Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten valójában egy ember? És...

Isten valójában egy ember? És a Biblia egy kamu?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra,hogy a Bibliában,ha egy kicsit figyelmesen olvassuk rengeteg példa van arra,hogy milyen "tulajdonságokkal" rendelkezik és ez elég elgondolkoztató.Néhol már undorítóan emberi és kicsinyes.Pl.miért parancsolja meg Mózesnek és a kiválasztott népnek,hogy igázzák le azokat a törzseket,akik őt(mármint Istent)nem imádják.Ezt Isten is megtehette volna egy ujjmozdítással,de miért akarta volna?Ha ő jó,akkor miért akar ölni/öletni?

Vagy a másik:amikor a zsidók rabszolgaságban voltak Egyiptomban,akkor miért az ártatlan egyiptomiakat büntette az Isten a Tízcsapással,mikor a fáraóra haragudott és elég lett volna ő t büntetni?Meg egyébként is,ha az az "Isten"végtelen,ill. ő az alfa és omega,mit érdekli egy nép egy sz*ros bolygón,mikor egyetlen csettintéssel bárhol bármit megtehet?

És annyi hasonló példával találkozni még.A Biblia tele van logikai és időbukfencekkel,stb.Talán ezért is nem hiszek a létező vallásokban,elsősorban a kereszténységben.

Szerintem Isten létezik,de nem ebben a formában,ez csak emberek által kitalált kamu.Az egész Biblia(és kereszténység) arról szól,hogy befolyásoljanak és kordában tartsanak embereket a "hit" segítségével eléggé képmutató módon.


2011. ápr. 22. 21:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Én nem tudom, hogy te melyik régészprofesszorra gondolsz, de azért ezt nem tartod furcsának, hogy komoly tudósemberek hisznek a Szentírásban, és esetleg ők is rájöhettek volna arra amit itt levezettél?


Nos én említek egy elég komoly szaktekintélyt a témában: David Rohlt, aki éppen hogy megerősíti a bibliai beszámolókat. Szerinte a Biblia szereplői valós személyek voltak, és a bibliai kronológia meglepően pontos. Egyébként a Biblia szerint Mózes 40 évig pásztorkodott, és amint megkapta a megbízást Istentől azonnal cselekedett.


Jómagam Dániel próféta könyvéből írtam a szakdolgozatomat, és szeretném megerősíteni a bibliai kronológia és leírások pontosságát, és a természetfeletti módon kinyilatkoztatott próféciák teljesedését.


A Biblia nam kamu, meglepően hiteles, történelmileg is pontos, és a legújabb felfedezések rendre a Bibliát igazolják.


Üdv. Péter

2011. ápr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 pelgrim ***** válasza:
A kiválasztott nép és az Istennel való szövetség fogalmára nem Istennek, hanem a zsidó népnek volt szüksége. E fogalmak és a hozzá fűződő hiedelem egy nagyszerű eszköznek bizonyult a zsidó nép vezéreinek kezében, hogy az aránylag csekély létszámú népnek megadja a szívósságot, a kitartást a küzdelemben a körülöttük lévő gyakran sokkal számosabb ellenséges népekkel szemben. Másrészt e fogalmak hozták a legtöbb szenvedést, a folytonos üldöztetést is a zsidó népre.
2011. ápr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

ma 21:51

Szia!

A professzor neve Israel Finkelstein

2011. ápr. 23. 22:23
 14/24 Tyler913 ***** válasza:

"Tudod ez relatív.Olyan mint-kissé rossz példa-egy verselemzés.Ahány ember annyiféleképpen értelmezheti.A Biblián még katolikus papokat is hallottam már vitatkozni,mert mindketten mást olvastak ki belőle."


Egy szoval sem mondtam,hogy akik Bibliat tanulmanyoznak,azoknak minden kerdesben egyet kell erteniuk.Pusztan arrol van szo,hogy alapveto hattertudas (pl. kortortenet) nelkul eleg konnyu tevkovetkezteteseket levonni,majd "Istenen verni el a port".

A Biblia nem veletlenul oszlik O- es Ujszovetsegre.Szerintem az Ujszovetseg,es benne Krisztus szemelye a lenyeg,az Oszovetseg nem mas,mint prologus,elotanulmany,hogy megertsd azokat a korulmenyeket,amelyek kozott Krisztus megszuletett.Azt mar mondanom sem kell ezek utan,hogy a zsidosag kivalasztottsaga is epp abbol all,hogy kozottuk szuletett Krisztus.Ennyi es nem tobb.

A "bibliai idoszamitas" ill. mennyisegi adatok sem szo szerint ertelmezendo dolgok.Az,hogy Mozes hany eves volt,mikor Istennel talalkozott,baromira mellekes dolog,mint ahogy a zsidosag egyiptomi kivonulasat sem ugy kell elkepzelni,hogy szazezres neptomeg vonul a pusztaban,hanem hogy egy kis torzs (par szaz,legfeljebb 1-2 ezer fo)helyet valtoztat.Mivel akkoriban a zsidok meg nem voltak zsidok (nem voltak homogen nep),ezert igen nehez lenne megcafolni,miert ne eshetett volna meg,hogy egy kis torzs kivonul Egyiptombol (bar azt leszogezem,nem olvastam Finkelstein Ur konyvet).

