Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy gondolják azt az Isten...

Hogy gondolják azt az Isten hívők, hogy az Apokalipszis után ők majd örökké fognak élni?

Figyelt kérdés

El nem tudom képzelni, hogy ez hogy nézhet ki.

Mit fognak csinálni egy örökké valóságon keresztül?

Nem fognak meghalni?

Egy idő után nem fognak "unatkozni"?

Hogy fognak elférni a bolygón(elég sok a hívő)?

Meddig fognak öregedni?

És csak a keresztények kapnak megváltást? Buddhisták, iszlám hívők?

És amire nagyon kíváncsi vagyok: nem lesz olyan, hogy rossz? Csak a jó fog létezni? Ezt azért nem értem, mert a jó csak a rossz jelenlétével nyer értelmet. Ha megszűnik a rossz, akkor a jónak is meg kell szűnnie. Mert onnantól kezdve mihez képest lesz valami jó? Ez olyan, mint a pozitív-negatív pólus. Ha nem létezne a negatív, akkor a pozitív sem.

Tényleg nagyon érdekel és szeretném, ha sokan hozzászólnátok a témához(leginkább hívők).

A válaszokat előre is köszönöm!


2009. márc. 1. 14:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/84 Zenon ***** válasza:

Az ,,örök élet" egy gyarló vágy.Épp olyan büntetés

lenne,mint túl rövid életet élni.Láttam a 90 éves dédin,

hogy nyűg neki az élet,elfáradt már,szeretne megpihenni

végre.A halál az élet természetes része,meg kell érni rá,

hogy elfogadd.Ennek így kell lennie.Ostobaság fiatal ésszel álmodozni az örökkévalóról,elég pár évtized,és mindenkinek megváltozik a véleménye a halálról.Ez így van.

2010. jan. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/84 anonim ***** válasza:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad

Nagyjából egyetértek. Az emberek többsége valóban ilyen. Az ember nem tud több száz évig élni. Beleőrülne. legalábbis a többség. De mindig vannak kivételek. ;)

2010. jan. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/84 anonim ***** válasza:

Az igazság első fele:

Tudnod kell, hogy az EREDETI hitbéli üzenet elvont 'elvi' álláspontot tartalmaz.


Az igazság második fele:

Nos, azt is tudnod kell, hogy ösztönös elvakult élni akarásában az átlagember minden hülyeséget elhisz.

2010. máj. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/84 világvége1 ***** válasza:
Nem lehetséges a megváltás, mert a gonosz nem változik meg. Isten például nem a gonosz teremtményeihez képest jó. Boldogság akkor is lenne, ha soha senki nem vált volna gonosszá.
2020. jún. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!