Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a szentháromság érthetetlen...

Ha a szentháromság érthetetlen, akkor miért kéne elfogadnom?

Figyelt kérdés
A szentháromság, ellentétes a józan ésszel, és logikával. Akkor hogyan fogadhatnám el? Isten azt várja el tőlem, hogy olyanba higgyek, amit az ő által teremtett ésszel nem fogadhatok el? Ne gyere azzal, hogy Istent nem foghatjuk fel, mert ő hatalmasabb annál, hogy megértsük, mert ezt sehol nem is várta el tőlünk! Csak annyit várt el, hogy higgyünk benne, de ehhez nem kell teljességében felfogni őt, e nélkül is lehet hinni benne. A szentháromságban viszont nem lehet addig hinni hitelesen, míg fel nem fogjuk, de ő mégis elvárja, hogy elfogadjuk a nélkül, hogy megérthetnénk??? Ez nem isteni bölcsesség. Akkor mi a mérce, ami alapján, valamit el kell fogadnom, valamit meg nem, ha nem az ész? Akkor ennyi erővel sívát is elfogadhatnám. A hit az nem lehet mérce, mert az a meggyőződés után jön. Ésszerű meggyőződés, és nem tapasztalat. Mert tapasztalatai, más vallásúaknak is vannak.
2011. febr. 20. 13:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/145 anonim ***** válasza:
57%

Talán nincs annyira eleged a válaszokból, hogy ezt még ne olvasd el.

A hit bizony MEGGYŐZŐDÉS arról, amit nem látunk, úgy, ahogy te is gondolod. Nem kíván Isten olyat tőlünk, ami nem szilárd hiten alapszik, de a hitünk építését, erősítését megkívánja.

Azért ne izgasd magad amiatt, ha azt mondják, hogy azért, mert te nem hiszed, attól még létezik, mert Isten nem beszélt soha magáról úgy, mint "istenségről", "háromságról", de Jézus sem beszélt rejtélyesen arról, hogy ő Isten földi megjelenése lenne. Ezek csak emberi filozófiák, méghozzá azonosak azzal, ami a babiloni vallásban gyökerezik.


Írok három-három olyan gondolatot, ami nekem -többek közt- egyértelművé tette, hogy nincs háromság vagy istenség.


ISTEN:-gonosztól nem kísérthető(Jakab 1:13)

-természeténél fogva halhatatlan (1Timóteus 6:16)

-senki sem láthatja (2Mózes 33:20)

JÉZUS:-kísértést szenvedett mindenben,mint mi(Héberek4:15)

-három napig halott volt(Máté 12:40, 26:21)

-az emberek látták, hozzáértek (1János 1:1)

Nagyon meg kell erőszakolni az értelmet ahhoz, hogy mégis azt mondja valaki, hogy Jézus meghalt(mint Isten), de közben Isten nem halt meg.

Igazad van, nem kell elfogadnod a szentháromságot, elfogadhatod anélkül is Istent, Jézust, és a szent szellemet. Az egyik a Teremtő, Mindenható, Örökkévaló Isten, a másik az ő egyszülött Fia, akit azért küldött, hogy az életét értünk áldozza, a harmadik pedig Isten ajándéka, hogy segítsen minket erővel, éleslátással az ő akaratának cselekvésében.

Erőszakkal nem lehet egybegyúrni a hármat, és istenségként emlegetni. Jézus nem magához imádkozott a János evangélium 17. fejezetében. Ő maga is elismeri, hogy mindent az Atyjától kapott, tehát nem ő a Mindenható. A szent szellem egyébként csak akkor szállt rá, mikor megkeresztelkedett, de ettől még nem lett az "istenség" része, különben a sok tanítvány is mind az lenne, i.sz.33 pönkösdje óta.


Nem ragozom tovább, igazából csak a három-három momentum miatt írtam neked.


Gusev

2011. febr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/145 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó válasz, nagyon hasznos volt. Sajnos ezt is ki fogják magyarázni, de abból már lehet következtetni, hogy kikkel állunk szemben. Mert ezt már csak akkor lehet kimagyarázni, ha megerőszakolják az idézeteket. De ők ezt meg is teszik!!! Akkor mennyi igazság szeretet lehet a szívükben??? Vajon mennyire keresik az igazságot??? Vagy csak keresnek valamit, ami kedves nekik, és nem feltétel, hogy igaz legyen? Vajon mennyire szeretik Istent? Azt hiszem tudom a választ!
2011. febr. 22. 10:48
 43/145 anonim ***** válasza:

Ha tudod a választ miért kérdezel? Eldöntötted, hogy mivel te ezt nem érted, ez hülyeség. Veled ellentétben én bemerészkedtem a másik oldal világába is, már teljesen értem a jehova tanúi gondolatmenetét Istenről és Jézusról, órákat beszélgettünk. Értem hogy miért nem fogadják el, hogy Jézus egylényegű az Atyával. De ettől én még nem vesztettem el a saját hitemet abban, hogy Isten önmagát áldozta fel értünk Jézusban. Sőt, ez megerősödött a tanúkkal való beszélgetés alatt. Hogy ki mit forgat ki a bibliából, azt meg inkább hagyjuk. Szerintem mindenki a maga életéért felelős, ha nem akarsz hinni a szent háromságban, ne tedd. De ne légy rosszindulatú azokkal szemben, akik más szemszögből látják Istent és a Bibliát.

