Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a szentháromság érthetetlen...

Ha a szentháromság érthetetlen, akkor miért kéne elfogadnom?

Figyelt kérdés
A szentháromság, ellentétes a józan ésszel, és logikával. Akkor hogyan fogadhatnám el? Isten azt várja el tőlem, hogy olyanba higgyek, amit az ő által teremtett ésszel nem fogadhatok el? Ne gyere azzal, hogy Istent nem foghatjuk fel, mert ő hatalmasabb annál, hogy megértsük, mert ezt sehol nem is várta el tőlünk! Csak annyit várt el, hogy higgyünk benne, de ehhez nem kell teljességében felfogni őt, e nélkül is lehet hinni benne. A szentháromságban viszont nem lehet addig hinni hitelesen, míg fel nem fogjuk, de ő mégis elvárja, hogy elfogadjuk a nélkül, hogy megérthetnénk??? Ez nem isteni bölcsesség. Akkor mi a mérce, ami alapján, valamit el kell fogadnom, valamit meg nem, ha nem az ész? Akkor ennyi erővel sívát is elfogadhatnám. A hit az nem lehet mérce, mert az a meggyőződés után jön. Ésszerű meggyőződés, és nem tapasztalat. Mert tapasztalatai, más vallásúaknak is vannak.
2011. febr. 20. 13:57
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/145 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudom elfogadni! Úgy érzem, akkor politeistává válnék.
2011. febr. 22. 22:31
 52/145 anonim ***** válasza:

20:44-es vagyok. Akkor keveset láttál még politeistákat és egyéb pénz körül forgó felekezeteket a gyakorlatban. Voltam Japánban sintoista szentélyekben: láttam bemegy az ember meghajol, pénz dob be, tapsol és utána cédulákat írkál hogy az istenek (= bukott angyalok=démonok) meghallgassák az imáját és teljesítsék kérését. Minthogy minden szentélynek megvan a maga helyhez kötött démona, végig lehet járni őket.

Kyotoban van egy szentély ahol egy bizonyos követ kell simogatni, hogy a kérésed teljesüljön és persze pénzt bedobni...

Ehhez hasonlítsd az Atya, a Fiú, a Szentlélek Országát, a maga a békéjével, az örömével, a boldogságával és hogy nem kell pénz adni Istennek sem cédulákat irogatni hogy egy kérést teljesítsen.

2011. febr. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/145 anonim ***** válasza:
63%

"Például egy nagymama lehet egyszerre nagymama, anya, lánytestvér, stb. és ezek a szerepek sem zárják ki egymást. :)"


De ez a nagyi egyetlen és oszthatatlan személy! Akár hányféleképpen nevezzük, csak egyedüli és megismételhetetlen lény.


Kedves kérdező, akinek a háromság ellenes érveit megdicsérted, valószínűleg Jehova Tanúja volt. Ha eleve kizársz bizonyos szellemi irányzatokat a megismerés útján, akkor nem vagy nyitott. Ha nem vagy nyitott őszintén a pontos ismeret megszerzésére, akkor magadat csapod be!


A háromság egy ősi pogány, tehát nem bibliai filozófia. A Bibliába csak jóval később kezdték belemagyarázni, annak befejezése után. Ezt olyan buzgalommal tették, hogy egyesek még a Biblia meghamisítására is készek voltak kísérletet tenni. Több verset is bizonyíthatóan utólag hamisítottak bele, sokakat pedig félre fordítottak. Ma is vannak olyan népszerű fordítások, melyek még tartalmazzák a betoldott verseket.


Már önmagában ez is erőteljes bizonyíték a háromság törvénytelen és hamis volta mellett, melyet a magát kereszténynek tituláló egyházak sötét szándékú hamisítói igyekezetek belemagyarázni a tiszta és érthető Bibliai igazságba!

2011. febr. 23. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/145 anonim ***** válasza:
63%

"Ehhez hasonlítsd az Atya, a Fiú, a Szentlélek Országát, a maga a békéjével, az örömével, a boldogságával és hogy nem kell pénz adni Istennek sem cédulákat irogatni hogy egy kérést teljesítsen."


Ehhez hasonlítsd a középkori katolikus egyház búcsúcédula árusítását...- valamint minden kapzsi és írásellenes üzleti tevékenységét, amit előtte és utána is művelt a "hit nevében".

Ha alaposabban megvizsgálnánk a magát kereszténynek beállító egyházak bűneit az emberi történelemben, akkor a keleti miszticizmus minden bűne eltörpülne mellette!



Mellesleg, az "Atya, Fiú, Szentlélek" - nem bibliai - háromságában hívők lelkületét általában éppen nem a "béke", "öröm", "boldogság" hatja át, hanem a kegyetlen és könyörtelen szellem, mellyel óriási mértékű vérbűnt követtek el a századok során - gyakran saját (háromságban hívő) hittestvéreik ellen!


Ennyit a háromság tanításának bármiféle jótékony hatásáról. Akik viszont keresztényként nem hisznek benne, azok arról ismertek, hogy nemzetközi szinten is tudnak békében és szeretetben élni egymással.


