Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki komolyan vallásos miért...

Aki komolyan vallásos miért fél a haláltól? Ne írd hogy nem félsz, max. Azt, hogy nem gondoltál még bele elég mélyen, ami 25-30 év alatt elég nehéz is. Miért sír mindenki kivétel nélkül, ha meghal egy érzelmileg közeli hozzátartozója?

Figyelt kérdés

Én úgy látom azért mert maga sem hiszi el amiben pedig azt hiszi hogy hisz. Nem bírjuk lenyelni a békát, hogy a halál után nincs semmi, csak ösztönösen érezzük ilyenkor,

hogy nem megy mindenki a tutiba??? Pontosabban, hogy senki nem megy sehova???


2011. márc. 16. 13:00
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az újabbakat,ha valakinek volt hasonló élménye lehet, hogy jobban megért.

Tulajdonképpen nagyon sajnálom, hogy nem lehetek mélyen hívő már, de tények kemények,(az én tényeim).

Amit Freya ír, hogy szimbólumnak vesszük a bibliát, az gyakorlatilag bármire és bárminek az ellenkezőjére egyszerre lesz tökéletes példa, idézési forrás, válasz mindenre és az ellenkezőjére, ha úgy esik hogy az kell.

Ha szó szerint vesszük, mint számos kisebb egyház, és több százmillió ember, akkor nekem mesekönyvet idéz.

Tudom ez az én hibám sokatok szerint.


Bernáth Aurél szerint, aki ha nem a XX. század legütősebb magyar festője lenne, akkor figyelnének a 8-10 , lenyűgöző, brilliáns könyvére, "az ember nem adhatja gyermekét a halálnak, hiszen miért szülné meg szenvedésre félelemre? Az hogy mégis vannak gyermekek, az ember tudat alatti titkos bizalmának , hitének a kifejeződése, szemtelen mosoly a halál pofájába". (Fejből idéztem.)

Ő így látta.

Nekem azért vannak gyermekeim, mert a természetet figyelve, arra jutottam, ha nem is értem miért, de minden élőlény életének ez az egyetlen célja, és mintegy lehajtott fejjel elfogadtam a DNS agresszióját. Mert ha! van értelme bárminek is amit teszünk, akkor ez az.

2011. márc. 18. 01:24
 22/43 A kérdező kommentje:

A buddhista hozzászólónak igaza lehet, az ember nem szívesen lép ki, (utálom ezt a szót)-"kultúrköréből".

Lehet, hogy ki kéne?

2011. márc. 18. 01:37
 23/43 A kérdező kommentje:

Én -lászlónak.

Nem kötekedsz.

Nem tudod mit fogadok el. Még én sem tudom.

Miért van az, ha egy kérdés több egy tőmondatnál, sőt netán a kérdező betekintést is enged némely gondolatába, melyekben nem biztos, akkor már "bizonyosan fondolatos ármánykodás" ,/vagy mi?/?

2011. márc. 18. 01:50
 24/43 anonim ***** válasza:

kérdező. :)


"Mondtam pár imát, de nem mérséklődött az állati rettegés, nálam épp az ellenkező hatása volt, mint aki azóta lett hívő-én azóta lettem kételkedő, amit az is magyaráz, hogy azóta sok év telt el,(39 vagyok),és gondolatban fel tudom hiányérzet nélkül építeni az emberi testet,elmét, éntudatot, az ismert univerzumot, a jelenségeket anyagi alapon."


Ha ilyen fantasztikumokra képes vagy, akkor elárulod nekem mivel gondolkodsz, mivel teszed ezt meg? Ha jól sejtem azt hiszed az agyad képes ilyenekre...ezáltal azt hiszed, hogy te az agy(tested) vagy...Mi van ha alapban minden mentális, de még az anyag is? Ilyenekre nem gondoltál, hogy a kulcsszót alkalmazzam?! Mi van ha itt sokkal de többől van szó? Mi van ha az ember sokkal több, mint egy fizikai test? Mi van ha azért fél az ember az állítólagos megsemmisüléstől, mert azt hiszi, az "anyag" az elsődleges létező, vagyis minden abból van, s amikor az anyagi objektum(emberi test) elpusztul, akkor a "én" is odavész, mert ugye azzal azonosítja magát(teste)? :)


