Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten szemében bűn az, hogyha...

Isten szemében bűn az, hogyha nem utódnemzés, hanem örömszerzés céljából létesít szexuális kapcsolatot két ember? (házasságon belül)

Figyelt kérdés

Ha igen,akkor van itt olyan hivő aki ezt betartja?

Vagy olyan,aki félig-meddig?(tehát csupán az élvezet miatt vannak együtt,de nem védekeznek)


2011. máj. 5. 22:31
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:) Hiszek nektek idézet nélkül is! A kérdésem célja az volt tulajdonképpen,hogy megtudjam ,hogy lehet az,hogy a mélyen hívők egyes dolgokat kiválogatnak Isten "tiltásai" közül,és úgy ítélik ,hogy azt szabad mindenféle kifogásokkal.

Mert kétlem,hogy az összes mélyen hívő a naptármódszert alkalmazza kizárólagosan.(ami egyébként családtervezés céljából logikus,mert ez a módszer eléggé megbízhatatlan.)

Egyszóval arra akarok kilyukadni,hogy nektek mi a véleményetek az ilyen emberekről?Van köztetek ilyen ?(keresztény,de védekezik a naptármódszeren kivül mással is) Hogyan lehet,hogy ezt nem kell betartani? Ez szerintem a bort iszik vizet prédikál iskolapéldájának is elmenne..

És tulajdonképpen az önzőségnek egy formája,hiszen nem akarja a véletlenre bizni,hogy hány gyerekkel áldja meg őt az Isten

2011. máj. 6. 00:11
 12/26 A kérdező kommentje:

Főleg azokat nem értem,akik a házasságon kivüli szexet ellenzik,halálos bűnnek tartják,mégis védekeznek.Szerintem ha valamiben kompletten hisz az ember és a törvényei szerint él,akkor ne válogasson hanem tartson be mindent.

Én ha csinálok valamit,akkor vagy csinálom normálisan,vagy sehogy.

2011. máj. 6. 00:17
 13/26 anonim ***** válasza:
81%
A bor ivás és vizet prédikálás predesztinált a kereszténységben. Mondom ezt meggyőződéses katolikusként. A bűnök kizárólagosan az elkövetőkre vonatkoznak. Nincs mit ezen baszkodni, húzni-halasztani, ez így van. Aki meg nem képes megtürtőztetni magát, az meg eléggé törpejellem.
2011. máj. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Kételkedni, azt jelenti, hogy bizonyíték nélkül gyanúsítani. Ez meg már gondolatban rágalmazás. Kicsit söprögess a magad háza táján... (az előző 2 komment én voltam)
2011. máj. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Ez csak egy kérdés,ha akarsz válaszolsz rá ha nemn akarsz akkor nem. Vagy csak van igazságalapja annak amit mondok és ez böki a csőrödet?

Végülis teljesen mindegy,mert amit akartam megtudtam,és aki ilyen álszent jellem,mint amilyet kifejtettem az előző kommentemben az úgysem fog ide írni,hogy mi okból teszi

2011. máj. 6. 00:35
 16/26 A kérdező kommentje:
Amúgy ez az igazi jellemzője a bigott vallásosságnak. Ha egy b@szomnagy ellentmondással (nem is egy) találkoztok,vagy akkor vagy 15 oldalas rizsázás következik ,vagy az,hogy foglalkozz a saját dolgoddal :D Még egy értelmes vitát sem lehet kezdeményezni,vagy egy LOGIKUS magyarázatot kicsikarni a viselkedésetekből (tisztelet a kivételnek!)
2011. máj. 6. 00:39
 17/26 A kérdező kommentje:
Egyébként meg miért ne kételkedhetnék?Amig kiváncsi vagyok,és kételkedek valamiben az azt jelenti,hogy még tudok gondolkozni tehát nem egy csoffadt csökevényes sz@rdarab van az agyam helyén.
2011. máj. 6. 00:41
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Van ismerősöm, aki mélyen hívő keresztény, és védekezik. És van egy hatalmas meglepetésem: rá tartozik és a férjére és Istenre. Ha tökéletes keresztényt keresel, akkor rossz hírrel kell szolgáljak, nincsen tökéletes ember, ennélfogva nem fogsz olyan hívő embert találni aki soha nem hibázna. De ha hibázik is, téged ez nem ment fel semmi alól.
2011. máj. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Tisztelt kérdező! Tegyük fel hogy van egy házaspár,aki mélyen hívő. Tisztelik azt a parancsot,hogy ne törj házasságot,és betöltik azt a parancsot is hogy szaporodjatok és sokasodjatok,és mégis védekeznek és nem követnek el bűnt! Na ez hogy lehet? Úgy hogy a sokasodás legalább 3 gyermeknemzést jelent,utána ha nem akarnak többet valamiért,az az ő dolguk,és védekezhetnek. Kössz ennyi.
2011. máj. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

De ez nem hiba,hanem szándékos figyelmen kivül hagyása egy szabálynak. Nem hiteltelen ez egy kicsit?

Az én hibáim nem tudom,hogy jöttek ide,de igen vannak.Segget csinálni a számból csúnyán szólva viszont nem szoktam

2011. máj. 6. 08:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!