2011. ápr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
47%

Sziasztok!


Na igen, a bibliai leírást széleskörben és bátran megkérdőjelezték, úgy mint ez az Israel Finkelsteint is a Tel Aviv egyertemről, aki a "The Bible Unearthes" (2001) könyvében bátran kijelenti, hogy "nem voltak igazi királyok és nem volt királyság Edomban", mivel "a VIII. század előtt hiányoznak a nagy települések és erődítmények". De említhetted volna William G. Devert is az Arizónai Egyetem kutatóját, aki 2003-as tanulmányában Edomot mint nomád, törzsi közösséget írt le...stb.


Ezek a kutatók figyelmen kívül hagyták azt a régészeti ökölszabályt, miszerint "ha valamire nem létezik bizonyíték az nem bizonyíték, hogy az a valami nem létezett". Ezt az igazságot a Biblia kritikusai már számtalanszor elszenvedték, hiszen több tucat alkalommal kiderült az elmúlt két évszázad régészeti felfedezései során, hogy a Biblia messzemenőleg pontos volt.


A Biblia nem vallásos mese, hanem történelmileg hiteles dokumentum, amely gyakran események pontos helyét, idejét, szereplőit is feljegyzi. De miért van az, hogy tekintélyes kutatók a régészeti alapelveket félredobva is erőteljes, de szubjektív kijelentéseket tesznek a Bibliával szemben? Ez az ateista ideológia miatt van, amely célja a Biblia hitelességének megdöntése. De a Biblia idővel mindenben igaznak bizonyul...


Üdv. Péter

2011. ápr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Épp az ellenkezője a kordában tartásnak: akkor leszel szabad ha megismered az igazságot , mert az szabaddá tesz. Namármost az a nagy kérdés hogy igazán akarod -e tudni az igazságot? mert ha igen akkor megtalálod ebben biztos vagyok, és szabad leszel. ISTEN NEM MONDTA HOGY A VALLÁS TESZ SZABADDÁ, mert nagyon jol tudja hogy az csak az embert kordában tartja, sőőt Isten utálja a szertartásokat. Ö eggyet kér : Szeresd öt teljes szívedből teljes szellemedből és minden erődből és embertársadat ugy mint önnmagad. Azt hiszem ha ezt tennének az emberek a föld lenne maga az édenkert.

Persze nem szerethet senki sem olyat akit nem ismer. Ezért kell mindenkinek megismernie Öt mert ha megismeri istent legalább egy kicsit valaki akkor egy kicsit szeretni fogja, és minél jobban megismeri annál jobban megszereti majd Öt. eggy kérdés maradt mindenki számára: AKAROD-E MEGISMERNI ISTENT, MERT HA IGEN AKKOR MEGISMERED ÉS HA MEGISMERTED MEGSZERETED.-ebben BIZTOS vagyok

2011. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
46%

a Biblia egy mesekönyv, se több se kevesebb.úgy is kell kezelni.

EGYET ÉRTEK!

2011. ápr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

A Bibliában nagyon sok érdekes és értelmezhető dolog van.

Teremtésnél a "setétség" utal a fekete lyukakra, amelyeket nem régen fedeztek fel. A gének kutatásával megállapították, hogy az emberi élet hossza 120 év, amit Isten megmondott a sokasodásnál(Mózes I.6.3). Enókh Istennel járt és 365 éves korában elment vele: utalás a Föld Nap körüli forgásának ismétlődésére, valamint az isteni "jármű" létezésére, ami valószínű űrhajó volt. Olvasd el értelmezd a mai kor tudásával (természetesen ami a zsidó népnek szólt azt ugord át).


Igen az Isten is ember, csak a tudása és technikai eszközei fejlettebbek mint most a mienk. Tudott bolygókat teremteni, a földi porból összerakta az embert, Jézust klónozta. Sokféle formában jelent meg a Földön és sérthetetlen maradt. Létrehozott egy bioenergia tenyészetet és lélek formájában felhasználja az ember által "termelt" energiát.


Tehát nem kamu csak türelem kell hozzá, hogy kihámozd és megértsd a lényegét.

2011. ápr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Szia akit erdekel nezze meg a zeitgeist cimu filmet ennek az elejen ide kapcsolodo temaval foglalkoznak de a tobbi resze is erdekes. Sajnos nem tudom h le lett -e forditva en angolul lattam talan holland felirattal.

(nem teritos)

2011. ápr. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Utolsónak:erről a filmről már én is hallottam,hogy érdemes megnézni.A google szerint van magyar felírat hozzá és valahol mintha láttam volna,hogy ingyenesen letölthető mind a 2 vagy 3 része.
2011. máj. 1. 07:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!