Egyébként ha úgy tekintesz, hogy az embert az elmének tartod, ahogyan az előző hsz-emben leírtam, akkor tök egyértelművé válik a Jézus Krisztus szindróma...mert valójában Jézus nem szenvedett, és direkt mód ment végig az emberek rosszindulatán, hiszen bármikor könnyűszerrel, egy gondolattal elintézhette volna az őt "bántókat"...de nem tette, hagyta, hogy megöljék a történet szerint...és miért? hogy 3 nap múlva feltámadjon és ezzel bizonyítsa minden egyes korábbi szavát, amit Istenről és az emberi elme hatalmáról mesélt...ugyanis ekkor kiderült, hogy valójában az emberi értelem tovább él, hiába válik használhatatlanná a fizikai test...sőt az elme képes arra, hogy a testet felújítsa, újraformálja...Ahogyan Jézus is tette...az tiszta elme, ami ilyenekre képes, persze az egy Isten...:)


Felhozol több milliárd éves szelekciót is. De ez az Univerzumon belül lelhető fel(tehát a benne megjelenő objektumok egymáshoz viszonyulnak...ahogy az egyik változik, a másik idomul...ez a szelekció)...de az Univerzum mégis hogyan szelektálódott? Arra milyen magyarázat van, a tanulmányaid szerint? ja és itt mg mindig fizikai szelekcióról beszélünk...a mentális szférát nem bolygattuk még annyira. Mert gondolom az rendben van, hogy megfigyelő tudatosság hiányában értelmetlen bármiről is beszélni...de ha ez így van, akkor lehet, hogy az elmének nagyobb a szerepe, mint azt elsőre hinnénk. Ja és hinni...ez megint az értelem elsődlegességét bizonyítja...mivel az elme gondolkodik és hisz. :)


ui.: elnézést, hogy reagáltam, talán ebből kiszedsz valamit. :)


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

"Jézus Krisztus szindróma...mert valójában Jézus nem szenvedett, és direkt mód ment végig az emberek rosszindulatán, hiszen bármikor könnyűszerrel, egy gondolattal elintézhette volna az őt "bántókat"."


Hát hogy nem szenvedett volna?Akkor lenyomod a Bibliát, ami konkrétan leírja , többször is, hogyan is szenvedett bűneinkért? Láttad a Passiót? Csak a Biblia szövege a forgatókönyve. De ha belegondolsz hogy valóságos ember volt egy valóságos kereszten, amit a rómaiak nem kedveskedésre találtak ki, sőt úgy érezte, még Isten is elhagyta, de már előzőleg is félt a haláltól és vért izzadt, kérte vetessék el tőle ez a keserű pohár...éppen ezért válik története befogadhatóvá, mert így tud az ember azonosulni vele.

A húzósabb része ennek a kérdésnek, hogy vajon hány gramm arany és erős bor, ópium- kellett egy unatkozó római suttyó katonának, vagy akár egy szakasznak, hogy félrenézzen éjjel egy kicsit? Hogy a Test őrzésére kirendelteknek mi lett a sorsa, soha nem tudjuk meg, de van egy gyanúm, a Test eltűnése után nem dícsérte meg őket Pilátus...Ez nem ugyanazt jelentette akkor mint ma:).

És máris újabb akadály a hit előtt, ugye Jézus mintegy 6 órát töltött a kereszten, és sípcsontjai is épek maradtak, szenvedett egy ki tudja milyen mély mellhártya-(tüdő?)-sérülést, miközben sokan nagyon szerették Őt, egyvalaki pedig különösen...(mások akár napokat is éltek felszögezve, lásd a Spartacuson állt bosszú részleteit).


A levél első részéhez,( sajnos nem tudok idézni pontosan, mert akkor eltűnik az eddigi szöveg),

de igen, pontosan leírtad, hogy mit gondolok, illetve szerinted hiszek.Az ÉN az agy, egyszerüsitve de igen.


Arról hagy mi van ha?Ez így sok sebből vérzik.

Mi van ha Napóleon ma feljön a lefolyóból mikor fürdök?

