Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy gondolják azt az Isten...

Hogy gondolják azt az Isten hívők, hogy az Apokalipszis után ők majd örökké fognak élni?

Figyelt kérdés

El nem tudom képzelni, hogy ez hogy nézhet ki.

Mit fognak csinálni egy örökké valóságon keresztül?

Nem fognak meghalni?

Egy idő után nem fognak "unatkozni"?

Hogy fognak elférni a bolygón(elég sok a hívő)?

Meddig fognak öregedni?

És csak a keresztények kapnak megváltást? Buddhisták, iszlám hívők?

És amire nagyon kíváncsi vagyok: nem lesz olyan, hogy rossz? Csak a jó fog létezni? Ezt azért nem értem, mert a jó csak a rossz jelenlétével nyer értelmet. Ha megszűnik a rossz, akkor a jónak is meg kell szűnnie. Mert onnantól kezdve mihez képest lesz valami jó? Ez olyan, mint a pozitív-negatív pólus. Ha nem létezne a negatív, akkor a pozitív sem.

Tényleg nagyon érdekel és szeretném, ha sokan hozzászólnátok a témához(leginkább hívők).

A válaszokat előre is köszönöm!


2009. márc. 1. 14:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
89%

Az Egyház tanítása szerint:

Örökké Istent fogják dicsőíteni

Nem, nem fognak ismét meghalni, hiszen ezért fognak örökké élni- a 2 pedig ugye elentmondana egymásnak

Unatkozni sem fognak, hiszen olyna örömmel és elégedttséggel és boldogsággal tölti el őket Isten dícsőítése, hogy ez eszükbe sem jutna

Az nincs a Bibliában, hogy fizikailag ezen a bolygón fognak élni, sőt az van, hogy "ég és föld elmúlnak ..."

Öregedni nem fognak

Nem, nem csak a keresztények üdvözülnek, de mindenki aki üdvözül, az Egyházon keresztül üdvözül

A jó és a rossz objektív fogalmak a keresztény tanítás szerint, tehát igenis megállhatnak egymás nélkül is. Ami a kérdésedben látszik, az a szubjektív-gonosz értelmezés, ami mindig viszonyítja valamihez, hogy az adott cselekedet rossz e.

2009. márc. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 A kérdező kommentje:
És honnan tudják a hívők ennyire, hogy mi fog történni az Apokalipszis után? Isten mondta?
2009. márc. 1. 15:00
 3/84 A kérdező kommentje:

És mi az, hogy nem öregednek? Csecsemőként megszületnek és úgy maradnak? Vagy csak lelkek lesznek?

Őszintén szólva nekem ez az objektív jó és rossz kicsit magyarázkodásnak tűnik, de ha tényleg így gondolják a hívők, akkor elfogadom.

Várom a további válaszokat.

2009. márc. 1. 15:09
 4/84 anonim ***** válasza:
70%

Van, amit az emberi elme nem tud felfogni. Ez nem tudás, ez hit, de hogy miképp kell elképzelni, az szerintem mindenki számára még rejtély.

Az van a Bibliában, hogy: "új ég és új föld" lesz, de szerintem ezt nem ennek a korlátozott bolygónak a keretei között kell elképzelni, nem így, valami olyan lesz, amit se te se én (hívő) nem tudunk elképzelni most még. Egyébként a Biblia nem említ vallást, szóval más igaz ember se rosszabb, mint a keresztények közötti igaz emberek. És figyelj, a keresztények között is van, aki nem igaz ember, szerintem ő is megkapja a méltó jussát, de nem a mi dolgunk majdan ítélkezni, ez majd akkor kiderül, hogy mit is nem tudtunk mi most éppen elképzelni.

2009. márc. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azért még várok további véleményeket akár nem hívőktől is!

2009. márc. 1. 15:33
 6/84 anonim ***** válasza:
77%
A lelkünk tovább él és én úgy képzelem el hogy fennt az égben leszünk...:D tudom lehet h ez hülyeség,de máshogy nem tudom elképzelni. De ne is próbáld,mert Isten direkt úgy "csinálta meg" az agyunkat,hogy ezt ne tudjuk felfogni.
2009. márc. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
81%
előző vagyok: az apokalipszisen a világvégét érted?
2009. márc. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:
85%

Isten mondta a Biblián keresztül, illetve az Egyház hagyománya rögzítette. A Hitvallásban az áll: "hiszek a test feltámadásában", tehát testben fognak a holtak feltámadni, de teljesen igaza van a 2. válaszolónak is, ebben a kérdéskörben számos olyan pont van, amit nem tudunk feketén-fehéren megmondani.


Engem viszont az érdekelne, miért látod erőltetettnek amit az objektív rosszról írtam?

2009. márc. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 anonim ***** válasza:
78%
bocs: magyarázkodásnak
2009. márc. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 anonim ***** válasza:
81%
ja, azt kérded, h "csecsemőként megszületnek, és úgy maradnak" v vhogy így. Én úgy gondolom, olyan formán támadhatnak fel, amilyen korukban elhaltak, de ezt inkább passzolom :)
2009. márc. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!