Egészen odáig merészkedtek, hogy a háromságban hívő felekezeteket hajlandók csak elfogadni, mint "keresztény" egyházakat. Holott köztudott, hogy a keresztény szó, Krisztus követőt jelent, aminek jótékony hatása ténylegesen meg kéne, hogy látszódjon az adott közösségen, hiszen maga Jézus azonosította a későbbi követőit, amikor azt mondta, hogy a jó gyümölcseiről fogják majd az emberek felismerni, hogy kik a követői.

2011. febr. 23. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/145 A kérdező kommentje:

"Ehhez hasonlítsd az Atya, a Fiú, a Szentlélek Országát, a maga a békéjével, az örömével, a boldogságával és hogy nem kell pénz adni Istennek"


Ha ők egyek, akkor miért nem lehet azt mondani, hogy az Isten országát?

Béke, öröm, boldogság szerintem messze áll attól, hogy egy isteni lényt véresen megfeszítenek, és neki a hulláját mutogatják mindenütt, ahogy a szögek kiállnak a testrészeiből, és nyitott az oldala, egy lándzsa szúrástól!

2011. febr. 23. 10:41
 56/145 anonim ***** válasza:

Tegnapi 20:44-es vagyok. Amilyen ellenérveket felvetettek, azok a katolikus eretnekségek ellen szólnak (mint véres keresztnek a hívők elé dugása, a középkori búcsúcédula árúsítás) én pedig ex-katolikus vagyok és ráadásul tudom hogy az ő eltévelyedéseik ennél jóval nagyobbak. Soroljam ? Hosszú lenne a lista.

Nálunk az orthodox egyházban így kezdődik a liturgia: "Áldott az Atyának és Fiúnak és Szent Léleknek Országa, most és mindenkor és mindörökkön örökké." És ez tényleg a béke és öröm Országa. Tapasztalat.

Krisztus parancsolja, hogy kereszteljenek meg mindenkit az Atya,Fiú,Szentlélek nevében. Mt 28,19 és Mt 3,16-17

Hogy a Három Egy, itt van: 1 Jn 5,7. Ez utóbbi egyes fordításokból hiányzik, a Békés-Dalos fordításban benne van.

2011. febr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/145 anonim ***** válasza:
57%

Igen, "megkeresztelni az Atya, Fiú, szent szellem nevében", vagyis elismeréseként. A legtöbb hittudós őszintén egyetért, hogy ezen versekben, de máshol sem, szerepel a háromság gondolata! NINCS BENNE egészen egyszerűen. Ahhoz, hogy valaki ezt beleolvassa, egy előzetes oltás kell a háromság vakcinából!


Pont a 1 Jn 5,7-ről beszéltem, ez ugyanis az egyik vers, melyet sok fordításból kihagytak, mert kiderült, hogy későbbi betoldás. Még a katolikus sem tartalmazza. Ha ilyesféle "tuti érveket" kell bevetni a háromság mellé, akkor ez sok mindent elárul!

2011. febr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/145 anonim ***** válasza:

Megint a tegnapi 20:44-es vagyok további érvekkel a Szenháromság mellett. Az Ószövetségben a következő helyeken olvashatók utalások erre:

1. Teremtés könyve 1,26-nál Isten többes számban beszél: "alkossunk ember a mi képünkre és hasonlatosságunkra".

2. Izajás 6,3: "szent, szent, szent a Seregek Ura"


Mai 12:56-osnak: a Békés-Dalos katolikus fordítás és benne van.Nézd meg ! A Szentírás nem Korán és nem is úgy keletkezett. http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..

Ide írtam tegnap 21:29-kor egy rövid összefoglalást az Ószöv. fordítások problémáiról. A krisztofóbiások persze szeretik támadni a kereszténységet minden fronton, hadakoznak az igazság ellen, hitehagyásra csábítanak. Te is egy vagy közülük ?

2011. febr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/145 anonim ***** válasza:
57%

A példáidra már előtte írtam: Ahhoz, hogy valaki ezt beleolvassa, egy előzetes oltás kell a háromság vakcinából!


Tudom, hogy a B-D-ban még benne van, de sok másban nincs.


Én keresztény vagyok, aki a zsidók istenében hiszek, akik mellesleg nem hittek - és ma sem hisznek háromságot -, de Jézus ugyanebben az egyetlen és oszthatatlan Istenben, a zsidók istenében hitt, Őt imádta, mint Mindenható Istent.


Ha valaki úgy tudná elolvasni a Bibliát, hogy fogalma sincs a háromság filozófiáról, sohasem gondolná azt bele!

2011. febr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/145 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tévedek, de


1. Jézus Isten fia

2. Szentlélek egy isteni közvetítő, mely valakiben munkálkodik valakiben nem, aki megtagadja és szívét megkeményíti, tehát Szentlélek is isteni teremtmény.

3. Gyerekek, a Teremtő/Isten/Atya csak egy van, ahogy már ezt Jézus is kimondta.


Csak azért van Szentháromság, mert erről a háromról adott nekünk ismeretet Isten. De lehet még ezen kívűl több is...

Lehet később négy vagy öt lesz. Most pl. tudjuk, hogy van 3 dimenzió, de a negyediket nem tudjuk elképzelni.

2011. febr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!