Vagy feljön-vagy nem, 50-50%, :),ha feljön biztos pofán rúgom, de most nem tarok ettől. Optimista vagyok, realista, vagy hívő? Ez van ha.

Szia.

2011. márc. 18. 12:33
 26/43 A kérdező kommentje:

>de az Univerzum mégis hogyan szelektálódott? Arra milyen magyarázat van, a tanulmányaid szerint? ja és itt mg mindig fizikai szelekcióról beszélünk.."<


Tanulmányaim szerint még nem tudható minden.De az lehet.

80 éve azt hitték, hogy egy! galaxis van, a tejút, azóta tudjuk hogy több milliárd van. So on...

Viszont minden hihető, amit csak akarsz azt hiszel és igaz, hogy ez meggátolja tudásod kiterjedését, de nem is vágysz többet tudni, nehogy valami kellemetlen részlet beleszóljon a szépen elrendezett rendszeredbe.

Lásd akár a Hegyibeszédet, "Boldogok a lelki szegények"... Most meg ne sértődj! És_ milyen_ igaza_ _volt_ az_ Úrnak_. Tényleg ők a boldogok igazán. Én bazira nem vagyok boldog.

2011. márc. 18. 12:48
 27/43 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező:)


01:37-es válaszodra reagálva, nem buddhista vagyok, hanem wicca, csak úgy mondtam egy vallást. De igen, ki KELL lépni a beléd nevelt kultúrkörből, még akkor is, ha nehéz.

Nem azért, mert a kereszténység feltétlenül hülyeség, hanem mert a világot nem lehet csak egy szemponthoz viszonyítani, különben annyira végtelenül egyoldalú képet alkotunk, hogy csak magunknak okozunk még több bajt.

Természetesen lehet keresztény, aki akar, nem azzal van a baj, csak tudjon attól függetlenül is megvizsgálni dolgokat, főleg ha kételyei vannak a dologgal kapcsolatban :)

2011. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

Off de meg nem állom, mi az a wicca?

85% off.

Ok, tudom ,google, de neked mit jelent, ha ez egy panteista hitrendszer, vagy valami kultikus szokás, boszorkányság, vagy csak életérzés?

És Hogy alakult ki? Gondolom nem egyik reggel felébredtél, és azt mondtad magadban, "nimá' wicca lettem az éjjel!", szóval hogyan?

2011. márc. 19. 21:37
 29/43 anonim ***** válasza:
48%

Ne álld meg :D


Nos, tényleg nem úgy "alakult" ki a dolog, hogy egy nap felkeltem, és elkiáltottam magam, hogy wicca vagyok :) Gyerekkorom óta foglalkozok vallásokkal (ovis korom óta amolyan valláskutató részégnek készültem), így elég sok hitrendszerrel megismerkedtem. Nyilván 6 évesen még nem úgy fogtam fel a világot, ahogy ma, de én talán pont a "tudásomnak" köszönhetően mindig úgy véltem, hogy minenki ugyanabban hisz, csak másképp nevezi - a wicca is ezt a hitet vallja, épp ezért nálunk az Istenséget Istennőnek és Istennek nevezzük (mert a világon mindennek két arca van, így az istenségnek is).

Mondjuk kb. 14 éves koromig elég multikult vallási világban éltem, de akkorra letisztázódtak bennem az alapvető elveim, amelyhez a wicca állt és áll ma is a legközelebb. Egyébként olyan ez, mint másnak a kereszténység: én is imádkozom, én is elvégzek szertartásokat, nálam is vannak erkölcsi szabályok.


Viszont egy fontos dolog, amit sosem bírok eléggé hangsúlyozni: noha a rossz fordítás miatt gyakran nevezik boszorkányságnak a wiccát, nem ugyanaz.


