Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten valójában egy ember? És...

Isten valójában egy ember? És a Biblia egy kamu?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra,hogy a Bibliában,ha egy kicsit figyelmesen olvassuk rengeteg példa van arra,hogy milyen "tulajdonságokkal" rendelkezik és ez elég elgondolkoztató.Néhol már undorítóan emberi és kicsinyes.Pl.miért parancsolja meg Mózesnek és a kiválasztott népnek,hogy igázzák le azokat a törzseket,akik őt(mármint Istent)nem imádják.Ezt Isten is megtehette volna egy ujjmozdítással,de miért akarta volna?Ha ő jó,akkor miért akar ölni/öletni?

Vagy a másik:amikor a zsidók rabszolgaságban voltak Egyiptomban,akkor miért az ártatlan egyiptomiakat büntette az Isten a Tízcsapással,mikor a fáraóra haragudott és elég lett volna ő t büntetni?Meg egyébként is,ha az az "Isten"végtelen,ill. ő az alfa és omega,mit érdekli egy nép egy sz*ros bolygón,mikor egyetlen csettintéssel bárhol bármit megtehet?

És annyi hasonló példával találkozni még.A Biblia tele van logikai és időbukfencekkel,stb.Talán ezért is nem hiszek a létező vallásokban,elsősorban a kereszténységben.

Szerintem Isten létezik,de nem ebben a formában,ez csak emberek által kitalált kamu.Az egész Biblia(és kereszténység) arról szól,hogy befolyásoljanak és kordában tartsanak embereket a "hit" segítségével eléggé képmutató módon.


2011. ápr. 22. 21:38
1 2 3
 21/24 gabesz013 válasza:
Tudjátok ti azt, hogy aki szívesen veszi az intelmet, az szeret tanulni; aki haragszik, hogyha dorgálják, az buta. A jó ember elnyeri az Úr kegyelmét, hanem az alattomost, azt elítéliaz úr!Aki nem igaz, annak nincsen maradása, az igazak gyökere nem lazul meg soha. Ha olvastad a Bibliát és megis érted akkor nem kételkednél kérjétek Istent, hogy legyen hitetek segítsen nektek ő segíteni fog! Mindenki kételkedő kérdéseire szivesen válaszolok!
2011. máj. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nézd, a Bibliát úgy kell venni, mint ember alkotta művet. Mely könyvünkről lehet állítani, hogy tökéletes? Mindegyikről! Mert a tökéletlenségében rejlik a tökéletessége. Nem értem, az emberek miért gondolják azt, hogy nincsen tökéletes. Pedig igenis minden az, csak ferde tükröt tartunk minden és mindeki elé. A Biblia is ilyen : lehet támadni, megcáfolni, kérdéseket és kételyeket alkotni vele kapcsolatban, de nem érdemes. Alapvetően egy nagyon hasznos iromány, hiszen az emberi erkölcsről szép és tiszta képet kapunk, akár még ha gyilkolásról is van szó. Nem kell véresen komolyan venni, de érdemes figyelmet és időt szentelni rá. Nem hiába a legolvasottabb könyv a világon, igaz? Mert az igazságot reméljük kiolvasni belőle. És ha így lesz majd egyszer, mire megyünk vele? Ha kiderül az, amit mindig is tudnunk kellett volna, jobb lesz talán az életünk? Megoldódnak napjaink kisebb - nagyobb problémái? A vallás életünk egyik kicsi, de egészében véve legmeghatározóbb szerepe. Minden döntésed, szavad, tetted előzménye a gondolatod, a hited valamiben, valakiben. A Biblia szerepe nem a talányok megfejtése, hanem a szeretet közvetítése.

2011. máj. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
Találtam egy oldalt, ahol elolvasható, hogy mennyire "igaz" a Biblia: [link] Szerintem is mesekönyv.
2013. ápr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

Én minden vallást utálok. Szerintem


=======================================

ISTEN CSAK EGY KAMU SEMMI ! ! !

=======================================

És télleg nem hiszek benne. Hogy mért? Elmondom:

Egyszer, akartam benne hinni, és felkiáltottam az égbe:

- Isten, ha annyira létezel, sújts le rám, és hinni fogok!

Ezt kiáltottam, és 3 hónapig semmi bajom nem történt.

Itt a bizonyíték, hogy isten csak egy sz#@fésezk kis gߤi semmiséges porszemecske. Egyszóval nem létezik. Aki szerint létezik, privát üzit küldjön, amelyben leírja, hogy miért létezne az az izé, hogyhívják... jaj..... isten vagy mi.

2013. máj. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!