bizonyítani, így nem az intelligencia, hanem a lelki világ határozza meg a hívést.


Na meg az ateisták többsége csak a Bibliát cáfolja, arra alapoz, mintha nem lennének más vallások. Kis beszűkültek :)

2010. dec. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
46%

" A hit pedig alapja annak, amit remélünk, bizonyítéka annak, amit nem látunk." Zsolt 11:1


A hit nem intelligencia kérdése!

2010. dec. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem a kettő között nincs összefüggés.

Én alapjába véve vallásos nevelést kaptam - ez akkoriban megállt ott nálam hogy van Isten és pont.

Aztán erősen ateista voltam.

Most újra hiszek és mélyebb a hitem, mint előtte.


Egyébként intelligens embernek tartanak, meg annak is gondolom magam és nem hiszem hogy bármelyik periódusban kevésbé/jobban intelligens lettem volna...xD


Szerintem érdekes lenne megpróbálni, hogy megkérnéd a Mensa Hungariqa-t, hogy esetleg egy rövid anonim kérdőívet kitöltetnének-e a kedvedért?

Elvégre a mensások számítanak a felső 2%-ba intelligencia terén.


Megkérdeznéd Hogy hívő-e vagy sem? És ha igen milyen vallású? és ott felsorolva előtt rubrika. Meg szerintem a kor és nem se lenne elhanyagolható.


Amúgy nem tudom hogy ez így jó lenne-e, az igazi felméréseket pontos tervezés előzi meg, de egynek biztosan nem rossz.

2010. dec. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha az Isten is úgy akarja...
2010. dec. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
2010. dec. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
40%
Einstein is vallásos volt, és még rengeteg tudós is...
2010. dec. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
78%

Statisztikailag igen. Én inkább úgy mondanm, hogy minél intelligensebb valaki, annál valószínűbb, hogy ateista.


[link]

2010. dec. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
71%

Einstein nem úgy volt vallásos ahogy azt sokan hiszik. Deista volt ami nem egyenlő a teizmussal.

[link]

2010. dec. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... A mi családunkban a legtanultabb emberek ateisták. A szüleim diplomás emberek, anyám agnosztikus, apám meg nem vallja be. A nagyanyámnak csak érettségije van, ő vallásos. Nagyapámnak n+1 diplomája volt, ő hitt Istenben, de nem vitte túlzásba(pedig pap akart lenni,viszont ő egy másik korban élt). A barátaim közül is csak azok vallásosak, akiknek a szülei kékgalléros munkát végeznek. Azt nem mondanám, hogy a vallásosság az intelligenciától függ, de az eddigi tapasztalataim alapján úgy gondolom, hogy az ateisták átlagban több pénzt keresnek a munkájuknak köszönhetően. Mondom ezt úgy, hogy hiszek Istenben.
2010. dec. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Minden bizonnyal,hiszen aki a több mint kétezer ma létező vallás valamelyikében vakon hisz az annyira befolyásolható hogy az intelligenciája megkérdőjelezhető.Az hogy van Isten vagy nincs Isten,a bizonyítás egyszerű:mindig annak kell bizonyítania aki állítja valaminek a létezését,mert ami nem létezik azt nem is lehet bizonyítani.A vallás alapja a feltétel nélküli vak hit,ami jellemzően nem az intelligens emberek világnézete,mert ők szeretnek megbizonyosodni afelől amit el próbálnak hitetni velük.
2010. dec. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!