Ha érdekel, itt adtam egy hosszabb leírást is, amikor az egyik GYK taggal beszélgettem :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2011. márc. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

kérdező. :)


a Biblia azt írja le, hogy Jézus Krisztus mit élt át, a keresztre feszítése során. Jézus Krisztus ráadásul teljesen tisztában volt azzal, ami történni fog vele...Figyelj egyébként én beadom a derekam...Jézus, mint személy elszenvedte a bántalmazásokat, amiket az emberek bűnei révén élt át...tehát Jézusunknak való ártalom egyetlen dolgot nyomatékosít...hogy az ember mennyire hajlamos a bűnre...Jézus Krisztus áldozata nem az volt, hogy mártírkodott...hanem az, hogy vette a fáradtságot, és élete alatt leadta az anyagot...tanúbizonyságot tett arról, hogy az ember szelleme(értsd elméje, tudata) tiszta és sérthetetlen, mert az egy az Istennel. A hangsúly nem Jézuson van, hanem Krisztuson, mint elven. Csak az emberek félreértésükben elkezdik sajnálni "csóró" Jézust...csak tudod a sajnálat egy elég erős érzelmi állapot, ami a szíven fáj...a sajnálkozás alatt az ember képtelen józanul gondolkodni, könnyedén befolyásolható...sem Isten, így Jézus nem sajnál...hanem együtt érez...nem ugyanaz a kettő...Szóval én csak azt akartam nyomatékosítani még mindig, hogy Jézus tudat mi lesz véle, tudta min kell keresztül mennie előre...Jézus nem azért jött hogy elvigye a bűneinket...hanem azért, hogy megmutassa, hogy szabadulhatunk meg azok irányításától mindörökre...Jézus Krisztus nem a személye jelenlétével váltott meg...hanem megmutatta, hogyan képes Krisztus megváltani mindenkit "külön-külön"...ha elhisszük magunkról, hogy az ember több, mint a test...Nem véletlen mondta Jézusunk is, hogy a test hordozza bűnt...és az elme a tiszta...


És innen kanyarodhatunk is tovább a "Mi van ha?" kérdésre, ugyanis ennek tényleg az a jellegzetessége, hogy 50-50% az esély a válasszal kapcsolatban...vagy igen, vagy nem...Tehát az emberi értelem, az "Én", vagy a fizikai testtől korlátozva van, tehát azon belül van, abba van kódolva, hiába Isten, vagy a vakszerencsék és véletlenek által, vagy azon túlmutat? Tehát az ember vagy a test, vagy az elme...Ezért jó a "mi van ha" kérdés, mert a választásai lehetőség csak és kizárólag 2 darab...:P

Te az egyiket kívülről fújod, hiszen tanultad elég sok ideig...és én ezt díjazom is...De a másik variációt megismerted e már? Megvizsgáltad e már? Persze az utóbbinál a vizsgálat nem fizikailag zajlik, nem műszerekkel, inkább elméletben...mivel ez esetben az anyagi megjelenést tesszük függővé a tudattól, és nem fordítva...vagyis az elmét helyezzük irányító szerepbe, az elmét pedig nem "anyaggal" vizsgáljuk, hanem az elmével, értelemmel...tehát gondolkodással. :)


"Viszont minden hihető, amit csak akarsz azt hiszel és igaz, hogy ez meggátolja tudásod kiterjedését, de nem is vágysz többet tudni, nehogy valami kellemetlen részlet beleszóljon a szépen elrendezett rendszeredbe."


Ezt pedig vágy-vezérelt gondolkodásnak hívják...:P

A lelki szegénység pedig nem tudom hogy jön ide...ha jól vagyok informálva az a lelki szegény, aki nem vágyik, aki nem vágyó és ragaszkodó...hiszen pont azért lelki szegény, mert baromi alacsony "igényű"...vagyis vágytalan. És mindez azért, mert ha valaki nem vágyik és ragaszkodik, akkor biza nem köti magát semmihez, nem fog függeni semmitől, így szabadnak érzi magát...:)


Most hirtelen nem jut eszembe Bibliai idézet, de Jézus nem egyszer mondja, hogy akkor lehet igazán a mienk minden, ha eleresztjük azokat...vagyis a függést azoktól, a bele kapaszkodást...mert az ember azt "fogja" erősen, amit lát...ha pedig visszafordítja tekintetét, önmagába, és megleli azt, ami átfog mindent, és azt fogja meg, no akkor járt jól...de hát Jézus Krisztus erre tanít..:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!