Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha azt mondom én vagyok...

Ha azt mondom én vagyok Isten, akkor tudod bizonyítani hogy ez nem igaz?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 14:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Isten tud mindent, mit keresne gyakorikérdéseken? :D
2011. ápr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
17:03 ez ugyan olyan mint a dínó csontok elásása. én egy igazi trükkmester vagyok.xD
2011. ápr. 4. 17:21
 13/28 anonim ***** válasza:
17:21: LOL :D
2011. ápr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
A vallások nem tényeken alapulnak, hanem a "hit"-nek nevezett valamin. Ha az emberek elhiszik hogy te vagy az Isten, akkor te vagy az Isten. Ha nem hiszik el, akkor nem te vagy. Szó sincs bizonyításról, csak az az irracionális valami kell hozzá az emberek agyában, ami lehetővé teszi a "hitet".
2011. ápr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat és azt is hogy egy támadást se kaptam:P
2011. ápr. 4. 19:28
 16/28 anonim ***** válasza:

Először is, te állítasz valamit, ezért te tartozol bizonyítékkal.

Egy állítást bőven elég tagadni, cáfolni tényszerű dolgot kell.

2011. ápr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
55%
Ha te vagy az isten, akkor pontosan kell ismerned az írásokat, hiszen te diktáltad le a biblia íróinak. Ha te vagy az isten, akkor semmilyen emberi betegségtől nem szabadott volna szenvedned, megfázás, himlő stb. Voltár már beteg? Jézusról sem írja a biblia, hogy beteg lett volna, bár arról ír, hogy volt amikor fáradt volt.
2011. ápr. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
A kereszténység Istenére sem tudunk kollektív bizonyítékokat gyűjteni, mégis, mivel vannak ígéretei, pl hogy aki keresni fogja, az megtalálja és aki közeledik hozzá, ahhoz Ő is közeledni fog, ezlrt a személyes életünkre lehetnek bizonyítékaink, hogy létezik.
2011. ápr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Nem, nem tudom bebizonyítani, de nem is kell. Attól még, hogy állításod nem tudom cáfolni, még nem lesz igazolt az állítás.


Gondolom ez a hívők azon érvére való reflexió, hogy bizonyítsa be valaki, hogy nincs Isten. Ez akkor szokott előjönni, mikor a nem hívők kérik számon a bizonyítékot Isten létére. Ez az érv egyébként nem azt állítja, hogy azért hisz valaki Istenben, mert nincs bizonyíték a nemlétére, hanem az ateisták érvének ellentmondására világít rá, hogy ti. Isten létét bizonyítani kéne.

2011. ápr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
szeretném hozzátenni. én hiszek.
2011. ápr. 5. 16:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!