Tisztelettel,

Freya

2011. febr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/145 anonim ***** válasza:
Kérdező!" megtaláltam az Istent...,írod,de milyen Istent találtál? Nemde olyat ,amit magadnak elképzelsz ?Az tuti,hogy nem azt az Istent aki a Biblián keresztűl bemutatkozik.Mivel a Szent Szellem az aki Jézus hoz vezet,Jézus pedig az Atyához.Eleve ha ezt elutasítod ,hogyan találsz Istenre?Saját magad alatt vágod a fát ,ahogy a "Jehova Tanúk" is csinálják.A benned lévő világosság :sötétség.Hát elég sötéten gondolkozol!!
2011. febr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/145 anonim ***** válasza:

Freya nak igaza van.Jézus hívta az embereket,hogy kövessék,és higgyenek benne,nem mindenki követte ,hitt benne,és senkit nemszólt meg miatta.Nemkötelező!!!!

Őnkéntes szolgálat!

2011. febr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/145 A kérdező kommentje:

A jehova tanúi nem érdekelnek.


Az Ószövetség Istenét találtam meg. Ábrahám, Izsák, és Jákob Istenét találtam meg, aki nem lehet háromszemélyiségű, és nem nyilvánulhat meg testben, mert ő tökéletes.

2011. febr. 22. 19:58
 47/145 anonim ***** válasza:

Az ószövetség Istene azonos az újszövetség Istenével, Ábrahám Izsák és Jákob Istenével !

Egy Isten van, mondom, a személy benne nem azt jelenti, hogy három darab isten egyesült benne, vagy szakadt ki az egyből "a tűzből fény árad és érzed a melegségét"- az az egy láng egy darab láng marad.

Mózes amikor találkozik Vele az égő csipkebokornál, akkor a hozzá szóló hang a Fiú hangja, Aki mikor emberré lett, akkor lett a neve Jézus Dávid Fia.

Isten tökéletességét nem csökkenti, hogy az Ige emberré lett, éppenséggel a hatalmát bizonyítja, hogy ő olyan is meg tud tenni: egyszere fenn és lenn.

Hogy hogyan kell helyesen érteni a Háromságot, benne van a Színeváltozásról szóló fejezetben (Mt 17) is.

János evangéliumának elején elmondja, hogy az Ige volt kezdetben Istennél és minden Általa lett, Te magad is, az egész teremtés is (-> Teremtés könyve 1 fejezet), mert hogy Neki elég a Szót kimondani.

" Amikor a magas hegyen megdicsőültél óh Üdvözítő, magad mellé véve taníványaidnak legnagyobbjait, dicsőségesen feltündököltél, azt nyilvánítva ki nekik, hogy akik az erények magasságába emelkednek,az isteni dicsőségre is méltóvá lesznek. A Krisztussal beszélgető Mózes és Illés pedig azt igazolta, hogy Ő élők és halottak fölött uralkodik, és hogy Ő az Isten, aki hajdan a törvény és próféták által szólott, akiről is bizonyságot tett az Atyánal szózata a fényes fellegből, ezt mondván: Őt hallgassátok, ki kereszt által leigázza az alvilágot és a halottaknak örök életet ajándékoz."

2011. febr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/145 anonim ***** válasza:

PA,PA,PA,PA,PA........

Ez már tényleg unalmas.

2011. febr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/145 A kérdező kommentje:

20:44

Amiről te beszélsz, az olyan, mintha nem lenne szentháromság.

Akkor most van, vagy nincs?

2011. febr. 22. 21:27
 50/145 anonim ***** válasza:

20:44-es vagyok. Van Szentháromság, nyugaton a magyarázata szokott gyakran megtévesztő lenni.

Karácsonyi ének: " A Szűz a mai napon a Lényegfölöttit hozza a világra, a föld pedig barlaggal fogadja a Megközelíthetetlent. Angyalok pásztorokkal együtt dicséretet zengenek, bölcsek pedig a csillag útját követik; mert megszületett miérettünk az Ifjú Gyermek, az öröktőlfogva való Isten."

2011. febr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!